Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 25 évesnél idősebbek. Otthon...

25 évesnél idősebbek. Otthon éltek hitel nélkül vagy külön a szülőktől, de hitellel a nyakatokban?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb?

Miért nézik le azt, akik inkább a szülőkkel élnek, minthogy hitelt vegyenek fel?


2010. júl. 22. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Válás miatt, most megint a szülőknél lakom, anyagi megfontolásból.

Nincsen gondom se hitelre, sem albérleti díjra.

39F

2010. júl. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
19 éves korom óta külön élek,és nincs hitelem.Elég jól boldogulok az albérlettel és felesleges dolgokra nem dobok ki pénzt.Pl: nincs műkörmöm,és nem járok kozmetikushoz(soha nem is voltam) Nem veszek 20.000 forintos ruhát magamnak,mert olcsóbban is lehet csinosan öltözködni..Nem veszek magamnak 60.000 forintért mobil telefont(ami 1 évvel később csak 20.000 lesz) mert úgyse tudnám kihasználni a funkcióit.Amire kell arra jó az olcsóbb is..Minden évben nyaralok,és nem éhezem..
2010. júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Párom 27 lesz és otthon él a szüleivel. Nemrég járta ki az iskolát, most állt neki dolgozni. Szerintem nem ciki, szülei is úgy vannak vele, hogy ne menjen el az albérletre a pénze, és mivel a gyerekük, nem teher nekik, hogy velük él.
2010. júl. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Bocsi, én két évvel fiatalabb vagyok, remélem nem haragszol, ha válaszolok. Én külön élek a szüleimtől, de nem hitelt fizetek, hanem lakbért. Nekem az albérlet több szempontból jobb, egyrészt, jobban érzem úgy magam, hogy önálló háztartást vezetek, minden ott van, ahova én teszem, stb., én nehezen viselném, ha még most sem élhetnék önálló életet, nekem erre szükségem van. Másrészt örülök neki, hogy albérletben lakom. Három éve akartam lakáshitelt felvenni, már jártam bent a bankban érdeklődni, szerencsére abban maradtunk, hogy keresek lakást, aztán majd visszatérünk rá, két hét múlva jött a válság :S De nem is bánom, hogy nem vettem saját lakást. Nekem ez a mostani lakás tökéletesen megfelel még egy évig. A kisfiam ide jár bölcsibe, az ablakból látni a bölcsit, itt van az utcánkban. De egy év múlva ovis lesz, akkor költözünk oda, ahol az ovi lesz, mert már tudom, hova szereném iratni, és az nem ezen a környéken van. Később meg ki tudja, lehet, hogy nem is ebben a városban fogok dolgozni. Így mobilabb vagyok, mint ha lenne egy saját lakásom. Albérletet mindig találok. Fizetnék így is, úgy is, de így legalább több lehetőségem van a változtatásra, ha szükséges. Ráadásul lehet, hogy ha vennék egy sajátot, akkor nem figyelnék oda minden részletre, de akkor már az ember sokkal nehezebben vált. Én itt még egy évet kibírok, pedig rájöttem, hogy zavar, hogy keletiek az ablakok, nagyon meleg van délelőtt, de majd jövőre figyelek rá, hogy északi vagy déli fekvésű legyen a lakás. Pedig ha arról lett volna szó, hogy hitel, akkor ezt a lakást simán megvettem volna, aztán örjöngenék, hogy milyen meleg van nyáron. Így meg azzal nyugtatom magam, hogy ezt a nyarat kell már csak kibírni, jövő nyáron másik lakás lesz, ahol majd figyelek erre.


Mégegyszer bocs, hogy nem tartozom a korcsoportba, és így írtam.

