Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell még egy lapáttal...

Miért kell még egy lapáttal rátenni, ha az embernek baja van?

Figyelt kérdés
Miért csinálják azt a családtagok,hogyha valami nagy baja van az embernek és alapból ideges(és ők is tudnak róla)akkor cseszegetik az embert?És még ők sértődnek meg,ha nem úgy szólsz hozzájuk-mert ugye teljesen jogos a részükről,hogy akkor b*szogatnak,amikor alapjáraton ideges vagy,de te nem oszd ki a fejüket.Szerintem ilyenkor tekintettel kellene lenni arra,hogy a másik rosszul érzi magát és nem saját magukat sajnáltatni,hogy "már megint hogy beszélt velem,bevágom a sértődöttet"A f*szom már kivan,komolyan.Én toleráljak mindenkit,meg mindenki sajnáltathatja magát,de rám nem kell tekintettel lennie senkinek sem?
2010. júl. 26. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Talán állandóan valami bajod van és már elegük van belőle. Vagy pedig idegesek lesznek tőled.
2010. júl. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
totál igazad van, de konkretizáld
2010. júl. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Tanuld meg az emberek önzőek,csak a saját nyomrukon nyignak,és ha látják h neked nagobb van még boldogok is h nem nekik van ekkora gondjuk,amugy vannak ember típusok akik másokat terhelnek a problémikkal,elmondja neked elsírakonzza aztán megszabadul tőle és a proémája utána már téged nyomaszt tovább.
2010. júl. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egy ördögi kör: miattad aggódnak és rajtad vezetik le.
2010. júl. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megtudlak érteni, ezt én is gyakran tapasztalom.Nem tudsz mást tenni, nyelsz egy nagyon, elengeded a füled mellett amit mondanak, és megpróbálsz jó képet vágni mindenhez..
2010. júl. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

hát igen.

1.válaszoló:te sem vagy jobb,mint akikről beszéltem.

a többieknek: mindben van igazság.Én nem akarom magamat fényezni,de akkor én miért tudom normálisan kezelni ezeket a helyzeteket?Mégis én vagyok a sz@r.Ga a családban tudom,hogy valakinek baja van,az az 1.nekem is,hogy bemegyek hozzá,de ha azt mondja,hogy most egyedül akar lenni rögtön ott hagyom,ha ő jön ki,akkor még max.1 x megkérdezem,hogy akarsz róla beszélni?ha nem,akkor meg megvárom,hogy magától jöjjön oda.Nem azt teszem,mint ők,hogy bejönnek,közlöm velük,hogy MOST egyedül lennék,erre leülnek és elkezdik a mondókájukat(nem arra gondolok,hogy engem cseszegetnek,hanem pl elkezdik taglalni a történteket),hogy még "jobban" érezzem magam,ha meg éppen nem tudják mi történt,akkor képesek 1órán át faggatni és nem hagynak békén-mind2 verziónak az a vége,hogy leordítom a fejüket(tudom ez nem szép,de sajnos eddig nem tudtam még változtatni ezen,ha ideges vagyok mindig ez van)és akkor sértődötten kimennek,majd nem szólnak hozzám napokig,vagy ha valamit kell,akkor úgy,mint a kutyához-mert ugye alapból nem érzem elég rosszul magamat.Mért nem látják ezt a családtagjaim?

2010. júl. 26. 19:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Már nem azért de miért kellene mindenkinek olyannak lenni mint te. Senkinek nem olyan a jelleme és gondolkodása mint neked ugyanis ők nem te vagy. Miért kell hisztizni? Azért mert neked rossz a kedved az élet ugyanúgy megy tovább. Ne másokon verd le.
2010. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amit utoljára leírtál az is azt bizonyítja hogy te hisztizel. Nem csesztetnek csak beszélnek a dologról és nem bántanak csak meg aklarják tudni hogy mi van. Inkább te várod el tőlük hogy vigyázzba vágájk maguk mert neked épp rossz.
2010. júl. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem,csak tudod létezik tolerancia is a világon,ez hiányolom.Ha kicsit elgondolkoznál én nem azt várom,hogy mindenki olyan legyen,mint én,hanem úgy gondolom,hogy az embernek időt kell arra hagyni,hogy önmagában feldolgozza a történteket.Szerintem ez nem hiszti.De akkor én is kérdezhetném,ha először normálisan megkérek valakit,hogy most nem akarok beszélni,úgyhogy hagyjuk,akkor miért nem képes arra,amire megkérem amikor fordított esetben ez működik?
2010. júl. 26. 20:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Igazad van.

Én is úgy vagyok vele, ha látom pl. a páromon, hogy ideges, akkor ha esetleg megbánt, ritkán, de idegességében előfordulhat, akkor nem haragszom rá, hanem ránézek kedvesen és azt mondom: Ideges vagy ugye, megértem, minden okod megvan rá. Akkor elmosolyodunk és nincs harag.

Észre kéne vennünk, hogy a másiknak is lehet gondja, és nem feltétlenül azért szól ingerülten hozzánk, mert bántani akar. Csak sokszor azt hisszük, hogy ellenünk irányul minden rossz dolog.

2010. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!