Miért van ilyenkor is csak az írigység és inkább a másik beszólogatása, hogy neki milyen könnyű? Az ilyenek nem gondolkodnak el azon, hogy inkább tanulni kellett volna?
Van egy ismerősöm akinek sokszor 2 közeli rokon beszólogatott korábban, hogy "jaj neki milyen jó és könnyű".
Már fiatalabb korukban is, mert a nagyszülők mindig mondogatták, hogy xy milyen okos, milyen jó jegyeket hozott haza. Ennek az volt az egyszerű oka, hogy ő tanul a másik 2 rokona pedig az iskolában végig csak ittak meg eljártam és semmit se tanultak.
Majd folytatódott tovább, ahogy egyetemre ment.
Később mikor elkezdett dolgozni jöttek az olyanok mikor elmentek valahova, hogy fizessen ő, mert úgyis jól keres. (ami igaz, mert olyat tanult és így 3-5x annyit keres mint ők)
Majd most is, hogy most nincs az egyiknek munkája de az ismerősöm továbbra is kapja a fizetést, mert könnyű otthonról dolgoznia. (meg amúgy máskor is szokott het 1x)
Ha a család támogatta a tanulásban akkor igenis könnyű volt neki. Az volt a munkája, hogy tanuljon.
Ha éppen az a szakma jövedelmez, ami érdekelte, az mázli. Ebben az esetben is könnyű neki, bizonyos értelemben.
Ezeknek viszont örülni kell és nem ujjal mutogatni. Nem tehet arról, hogy könnyű volt neki. Csak azért ne éljen a lehetőségeivel, mert másoknak nehéz? Idióta elvárás volna.
"Elég sok baj van a szoftverfejlesztőkkel, többek közt az, hogy semmilyen erkölcsi érzékük nincs. Ahhoz a céghez mennek dolgozni, amelyik a legtöbbet fizet, még akkor ha ezért a pénzért cserébe a Volkswagen autók légszennyezettség mérőjét kell csaláshoz megbuherálni."
Mondjuk azért pl egy logmein alég hazsnos dolgokat csinál. És közben elég jól is fizet. (pár év tapasztalattal br 800-1 millió)
Igazából semmi, csak mint fejlesztő ismerem a cégeket.
Egyébként a logmein mostmár ameriaki, de egy magyar startupként indult. Ők távoli asztal elérésben a világon egy vezető cég.
https://www.youtube.com/watch?v=WyiEJPgWiS4
De ott van pl a prezi is. Ők a koronavírus idején pont segítik a távoktatást és az otthoni munakvégzést.
De akár lehetne sok más céget is felsorolni, akik pl egészségügyben dolgoznak (GE HC), tudományos vagy csak simán oylanok amiket minden nap használunk és könnyíti az életünket. (akár az NNG, ami szintén magyar, de a nagyon sok autóban az ő navigációs szoftverük van)
Miért kéne a jó fizetés és a kénylemes munak helyett a gyárat választani rossz fizetésért és sokszor rabszlgának néznek?
Most azért senki se megvetendő, mert egy normális életet akar magának és ezért (és remélhetőleg érdekli is) elmegy IT-ba.
Mit tud adni egy normálisabb Budapesti IT cég?
- bruttó 550-600E kezdő fizetést már sok helyen megadnak. 5 év után a bruttó 1-1.2 millió nem számít annyira kiemelkedőnek. (de rossznak se)
- rugalmas munakidő, otthoni munakvégzés lehetősége, senkit se érdekel ha el kell ugranod valahova 1 órára
- modern munkakörnyezet
- egyre több cég ad támogatást akkor ha gyereked születik. A születés után az apáknak a kötelező szabadságon felül mondjuk plussz fl-1 hónap. (vagy akár bölcsöde)
- cafetéria (kb bruttó havi 35-40E), egészségpénztár/biztosítás (és akkor nem kell hónapokat várnod, hanem 1-2 napot), magánnyugdíjpénztár.
- bónusz ami 1-3 havi fizetés(bár eléggé változó)
- és még van más is.
Sőt vannak (nem sok) ahol reggeli/ebéd van amit a cég fizet. (pl prezi)
VS egy gyár:
- 12 óra heti 5/6x.
- havi bruttó 150-200E.
- és nem vesznek emberszámban sokszor
- a poén hogy sok hirdetésben kiemelik, hogy támogatják x százalékban a munkába járást... Igen, mert kötelező... Nem érzem ezt nagy juttatásnak, ha kötelező. (IT cégek is, csak ott nem juttatásnak hívják, hanem "kötelező" támogatásnak és nem is reklámozzák magukat vele)
Szerinted az emberek mit választanának? Persze ha valaki szoftverfejlesztő ahhoz hozzátartozik, hogy tanulia is kell folyamatosan vagy "értéktelen" tud lenni pár év után.
Nem az embererek választásával van a probléma, hanem a mentalitásukkal. Azért nézik rabszolgának a gyárban dolgozókat, mert a társadalom mentalitása olyan mint a tied, hogy a hasznos fizikai munkát végző embereknek odalöki, hogy ha tanult volna ...
Fel sem merült benned mi lenne, ha kevesebb kukás lenne? Úton-útfélen állna a szemét. És ha kevesebb szoftverfejlesztő lenne? Akkor semennyivel nem lenne rosszabb, az eddigi szoftverek továbbra is rendelkezésre állnának és folyna fejlesztés, csak lassabban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!