Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem jó ez így?

Csak szerintem nem jó ez így?

Figyelt kérdés

"Elvégre az anyám,én meg csak gyerek vagyok.

Ő veszi a kaját biztosítja h tiszta ruháim legyenek,legyen hol aludnom,stb... Nem szabad vele így beszélnem."


Egy kérdésben olvastam az alábbi sorokat. A gyereknek kuss,és örüljön h az alapvető dolgokat megkapja? Valóban még a gyereknek kéne megköszönni azt h ehet,alhat,fürödhet? Hát nem ez a szülő feladata,h ha már megszülte a gyereket akkor eltartsa/ellássa? A gyerek sose kéri h megszülessen.

Több kérdésnél is olvastam már,ahol családi konfliktus volt h a válasz adók többsége ezt szajkózta. Köszönje meg a gyerek h eltartják.

Én úgy gondolom nincs ezen mit megköszönni. A szülő,ha már gyereket vállalt akkor tartsa el,és nehogy már a gyerek hálálkodjon amiért ehet,fürödhet,alhat!


Szomorúnak tartom h már a gyerekekbe is így beépült ez a mentalitás.


2010. júl. 25. 11:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Én most a kiskorú gyerekek eltartására gondoltam.

A már nagykorú gyerek ki ebrudalása más tészta,de az is veri nálam a biztosítékot

2010. júl. 25. 12:01
 12/17 anonim ***** válasza:
akinek 18év alatti gyermeke van ,ne panaszkodjon h elkell tartania a gyereket,mert itt jön az h nem a gyerek kérte h szüljék meg,aztán meg h a szülő kapja utánna a cs.p.-t meg ezt azt...tehát nem ő tartja el a gyreket,hanem (jobb esetben)rákölti azt a pénzt amit a gyerek után kap...!
2010. júl. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%

Ezen már én is sokat gondolkodtam, és félig igazat kell adnom neked, de csak félig.


Mert igaz, hogy nem te kérted, hogy megszüless; a szüleid akartak téged, amikor világra hoztak, ők felvállalták a veled járó nehézségeket is. Tudták, hogy lesznek álmaid és reményeid, hogy nem fogsz velük mindenben egyet érteni, hogy néha utálni is fogod őket.


Viszont ott a másik oldal is. Az, hogy te igenis élsz. Ha nem tetszik - akkor tessék, lehet szépen öngyilkosnak menni, élni nem kötelező, ha egyszer nem akarsz.

De te éppúgy az életed választod, ahogy ők, csak közben eszedbe sem jut néha hálát adni nekik érte.

Igyekszel boldog lenni, élvezed azt, hogy lehetsz, kapsz egy halom boldog pillanatot - és közben elvárod, hogy a világ körülötted forogjon és tökéletes legyen.


De onnantól kezdve, hogy önálló, kifejlett tudattal és akarattal rendelkezel, éppúgy el vagy kötelezve a szüleid felé, ahogy ők feléd, az életedért cserébe. Majd amikor te is hálát adsz nekik, amiért vagy, akkor mondhatod, hogy teljesen jogtalanok a szavaik.


Mellesleg, tegyük hozzá, hogy ezt a legtöbb szülő idegességből és féltésből mondja, mert bizony a legtöbb gyereket másképp nem lehet leállítani. És amikor nincs már rá más mód, hogy megvédjenek a saját hülyeségeidtől, akkor jön e felfogás is...

2010. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

és a válaszadók? Ők miért írnak ilyeneket?

Vajon őket is így nevelték?

2010. júl. 25. 12:46
 15/17 anonim ***** válasza:

Ez nem nevelés kérdése, hanem azé, hogy túl tudsz-e lépni a saját önzéseden, miszerint a szülő dolga az, hogy mindenek felett a te boldogságod keresse a semmiér cserébe.,

Igen, ez a kötelessége, de ez nem abban nyilvánul meg, hogy mindent rád hagy. Épp ellenkezőleg: tilt. Mert a javadat akarja, még akkor is, ha nem veszed észre.

2010. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom mondani, hogy csak részben van igazad. Az a helyzet, hogy egy normális családban a gyerek ezekért a dolgokért nem kell hálás legyen. Viszont manapság a családok elenyésző százaléka normális ebből a szempontból.


Az van ugyanis, hogy a szülők mostanság nem nevelik a gyereket a kezdetektől. Aztán kamaszkorban ráeszmélnek, hogy a gyerek nem foglalkozik azzal, hogy mit mondanak, megy a saját feje után. Ilyenkor szokott a szülő lába alól kicsúszni a talaj és minden eszközzel (érzelmi zsarolással, veréssel, stb.) próbálja megfékezni a gyereket. A gyerek nem tehet róla, hogy olyan amilyen, hiszen senki nem vette a fáradságot, hogy megmutassa neki mi a jó, mi a helyes. Kamaszkorban meg már ugyancsak késő elkezdeni nevelni, mivel csak arra fog hallgatni, akik eddig foglalkoztak vele, azaz a haverokra.


Az is igaz, hogy mostanság nagyon sok a flegma, pofátlan kamasz. Aki kígyót-békát kiabál a szüleire, mert 15 évesen nem engedik hajnalig bulizni, nem veszik meg neki a legújabb érintőképernyős telefont, stb. Ráadásul még adják is egymás alá a lovat. Ez is visszavezethető arra, hogy a szülők manapság pénzben mérik a szeretetet. A legtöbb szülő úgy van vele, hogy inkább adok egy ezrest a gyereknek, csak ne legyen láb alatt, addig se kelljen foglalkozni vele. Így a gyereknek nyilván az anyagi javak lesznek a fontosak.


Amúgy meg szerintem azért írják a gyereknek, hogy húzza meg magát, mert semmit nem tehet a szülők ellen. Ha a szülő nem akar pénzt adni a legújabb telefonra, akkor nem fog, ha minden nap üvölt a gyerekkel, akkor ez után is üvölteni fog és ha megveri, ez után is meg fogja verni. Magyarul a gyerek tényleg teljesen egyedül van a gondjával, hiába is túráztatja magát, nem mondhatja meg a szülőknek, hogyan éljenek és viselkedjenek.

2010. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én is hallottam ezt a mondatot az anyám szájából. Mikor? Amikor már teljesen kétségbeejtettem, látta, hogy hülyeséget akarok csinálni és nem tudta, hogy akadályozza meg.

Tizenhat évesen kötöttem az ebet a karóhoz, hogy diszkóba akarok menni, hajnalig. Nem használt a szép szó, jött az adu ász: "Amíg az én kenyeremet eszed, nem fogsz hajnalig diszkózni!". Kiakadtam, szegény anyám elmondtam mindennek. És tudod mit? Igaza volt! Nem használt a szép szó, kénytelen volt ehhez folyamodni. Ma, amikor látom, mi lett azokból, akik elbulizták akkor az agyukat, azt mondom, igaza volt!

Szerintem a szülők jelentős többsége ilyen kontextusban használja ezt a mondatot. Csak az ide író tinédzserek valahogy ezt a körülményt elfelejtik leírni...

2010. júl. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!