Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ember a nagybátyját (apja...

Az ember a nagybátyját (apja testvérét) általában tegezi? Ritka találkozás (évente 1-2), de normális kapcsolat esetén.

Figyelt kérdés
Én 30, ő 60-65. Ritkán találkozunk, mert messzire laknak. De normális, korrekt a kapcsolatunk velük. Most akkor tegezhetem? Olyan kínos megkérdezni, de az is, hogy magázzam, mint egy idegent, aki nem is rokon. Szerintetek?
2010. júl. 27. 09:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Általában igen!De embere válogatja, szerintem biztos van olyan aki magázza a nagybátyját.Olyan is van aki a saját szüleit magázza, szóval én már semmin se lepődök meg!:)
2010. júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
anyám is magázza a nagybátyját, nincs ebben semmi...
2010. júl. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ja az saját anyukáját is magázza ;)
2010. júl. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
igen tegezi. Na, és egy fiatal (20-21) a keresztanyját (40-50) ? (:
2010. júl. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem köszönj, "szervusz"-szal. Ez mégsem "szia", de nem is "jó napot kívánok". Utána magázd, de nem "ön"-özéssel, meg "maga"-zással, csak egyszerűen E/3-személyben. Például: Most érkeztek? Kér valamit inni? Mikor utaznak vissza?

Szerintem ez így valahol a középúton van.

Ha meg zavarja a nagybátyádat...úgyis szólni fog, hogy tegezd.

2010. júl. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Eddig hogy volt? 30 évig? Az én rokonságomban az unokaöccs magáz, a nagybácsi tegez. Ha mégis tegeződtök(ő felajánlja) akkor is a Kérlek, fáradj ide, Gyuri Bátyám! Köszömöm segítségedet" formában (nem a gyere, Gyuri, kösz)

Én a szüleimet is magázom.

2010. júl. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Eddig is bizonytalan voltam a megszólításukban. Feleségét csókolomoztam, neki pedig kb. ilyen "Jó napot kívánok!"-os módon köszöntem, de lehet, hogy a "Szervusz!" is becsúszott párszor. Elég kínos, mivel konkrétan nem ajánlotta fel a tegezést, viszont nem is tiltakozott sosem ellene, mikor 1-2 alkalommal ilyesmi kicsúszott. Szeretnék már következetes lenni, de rákérdezni is kínos ennyi idős fejjel.
2010. júl. 27. 10:06
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát ez alatt a 30 év alatt tegezted vagy magáztad amikor egyszer-egyszer találkoztatok?
2010. júl. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Elsőnek magázd és ha nem jó neki úgyis szól:)
2010. júl. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én tegezem a nagybácsikáimat. Mind a kettőt, meg a nagynénikémet is. De az ő gyerekeik (unokatesőim) is tegezik apámékat.
2010. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!