2010. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Külön élek, hitellel. Nem nézem le azokat, akik a szülőknél laknak, de felháborítónak tartom, hogy felnőtt fejjel azt várják a szülőktől, hogy mindenben alkalmazkodjanak hozzájuk. Le is írom, hogy miért gondolom így. A férjemnek van egy öccse, aki most 27 éves és még otthon lakik a szülőkkel. Nem dolgozik (nem is keres munkát), nem tanul, élősködik rajtuk. Ezt még be is nyelném, ha nem panaszkodna szegény anyósom, hogy minden éjjel részegen megy haza a "gyerek", mindenhol villanyt kapcsol, hangos zenét tesz be és hangosan csörömpöl, mert ő éhes. Ugye ilyenkor mindig jól kiosztja az apja, de addigra már felverte mindkettőjüket. A szülők még most is (miután minden gyerekük felnőtt) napi 12 órát dolgoznak, hogy azt a kis idiótát eltartsák. Na az ilyen embereket nézem le. Annyi a minimum szerintem, hogy ha egy gyerek otthon lakik felnőtt korában, akkor tekintettel van a szüleire és nem várja el, hogy az egész család körbeugrálja és mindenki úgy táncoljon, ahogy ő fütyül.
2010. júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekünk nagy házunk van két szintes apámmal és nagypapámmal élek benne, terveim közt nem szerepel a különköltözés, nem lenne pénzem albérleti díjra, ami meg olcsóbb lenne a munkahelyemtől lenne távol. A rezsi részarányosan van megosztva és minden egyéb is,igyekszünk egymásra tekintettel lenni. És valahol ez kényelmesebb is igen, de ha adva van a lehetőség miért ne?

28/N

2010. júl. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szüleimmel élek, anyagi megfontolásból. Sőt anyu mondja hogy maradjak itt, mert az albérletben nem boldogulnék. Háztartási munka megosztva. Rezsi+számlák is.

Így több pénzt lehet félretenni magunknak.


Ja és szerintem nem ciki!

26.l

2010. júl. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló férfi vagyok.

Én éltem albérletben, aztán saját lakásban, jó nagy hitellel. Én sem cigizem el a pénzem, és nem költekezem, tehát, ha szűkösen is, de ki tudnék fizetni egy albérletet.

Persze, az önállóság, sokszor nagyon hiányzik, de nagyon jó az a havi …ezer forint, ami így megmarad, és nem kell szűkölködni. Ill, ha valami segítség kell nekem, vagy a szülőknek, akkor itt vagyok helyben és nem 200km-re tőlük. Mivel idősek, ezt nagyon is tudják értékelni.

A szülőkel jó a viszonyom, de ennyi idős fejjel egyáltalán nem várom el, hogy ők eltartsanak, valamint a mobilitásom is meg van így, és ha úgy hozza a munka, vagy netán egy új társ lép az életembe, akkor rugalmasabban tudok mozdulni, mert meg van hozzá az anyagi tartalék, és nem köt egy fix lakás a maga hitelköltségével.

Különben sem vennék már fel hitelt negyven évesen, akkor albérleteznék, és egy szomorú napon, majd megöröklök egy házad, de remélem, hogy az még odébb van.

Nem tudom egyeseknek miért nagy szó az, hogy ő megtud élni egyedül albérletében, én nem látok benne semmi fantáziát.

Sokan, kényszerből, (mert ott van munka lehetőség) élek albérletben egyedül. Vagy mert rossz a viszony a szülőkkel és nem tudnak velük meg lenni egy fedél alatt.

Régen, mennyi család nőtt fel a szülőkkel egy házban, több generáció, csak mostanság lett ciki együtt lakni a szülőkkel.

2010. júl. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 27 éves vagyok a férjem 30, "saját" házban lakunk, egy életre eladósodva. :( 5 évig anyósoméknál laktunk, de így külön azért sokkal jobb. Én nem nézem le azokat, akik a szülőknél laknak, mi is így kezdtük... :)

2010. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vannak, akik albérletben laknak, de a szülei fizetik a fele költséget, vagyis besegítenek.

Külön élni, önállóan valóban jobb, de anyagilag nem a legkönnyebb. Főleg egyedül nem könnyű, aztán ha ketten is vannak, akkor is, az egyik bármikor lehet munkanélküli.

2010. júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!