Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet felfogni,...

Miért nem lehet felfogni, hogy én nem olyan vagyok, mint ők, nem tudok "arccal a pénznek" tanulni és nem lehet belőlem akármi egy csettintésre?

Figyelt kérdés
Most fogok végezni az alapszakomon, ami egy bölcsészettudományi terület, nyelvszakos vagyok (angol). Mikor jelentkezni kellett az egyetemre, akkor egy rossz szót nem kaptam senkitől sem, csak azt hallgattam már a kezdetektől fogva az egész családtól, hogy "válaszd, amit csak szeretnél", "nekünk mindegy, nem mi döntjük el helyetted", "azt válaszd, ami téged érdekel és amit szívesen tanulnál", "mi támogatunk téged mindenben", majd ezt követően mind az összes három szájbavert évem azzal telt, hogy engem piszkáltak, csesztettek azzal, hogy én milyen hasznavehetetlen, értelmetlen sz*>@t tanulok és ezt mégis hogyan gondoltam, mit képzelek, elcsesztem az egész életemet... Tényleg nem túlzok, mindig ezt kellett hallgatnom az egész családtól. Ha volt egy családi összejövetel, akkor 90%-ban azt kérdezte tőlem mindenki, hogy "ez meg mi?", "mire jó ez?", "hát ez egy nagy semmi, mit fogsz csinálni? krumplit sütni?" és mindig mindneki ezen lovagolt, hogy én mekkora egy semmitérő senki vagyok, mert én mit tanulok és mekkora csalódás, szégyen ez mindnekinek, kiröhögtek meg gúnyolódtak. Ez is zavar nyilván, mindig nagyon rosszul esik és mérges vagyok miatta, de ennél jobban idegesít az, amit most csinálnak. Átálltak arra, hogy mindenféle szakot ajánlgatnak nekem csak úgy a hasukra csapva mert tudják, hogy szeretnék még valamit tanulni és akkor szerintük tanuljak már valami normálisat... Na most én még értékelném is azt, ha tényleg jóindulattal tennék ezt, átgondolva és segíteni próbálnának, még akkor is, ha nem kértem. Viszont ők mondogatják nekem, hogy legyek orvos, legyek állatorvos, legyek gyógyszerész, legyek dietetikus, legyek fogorvos, menjek villamosmérnökire, menjek gazdaságinformatikára és még a tököm tudja, hogy mikre... Ha közlöm velük, hogy én elhasználtam 6 félévet a 12 állami félévből, hogy nem érettségiztem a világ összes tárgyából és emiatt nem tudok csak úgy rábökni akármire ahová fel is vehetnek, hogy nem tegnap jártam középiskolába és már nem számítanak az akkori eredményeim mert azóta nagyon sokat felejtettem, hogy valószínűleg nem tudnék csak úgy hipphopp emeltezni akármiből és engem alapvetően nem is érdekelnek ezek a területek, akkor csak pislognak és néznek rám értetlenül, mintha valami google fordítózott szanszkrit varázsigét mondtam volna vagy nem tudom...és hápognak, hogy "hát de ez milyen jó, mert mennyit keres az xy is", és jön a szokásos "sz*@&t se ér, amit tanulsz" duma. Nem képesek felfogni azt, hogy ez nem így működik vagy legalábbis én nem így működök. Lehet, hogy pl. választhattam volna akkor egy piacképesebb szakot is, mert mindenből jó jegyeim voltak, de szerintem ha még esetleg sikerült is volna felvételt nyernem mondjuk pl. orvosira, akkor sem lennék orvos soha mert egyszerűen semmi moitivációm, semmi ambícióm, semmi érdeklődésem nincsen ezirányba. Én teljesen más beállítottságú is vagyok, mint ők. Nekik az a fontos, hogy legyen egy papírod, dolgozz, keres pénzt, vegyél autót, házat, kutyát, szüljél gyereket, legyen unokád és akkor tökéletes az életed, teljesítettél mindent. Az ő szemükben a tanulás sem egy lehetőség, nem érték, nem pozitívum, hanem valami szükséges rossz, kényszer, út a pénzhez. Én nem úgy képzelem el az életemet, én nem így gondolkozom és ők ezt sem képesek megérteni. Emiatt is állandó vita megy, mindenről és nyilván én vagyok elmondva minden idiótának, mert én vagyok a legfiatalabb és akkor nyilván hülye is vagyok.
2020. jan. 26. 14:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
7# igen lehet, de azt a velemenyt ki lehet ugy fejezni hogy nem sertegetek vele mast, nem veszik el a maradék eletkedvet is a szaktol,meg nem bactat az egesz csalad, meg gúnyoldodik szerencsetlenen.
2020. jan. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
17%

én is erre gondoltam


nyelviskolát alapitani lenne kedved ?

elsöre nem egy egész épületbe csak pár bérelt teremmel.


de amúgy ha jó az angolod,siman lehetsz amatör programozó.

ahhoz nem kell semmilyen papir.az egyetem arra jó hogy fönök legyél egy

rabtelepen.vállalkozáshoz kreatívnak kell lenni.

de ha nem érdekel akkor mindegy.


inkabb azt a kérdést rakd fel magadnak és itt akár.

hogy éreklödési körödböl miböl lehetne jobban megélni.

ha már ez az elvárás.és amúgy hasznos nyomás.

