Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ember a nagybátyját (apja...

Az ember a nagybátyját (apja testvérét) általában tegezi? Ritka találkozás (évente 1-2), de normális kapcsolat esetén.

Figyelt kérdés
Én 30, ő 60-65. Ritkán találkozunk, mert messzire laknak. De normális, korrekt a kapcsolatunk velük. Most akkor tegezhetem? Olyan kínos megkérdezni, de az is, hogy magázzam, mint egy idegent, aki nem is rokon. Szerintetek?
2010. júl. 27. 09:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

szerintem ezt családja válogatja. Nálunk a tegezés a divat, de mi azért sűrűbben találkozunk (évente 4-6 alkalommal).

De megértelek, mert a család másik felével én is gondban vagyok (anyám nagybátyát/nagynénjét nem tudom mindig hova tenni).

A servusz jó köszönés, és ha őt zavarja, hogy magázod, akkor úgyis felajánlja majd a tegezést.

25/f

2010. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én az összes rokonomat magázom. 15 koromban kértem meg a keresztanyámat, hogy legyen kedves megengedni, hogy tegezzem, mert annyira zavart, hogy mindenkit magázni kell, míg a barátaim mind tegezték a rokonokat.

Most már én is 30 vagyok, és a keresztanyámon kívül egyik nagynénémet, nagybátyámat sem tegezem, de megszoktam és már nem zavar. Illetve nem igaz, mert az apai nagybátyám és nagynéném szóltak egy éve, hogy ugyan ne magázzam már őket, szóval őket már tegezem, hát elég furi volt a sok éves magázás után, meg kellett szokni.

Mivel nekem nem okoz gondot magáznám az említett nagybácsit, és megvárnám, hogy ő mondja, hogy tegezzem. Ha viszont nagyon zavarna a magázás, akkor megkérdezném, hogy hogyan szereti, ha szólítják. Ha azt mondja, hogy Pista bácsi, akkor abból le lehet venni, hogy esetleg a magázó formát kedveli jobban.

2010. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Az illem szerint ő az idősebb, neki kell felajánlani a tegeződést. Ha ő nem teszi, illetlenség letegezni. Én már csak ilyen régimódi vagyok.
2010. júl. 31. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is magázd, ha zavarja szólni fog. Én az egyik nagynéném férjét tegezem (35 körüli), a másikét magázom (50 körüli).
2010. júl. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én már elmúltam negyven, de az összes (még élő) nagybátyámat, nagynénémet és a házastársaikat is tessékelem (nem magázom, mert az felénk udvariatlanság lenne). Felénk így volt szokás a gyerekkoromban, ezt szoktam meg, nekik is így volt természetes. A nagyszüleimet és a anyósomékat is tessékeltem.

Felnőtt gyerekeim vannak, a testvérem és a sógoraim gyerekei is felnőttek, ők viszont mind tegezik a szüleiket és a nagybácsikat, nagynéniket (és a házastársaikat) is. Meg a nagyszülőket is. Kivétel: a gyerekeim tessékelték anyósomat (apósom nem is ismerték, a második gyerekem még meg sem született, amikor apósom meghalt). Igaz, anyósomék a nagyszüleimmel voltak egyidősek (kései, véletlen gyerek volt a férjem)

Felénk a fiatalabb csak akkor tegezi az idősebbet, ha az idősebb ezt felajánlja.

2010. júl. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!