Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a lányom,...

Miért nem érti meg a lányom, hogy spórólni kell?

Figyelt kérdés

Van egy 13éves lányom,szinte mindent megkap(normális kereteken belűl) Érintőképernyős telefonja van,laptopa,saját mp3-a, mindent amit csak kívánhatna!Most 1 iphone-ért könyörög,mert hogy ez a menő.Hogyan tanítsam meg a lányomnak,hogy spórólni kell,hiába vagyunk tehetősek bármikor szegényeklehetünk?

Egy anyuka


2010. júl. 22. 16:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
53%
ezt már elqrtad. ennyi.
2010. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ez nem sok extra.

manapság már az érintőképes telefon se drágább, mint a sima, a sz.gép kell a sulihoz (mindegy, hogy laptop vagy sem) az mp3-as pedig nem egy nagy szám...

itt az iphone-on van a hangsúly, az a rohadt drága. csak azt tudom mondani, hogy ő spórolja magának össze zsebpénzből.

2010. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
61%

13 évesen érintőképernyős meg mindenféle telfon? ne vicceljünk.


laptop szgép? 13 évesen? minek? otthonra egy asztali amit a család is használ és annyi. mp3 még elfogadható.


"minden amit csak kívánhatna" amúgy ezt is kiemelném. ez bizony pitsanyalás. és meg lesz a böjtje. már most is megvan.

2010. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem szorultok spórolásra, mi a kérdés?
2010. júl. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
70%
szarul nevelted. fogd vissza egy kicsit. nekem pl simán vennének csak félek h elvesztem széttöröm stb volt már rá példa:D és ez azér van mert nem vettek meg nekem mindig mindent amit akartam és igy megtanultam. pdig lenne rá pénzünk.
2010. júl. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
13%
16l
2010. júl. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom egyesek egyáltalán nem értik a kérdést... Nekünk nagyon pici még a fiunk, de én is mondtam a páromnak, hogy majd ügyelni kell, hogy ne vegyünk meg neki mindent év közben, a "komolyabb" ajándékok maradjanak meg majd karácsonyra, szülinapra, ilyenek. Mert ha az ember mindent vesz, különösebb alkalom nélkül, akkor ez lesz a természetes és nem tanulja meg értékelni, hogy kap valamit. Nincs is annál jobb érzés, mint mikor hosszas várakozás után egy gyerek megkapja a hőn áhított dolgot... Anno velem is így csinálta anyu, nem vett meg mindent szó nélkül, egyből, bizony sokszor várni kellett és ezt felnőtt fejjel nagyon értékelem (akkoriban nem annyira).

Az iphone drága. Szerintem ez egy olyan dolog, amire nyugodtan várhat hónapokat egy gyerek. És ha tényleg kell neki, akkor hónapok múlva is örülni fog neki - és akkor még jobban.

Ami pedig azt illeti, nem értem egyesek miért állítják úgy be, mintha luxus dolgokról beszélnénk? mp3-a minden gyereknek van, számítógépe szintén. Az, hogy laptop marha menőn hangzik, de a helyzet az, hogy egy laptop olcsóbb, mint egy hagyományos számítógép. Mobilja szintén mindenkinek van és ma már érintőképernyőst is lehet kapni fillérekért.

Én csak azt tudom mondani, hogy ha azt akarod, hogy a gyereked megtanulja értékelni a dolgokat, akkor hagyd, hogy VÁRJON és vágyakozzon.

2010. júl. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
77%

Ha azt mondom anyu én is kapok ilyeneket?


Nekem 15éves koromig kellett egy szar használt mobilért könyörögni, hogy ha kések ne leb, hanem tudjak szólni, dugóban állok.

A családi gépet sem használhattam, nemhogy saját, mp3 17évesen kaptam egy walkmant. Ruhát alig vett rám... már azért kiugrottam a bőrömből ha karácsonyra kaptam egy nadrágot.

És az anyámnak semmit nem kellett volna nélkülözni ha kapok mindent, mint amit a te lányod megkap alapból, mert felveti a pénz

2010. júl. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
77%
Egyszer azt írod hogy spórolni kell, máskor meg azt hogy nem. Ha nem kell, akkor vedd meg neki..
2010. júl. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem csodálkozom.Ha a szülő sem érzi úgy,hogy spórolni kell,akkor a gyerek miért érezné.A szülői mintát követi.Ha azt látja,hogy mindenre telik,akkor ő is elkezdi sorolni az igényeit.Csak azért nem veszi meg magának,mert nem az ő kezében van a kassza.
2010. júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!