2020. jan. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Hat
2020. jan. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
68%

De most az miért más hibája, hogy te elcsesztél 6 félévet a 12-ből mire rájöttél, hogy az angol alapszakból nem fogsz tudni megélni? Most már valóban nehezebben ugrálhatsz, legközelebb valami költséghatékonyabb hobbit válassz. Így most valami olyat kéne, amire adottak a lehetőségeid és legalább nem ennyire értelmetlen. Még, ha értelmes, piacképes nyelv lenne, nem olyan, amit már kb mindenki beszél. Jó, nem olyan mélységekben, mint te, de a te tudásod baromi szükségtelen. Ne is a nyelvet erőltesd tovább, ha ez az egyetlen.

Ja, amúgy ja, tolmács-fordító, nincs még elég...

2020. jan. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Úgy látom, hogy nem mindenki a kérdésre válaszolt vagy szimplán félreértette, amit írtam. Próbáltam egyértelműen felvázolni a helyzetet és, hogy mire vagyok kíváncsi, de ha nem sikerült, akkor bocsánat.

Az én döntésem volt ez a szak, a saját választásom és ennek viseltem, viselem és viselni is fogom a következményeit. Én személy szerint egyáltalán nem bántam meg, hogy ezt a szakot választottam és nem érzem úgy, hogy elcsesztem volna 6 félévet a 12-ből. Nyilvánvalóan nem olyan lehetőségeim vannak, mint egy végzett orvosnak vagy egy programozónak, de soha nem is hittem azt. Soha nem volt célom, hogy majd meggazdagodok és megváltom a világot az anglisztika alapszakommal, nem ért semmi sem hideg zuhanyként, nem pánikolok a jövőmön, hogy miből fogok megélni stb., stb. Én teljesen elégedett vagyok magammal, azt tanultam, ami érdekel, amit szívesen csináltam és én egyáltalán nem látom teljesen reménytelennek a helyzetemet sem (pl. most is keresek vele pénzt, angolt tanítok az egyetem mellett)

Engem nem zavar, ha valakinek más véleménye van vagy másképp gondolkozik, mint én. Ez teljesen normális, természetes és egy jó dolog. Erről lehet beszélgetni, meg lehet osztani egymással a gondolatainkat és lehetséges, hogy még közös pontokat is találunk. Viszont nem értem, hogy miért kell erőszakosan, agresszíven és szerintem sokszor már kifejezetten bunkó, sértő módon bántani a másikat egy döntés, érdeklődési kör stb. miatt, márpedig az én családom ezt teszi. Továbbá úgy ítélkeznek, úgy okoskodnak és papolnak nekem, hogy közben egyáltalán nincsenek megfelelő ismereteik vagy tapasztalatuk ahhoz, hogy felülbírálják az én döntéseimet és jobb alternatívát mutassanak. Arról nem is beszélve, hogy teljesen figyelmen kívül hagyják az én saját lehetőségeimet (legyen szó a képességeimről, eredményeimről, anyagi lehetőségeimről és így tovább).

2020. jan. 26. 21:26
 16/25 anonim ***** válasza:
33%

Teljesen értelmetlen szakon tanultál, ezt a szüleid látják, és szerintem a lelked legmélyén te is.


Ha már egyáltalán nincs kedved tovább egyetemen tanulni (a diploma után), keress valami piacképes(ebb) okj-t.


Gondolkodj előre, a mai világban teszem azt egy villanyszerelő mindig kelleni fog.

2020. jan. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
73%
És akkor most mihez fogsz kezdeni? Mert okés, akkor neked jó volt ez a 3 év úgy is, hogy nem mentél vele semmire. De lehet, hogy abbahagynák a piszkálódást, ha fel tudnál vezetni egy értelmes irányt most már.
2020. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
88%

Lehetsz tolmács és fordító. Hiába tud az emberek többsége angolul, ezekre mindig szükség van.

Én is nyelvszakon végeztem, a tolmácsolás volt a célom.

2020. jan. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nem értelmetlen a szak, nem bántam meg a lelkem legmélyén sem, van kedvem továbbra is tanulni a diplomám megszerzését követően is... azért szöveget értelmezni is tudni kell.
2020. jan. 27. 13:14
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
És a terv...?
2020. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!