Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretnek ennyire...

Miért szeretnek ennyire verekedni az öcséim? Már lassan meg fogják ölni egymást

Figyelt kérdés

Van 2 öcsém 8 évesek (ikrek). Gyakran szoktak verekedni. Lassan már megölik egymást...3 törött ujj egy kézen, betört fej, nem gyenge orrvérzés, zúzódások, foltok, karmolások, harapások, kéznyomok meg hasonlók, sőt egyszer még az egyiknek 7 öltéssel varrták össze a kezét. Járnak sportolni és mindig a nap végére fáradtak lesznek, szóval az energiát levezetik és arra se lehet fogni, hogy unatkoznak. Képesek bárhol összeverekedni.

Mit lehet csinálni ilyenkor?

13/L


2010. júl. 24. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
és nincs egy felnőtt se aki erélyesen rájuk szólna, mielőtt tényleg felfordul az egyik?
2010. júl. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmit, a gyerek gyerek marad, hacsak keményen nem szólnak közbe a szülők.
2010. júl. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hűha... Kicsiknél ez előfordul. Szerintem szét kéne őket választani, már ha egy szobában laknak avgy ilyesmi. Ne ugyan oda járjanak sportolni, vagy mind a ketten más időpontban. Ha egy osztályba járnak azzal nem nagyon lehet mit kezdeni. Egyébként nekem is voltak iker osztálytársaim, egyik csak évfolyamtársam volt, de szünetekben gyakran összeverekedtek, de nem volt olyan, hogy vér is folyt volna. Ők is fiúk voltak.
2010. júl. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minimum jól fel kell pofozni őket, ha még egyszer ezt csinálják. Szépen nevelték őket a szüleid! vagy kevésbé drasztikus módszer, hogy zsebpénzmegvonás, extra házimunka bünti mondjuk verekedésenként egy hétig...Másik meg, hogy beszélni velük, hogy

1. testvérek nem verik egymást

2. rájuk hatni, hogy a kislányok nem szeretik a szétvert képű kisfiúkat:D

3. okot keresni: egyáltalán miért verekednek?


de a lényeg, hogy beszéltetni kell őket!!!

Nem is értem, hogy miért hagyták a szüleid ennyire elfajulni a dolgot.

2010. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Mindketten dominánsak akarnak lenni, mint a gyerekek általában, mivel egy korúak így nem is lehet eldönteni, hogy miért is kéne engedni a másiknak. Mi is ilyenek voltunk bátyámmal, köztünk egy év van. Középsulira ők is kinövik.

20/f

2010. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

pár kommentet olvastam, de azok szétválasztanák őket.

Én azt csinálnám, hogy kialakítanék nekik otthon egy sarkot, ha verekedni akrnának, vagy kiküldeném udvarra és versenyt rendeznék. meg kell beszélni a játékszabályokat és tudatosítani bennük azt, hogy ne okozzanak egymásnak túl nagy sérülést. a zúzódás, orrvérzés még laza, nekem simán belefér, de fejtörés az már keményebb:)) vagy bróbáld meg rávenni, h ne verekedjenek (ütések) hanem csak birkózzank- találjanak egymáson fogást és nyomják le egymást, ah tudják, az talán biztonságosabb.

2010. júl. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!