Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem jó ez így?

Csak szerintem nem jó ez így?

Figyelt kérdés

"Elvégre az anyám,én meg csak gyerek vagyok.

Ő veszi a kaját biztosítja h tiszta ruháim legyenek,legyen hol aludnom,stb... Nem szabad vele így beszélnem."


Egy kérdésben olvastam az alábbi sorokat. A gyereknek kuss,és örüljön h az alapvető dolgokat megkapja? Valóban még a gyereknek kéne megköszönni azt h ehet,alhat,fürödhet? Hát nem ez a szülő feladata,h ha már megszülte a gyereket akkor eltartsa/ellássa? A gyerek sose kéri h megszülessen.

Több kérdésnél is olvastam már,ahol családi konfliktus volt h a válasz adók többsége ezt szajkózta. Köszönje meg a gyerek h eltartják.

Én úgy gondolom nincs ezen mit megköszönni. A szülő,ha már gyereket vállalt akkor tartsa el,és nehogy már a gyerek hálálkodjon amiért ehet,fürödhet,alhat!


Szomorúnak tartom h már a gyerekekbe is így beépült ez a mentalitás.


2010. júl. 25. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Az lehet a baj szerintem, hogy mivel manapság a többségnek egyre keservesebb megkeresni a pénzt, amivel eltartják a gyereket, így kijön a szülőkből, de akkor sem kéne ezzel visszavágniuk. Én is megkapom pedig már husonhat vagyok, és rég nem tart el anyu, de hogy bezzeg akkoriban... meg mikor elköltöztünk aputól az albiba, hogy ő nem otthonba adott minket, meg minden. Hát eleve mi miattunk mentünk el, mondom is neki olyankor visszavágva, errefel meg felhuzza a száját. szóval vannak fura szülők azért, ez kétségtelen.
2010. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igazad van, meg nem is.

Először is igazad van, mert egy gyerek azért születik (jobb esetben) hogy a szülője vigyáz rá, eteti/itatja, ellátja, szereti stb. Nem szeretem én se ezeket a dolgokat, hogy a szülő kinevezi magát "szenvedő alanynak". Nem volt kötelező gyereket vállalnia. A másik "kedvenc' mondatom az "addig befogod a szád, és azt csinálod, míg az én kenyeremet eszed..."Hát milyen megalázó már....

Viszont azért nincs igazad, mert sok mai tini felnagyít sok mindent. Pimaszok, szemtelenek, nem fogadják el a szülői tekintélyt és kiforgatják a szüleik szavait. Ráadásul a kamaszkor nem egyzerű, sossem volt az, se a gyereknek, se a szülőnek.

Én pl. későn érő kamasz voltam, de 19 évesen ha nem akartam meghalllani valamit, fogtam magam és nagy durcával bevonultam a szobámba, onnantól kezdve aztán bárki bármit mondhatott.

Pedig nem voltam rossz gyerek, és mégis...Anyukám meg csendben tűrte , gondolta, egyszer úgyis vége lesz...:S Vége lett, de még mindig rossz rágondolni. Szóval az igazi előzményt nem ismerjük , csak azt, hogy azt mondta az apja/anyja: hogy "örülj, hogy enni kapsz!", de lehet hogy már elkeseredett dühében mondja.

Szóval ez elég összetett dolog.

2010. júl. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%
Igen, de akkor azt mond már meg, ha tizennyolc éves korod után aztmondják, hogy magad ura légy, ők már megtették amit kötelességük, akkor mi a faxnak szólnak bele, ha épp nincs melód sajnos, mert ugye nekik a válság szó semmit nem jelent, el kell vállalni mindent, hiába tanultál, meg vettél fel több milla diákhitelt, és most nehogy a tapasztalattal gyere, mert ha az én pulyám majd könyörög, hogy ne bántsam, biztos leállok majd, mert nyílván neki sem jó a munkanélküliség. Igen, rólam van szó, és albiba vagyok, egy fillért nem kérek tőle. Szocit kapok abból fizetem. Most felvetek egy gyárba, elválalltam, nehogy már én legyek az ingyenélő. :P Pedig nem is vagyok, nem is voltam az sosem. amúgy az első hozzászólást is én írtam.
2010. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen igazad van. Az a baj, hogy sokan kisbabát akarnak és nem azt, akivé majd válik a gyerek!

Nem mondom, hogy a gyerek tökéletes, de más szöveggel jöjjenek a szülők, ha mérgesek rá!

2010. júl. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem még az is felháborít, hogy sokan úgy gondolják, elmúltál 18? Akkor költözz! Egy szerető szülő nem fogja kivágni a gyerekét otthonról, hanem segít neki ahol tud! Persze nem a saját kárára és nem elkényeztetésre gondolok itt!
2010. júl. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

Sokszor még a szülők sem tudnak örülni annak,amijük van.

Pénzért cserébe,az eltartásért,várják el azt,amit nem magától tanul meg a gyerek. Hogyan kell valakit szeretni,

hogyan legyen türelmes,hogy gyakorolja a megértést.

