Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti sem engedtétek...

Szülők! Ti sem engedtétek volna el a lányotokat (16)?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a barátnőm (ismeri személyesen anyám/apám) nemrég felhívott, hogy szeretné, ha elmennék vele, meg egy ismerősével a városba, mert lesz atlétikás program. Nem lettem volna olyan sokáig (akkor már elindultam volna, ha már sötétedik, mert ~10 percre lakom gyalog a városközponttól). Anyám meg a fejemhez vágta, hogy egy lánynak 7-kor otthon a helye :|. Pedig nyár van, világos is van. Apám simán elengedett volna.
2010. júl. 24. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, szerintem édesanyád nem biztos, hogy jól emlékszik a saját fiatal korára... Nem kislány vagy már, és mikor éreznéd jól magad, ha nem most? Nyár van, fiatal vagy, mi kell még?

Én is simán elengedtelek volna. Anyukád kicsit szigorú veled, ki kellene deríteni, hogy mi az oka, miért nem bízik benned.

2010. júl. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nappal elenged 'bárhová', de 'esetre' nem... Pedig nem maradtam volna tovább 1-1,5 óránál tovább :(
2010. júl. 24. 19:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
pfff... Elég szigorúan nevelhetnek, ha már hétre hazarendelnek, persze ez attól is függ, milyen környéken laksz, és milyenen kell tvágnod, hogy hazajuss a városközpontból. Egy 16 éves lányt a szülei már általában ottalvós bulikra is el szoktak engedni mifelénk (persze ez egy kis város, mindenki ismer mindenkit)
2010. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

én is elengedtelek volna.igaz gyerek vagyok még,de engem kengednek még olyankor,nyáron világos van.

kérdezd anyukád miért nem engedett ki!

2010. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

ha 16 éves vagy és ilyenek a szüleid akkor ezt meg kell beszélni velük. Szerintem nem normális dolog, egyrészt így ki is maradhatsz egy csomó mindenből és lehet hogy a későbbiekben egyre kevesebbet fognak hívni a barátaid (mert ők inkább este mennek akárhova).

Továbbá egyik lány ismerősömet ugyanigy fogták a szülők, mint téged és amint kikerült 20 évesen a főiskolára belevetette magát az "életbe"... minden nap elment bulizni kutyára itta magát és még ittasan is vezetett, ehhez hasonlók.

Persze lehet hogy ez egy extrém példa de szerintem 16 évesen a 7 óra irreális, fokozatosan rá kell szoktatni őket arra hogy engedjenek a gyeplőn.

18/F

2010. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Velem is ezt csinálja, idegbajt kapok tőle. És ha meg gépezek az a baja. -.-"

15/F

2010. júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Hajna88 válasza:

Szia.

Vagy nagyon nagyon féltenek téged a környék lakóitól,-erről beszélgetnetek kellene,hisz,ahogy te is mondtad világos van-,vagy (ne haragudj meg ezért) a barátaid nem olyan emberek,akikkel szívesen elengednek,vagy akár megbízzanak bennük. Próbálj velük beszélgetni arról,hogy mi az oka annak,hogy nem engednek el...stb,akkor már könnyű kompromisszumot kötni. Nem szabad csapkodva,dúlva-fúlva győzködnöd anyukádat. És a legfontosabb "ne támadd hátba". Tehát,ha őt megkérdezted,akkor utána ne menj oda apukádhoz is. Mert akkor anyukád meg fogja makacsolni magát,és csak azért sem fog elengedni.

Fel a fejjel,és okosan,őszintén.

Szia.

2010. júl. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 KaTriinn válasza:
Egyszerűen csak egy kicsit régimódi és félti a lányát! Tudom, hogy ez most rossz neked, mert nem mehettél el, de biztos nem azért nem enged el, mert nem akarja, hogy szórakozz. Félt! Ez normális! :)
2011. júl. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk 16 évesen mindenki legaélább 1-2 óráig bulizik péntek esténként, szóval nagyon szigorúan fognak. Am engem is, de olyan 2 havonta 1x elengednek.
2011. júl. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nekem ennél szerintem rosszabb a sorsom, mert ha el is engednek, mindig nyomoznak utánam.
2011. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!