Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted milyen volt az...

Szerinted milyen volt az ilyen élet?

Figyelt kérdés

Anyu kicsi korom óta sokat mesélt a gyermekkoráról. Arról, hogy mindenhová futva mentek a szülőfalujában a gyerekek, hogy mennyit játszottak - fociztak, röplabdáztak, kergetőztek. Mindig is úgy éreztem, hogy jó lenne, ha én is minden nap mehetnék focizni, és élvezhetném a gyermekkort. Sajnos nekem bizonyos okokból kifolyólag ez nem adatott meg. Barátaim nem voltak, vagy ha voltak, elpártoltak pár hét után. Szeretek focizni, kézilabdázni, kosárlabdázni, futni, meg minden. Miért lustultak el a mai gyerekek? Nem értem, nincs bennük semmi vágy a szabad mozgás iránt? Nagyon szeretnék barátokat, akik eljönnek hozzám, vagy elmegyek hozzájuk, és egész nap futunk, sétálunk, focizunk, stb. Te élvezted volna így a gyermekkorod?


16L


2010. júl. 27. 15:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom,hogy nem volt rendes gyerekkorod. Ez nagyon szomorú. A mai gyerekek már szinte tv-vel meg számítógéppel együtt "születnek". Számukra az a normális,ha egésznap a TV és a gép előtt gubbasztanak,nem pedig valamiféle sportot/játékot űznek a szabadban. Ez gyakran a szülők hibája is,hogy engedik a gyereknek az egész napos otthon gubbasztást...
2010. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

Régen nem volt tv, gép, semmi, persze hogy futkároztak, mert nem volt más.. Aki szeret mozogni, az megteszi ma is. Én nem élveztem volna, mai fejjel semmiképp. Akkor biztos, mert nem tudtam volna hogy lehet másképp, de így, hát nem.

19L

2010. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A korodból kikalkulálva nem sokkal lehetek fiatalabb édesanyádnál(35 vagyok). Kisvárosban nőttem fel, és én is a szabadidőmet kint töltöttem a szabadban, suli, majd leckeírás és tanulás után már mneünk is le játszani. Társasházban laktunk, és emlékszem hogy az utcánkban annyira kevés autóforgalom volt, hogy ott teniszeztünk, vagy tollasoztunk (persze háló és felfestett vonalak nélkül, csak ütögettünk egymásnak), ha jött egy autó azt messziről hallottuk, félreálltunk, majd miután elment folytattuk tovább a játékot. Nem volt mobilunk, ha volt valami, a szüleim leszóltak, különben sötétedéskor mindenki szépen hazament. Ahhh, de jó is volt!!! :)
2010. júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Vannak közösségek, amik a sport köré szerveződnek. Itt Budapesten pl. a margitszigeti női sportklub, aminek nem tudom mi a becsületes neve de csajok jönnek össze az összes korosztályból, futnak aztán dumálnak, jókat röhögnek és sportolnak is. Monspart Sarolta nevéhez fűződik és jó hely, ahova nem nehéz beilleszkedni.

Szerintem menj tovább a szűk körödön túl, és ha keresel biztos találsz hasonló érdeklődésű embereket/csoportokat.

2010. júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%

Nem csak a gyerekek lustultak el.. mindenki már az életét a tv és gép előtt tölti.

Nekem vannak barátaim de sajnos rajtuk is látom,h nagyon elkényelmesedtek.

Én is mennék minden felé, túrázni,sétálni,biciklizni,de nagyjából senki sincs ilyenekbe már benne,tisztelet a kivételnek...

2010. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

A véleményem az, hogy az, amit leírtál, az lenne a legideálisabb, nem pedig amit ma csinál a fiatalok nagy része. Értem ezalatt, hogy szabadidejükben inkább egyedül a számítógép előtt ülnek, meg igen fiatalon 13-14 évesen már elkezdenek buliba járni. Ehelyett mennyivel jobb lenne, ha tényleg a friss levegőn lennének, és ott töltenék aktívan, sokat mozogva, társaságban a szabadidejüket. Ehelyett riasztó statisztikákat lehet hallani, hogy 14-15 éves lányok körében ugrásszerűen nőtt az abortuszok száma, és hogy az AIDS a tinik körében terjed a leginkább. Meg saját szememmel látom, hogy az általános iskolából hazafelé menet a gyerekek dohányoznak, és az ő korosztályuk már bulikban alkoholt is fogyasztanak, nem kis részük a könnyebb drogokat is kipróbálta. Nem tudom, hogy hova halad a világ, de az irányt az tudom, nagyon rossz irányba..

Az gondolom ennyi idős korban az lenne a normális felfogás, ahogyan Te látod a dolgokat, hogy inkább teljességében megélni a gyermekkort, és nem azon igyekezni, hogy mihamarabb felnőttes dolgokat csináljanak a tinik. Bár sok ilyen szemléletű tini lenne, mint Te.

( Egyébként megkérdezhetem édesanyád mennyi idős? Mert még Te is igencsak fiatalka vagy, édesanyád sem lehet még idős, és még neki is ilyen szép gyerekkora volt. )

2010. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%

Én is egyik nap hívtam a barátnőmet, hogy menyjünk biciklizni, erre ő hogy biztos nem... Hát mondom oké. Én is szeretek gépezni, TV-zni, a barátommal lenni, de néha nem árt kimozdulni is! És én pl. szívesen megyek a 3,5 éves unokaöcsémmel hintázni, csúzdázni, futni, bújócskázni. Én éltem volna ebbe a korba, amikor még a gyerek igazi gyerek volt, nem pedig 12 évesen már terhes. Pedig én se vagyok öreg.

16/L

2010. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
hát nekem ilyesmi gyerekkorom volt,pedig nem vagyok anyukád korabeli (22 vagyok). Igaz mikor én voltam gyerek,akkor se volt még mindenkinek számítógép meg stb - csak 15 éves korom körül kaptam gépet. Mi az utcabeli csajokkal meg a tesómmal kint szoktunk labdázni, hintázni, bicózni. Kár hogy ez már ma nem jellemző...mindenki ül bent a tv meg a számítógép előtt, aztán csodálkoznak h elhízottak a gyerekek meg nem bírnak velük - hisz nincsenek lefárasztva. Sajnos nemtudom mit lehetne tenni ezügyben, de az biztos,hogy ha nekem gyerekem lesz,nem fogom engedni,hogy egész nap bent kuksoljon
2010. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Amúgy merre fele laksz?:)

16/L

2010. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát én mentem mindenfelé gyerekkoromban... Legtöbbször egyedül, mert mint írtad, mások elkényelmesedtek.


Nem tudok szinte senkit rávenni arra, hogy pl. csak szimplán elmenjünk sétálni, elutazzunk valahova, túrázzunk.

Bezzeg a kocsma, meg a disco... :S

2010. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!