A szülő sokszor inkább ezt várná el,de a gyerek honnan tudja ha egy felnőtt nem "tanítja" meg? Sokszor olyan fordított helyzet áll elő,hogy néhol a "gyerek" neveli a szülőt. Ez hatalmas energiájába kerül egy gyereknek.

Csak azt nem értem,mért szülnek akkor,ha még nem érettek rá. Csak a vágy egy gyerekre,szerintem nem elég.

És van abban valami amit az előttem lévő írt.

Szerintem ami manapság leginkább hiányzik az a megértés,

és az "elég" érzése.

Illetve azért írják ezt sokszor,mert gyakori az általánosítás. Nem láthatunk bele egy élethelyzetbe,

nem ismerhetünk teljesen meg egy fiatalt,pár itt leírt sor alapján megfogalmazott kérdésből.Mintha mindenki a beképzeltet látná egymásban,a lázadó gyereket,és ritkán a tényleg lelki terrorban élő, és csak látszólag normális családi életet élőt.

2010. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

nekem az a furcsa h itt sok válaszadó egyetért ezzel a szülői gondolkodás móddal. 12-14 éves gyerekeket küldenének el dolgozni,és szajkozzák azt ha egy vitáról olvasni h örüljön h ehet,alhat,fürödhet,stb...


Tényleg szar dolog ez a kamaszkor,de sztem akkor sem jó ez így. Nagyon szomorúnak tartom h már gyerekek is így gondolkoznak. " ,én meg csak gyerek vagyok.

Ő veszi a kaját biztosítja h tiszta ruháim legyenek,legyen hol aludnom,stb..." Pedig aztán épp ez a szülő dolga

2010. júl. 25. 11:23
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mint egyik hozzászóló írta, nagyon igaz.. csak be kell kukkantani a terhesség meg baba topikba, ott mennyire boldogok a kismamák, mennyire várják a picit. Nem sokkal mellette meg a kamaszoknál csak panaszkodnak rájuk, hol a gyerek, hol a szülő írja, hogy milyen rossz minden. Kíváncsi lennék, hogy a babáját így imádó anyukából, hogy lesz utálatos, gyermekét 18 évesen kirakó, féltékeny szülő... érdekes :(
2010. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan is, aki megérdemli. De ha a szülő maga is tudja, hogy nem olyan jó életet biztosított a gyereknek, gondolok itt, "tűrt" az alkoholista párjának, azt nem gondolja át, hogy a gyerek is megsínylette, tehát nem ő az áldozat, hogy ő marad vele, mert a gyerek miatt, még ő szenvedett... mért a gyerek nem? Főleg ha olyan anyja van mint nekem is még mindig olyan természetű, hogy nemhogy hagyta volna aludni a részeg apánkat, nem, még felkeltette, és kiabált vele, hagy zengjen a ház. Hát nemtudom, sok szülő hibás na... és az eltartás meg kutya kötelessége és kész. tényleg nem mi kérjük hogy megszülessünk ez az igazság.
2010. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Részben igazad van, hogy a gyermek, nem kéri, hogy megszülessen, így, ha a szülei vállalták, akkor ne csak világra hozzák, de gondoskodjanak is róla.


Viszont az, hogy tartsa el, nem egészen helytálló. Persze, kire számítson az ember, ha még a saját szüleire se, de nekem nagyon kellemetlen az a helyzet, hogy ahelyett, hogy én támogatnám a szüleimet (főként anyagilag), még ők segítenek rajtam.

Ez akkor történt, amikor Munkanélküli lettem s így a szüleimhez visszaköltöztem, mert nem tudtam volna fizetni az albérletet. Persze voltak tartalékaim, igyekeztem besegíteni a háztartásba és mielőbb munkát találni, de ez nem volt egyszerű. Kb. 8 hónap telt el így. Most sem állok jobban, csak egy fokkal.


Persze, a szülő támogassa a gyerekét, de tanítsa meg saját lábára állni, tanítsa meg arra, hogy hogyan lehet önállóan élni. Sok esetben az is probléma szokott lenni, hogy a szülő lebeszéli gyerekét arról, hogy egy másik városba költözzön (munka miatt), s így a gyerek nem tud felnőni, nem tud kirepülni.


Persze biztos van sok olyan szülő is, aki a tizenéves gyerekének mondja ezt, hogy "amíg az én kenyeremet eszed..." , s ha nem is így kellene megfogalmaznia, igaza van. Hiszen a szülő felel a gyerekéért. Amíg otthon lakik, addig aszerint a játékszabályok szerint kell játszania, amit a szülő megjelöl. Ez a gyereknek is alap dolognak kellene lennie, persze csak akkor, ha gyerekkorába nem liberális nevelést kapott és nem hagytak rá mindent.


Mindkét félnek vannak nemcsak jogai, de kötelességei is. Csak ezt olykor-olykor az egyik vagy a másik fél elfelejti.

2010. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!