Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet felfogni,...

Miért nem lehet felfogni, hogy én nem olyan vagyok, mint ők, nem tudok "arccal a pénznek" tanulni és nem lehet belőlem akármi egy csettintésre?

Figyelt kérdés
Most fogok végezni az alapszakomon, ami egy bölcsészettudományi terület, nyelvszakos vagyok (angol). Mikor jelentkezni kellett az egyetemre, akkor egy rossz szót nem kaptam senkitől sem, csak azt hallgattam már a kezdetektől fogva az egész családtól, hogy "válaszd, amit csak szeretnél", "nekünk mindegy, nem mi döntjük el helyetted", "azt válaszd, ami téged érdekel és amit szívesen tanulnál", "mi támogatunk téged mindenben", majd ezt követően mind az összes három szájbavert évem azzal telt, hogy engem piszkáltak, csesztettek azzal, hogy én milyen hasznavehetetlen, értelmetlen sz*>@t tanulok és ezt mégis hogyan gondoltam, mit képzelek, elcsesztem az egész életemet... Tényleg nem túlzok, mindig ezt kellett hallgatnom az egész családtól. Ha volt egy családi összejövetel, akkor 90%-ban azt kérdezte tőlem mindenki, hogy "ez meg mi?", "mire jó ez?", "hát ez egy nagy semmi, mit fogsz csinálni? krumplit sütni?" és mindig mindneki ezen lovagolt, hogy én mekkora egy semmitérő senki vagyok, mert én mit tanulok és mekkora csalódás, szégyen ez mindnekinek, kiröhögtek meg gúnyolódtak. Ez is zavar nyilván, mindig nagyon rosszul esik és mérges vagyok miatta, de ennél jobban idegesít az, amit most csinálnak. Átálltak arra, hogy mindenféle szakot ajánlgatnak nekem csak úgy a hasukra csapva mert tudják, hogy szeretnék még valamit tanulni és akkor szerintük tanuljak már valami normálisat... Na most én még értékelném is azt, ha tényleg jóindulattal tennék ezt, átgondolva és segíteni próbálnának, még akkor is, ha nem kértem. Viszont ők mondogatják nekem, hogy legyek orvos, legyek állatorvos, legyek gyógyszerész, legyek dietetikus, legyek fogorvos, menjek villamosmérnökire, menjek gazdaságinformatikára és még a tököm tudja, hogy mikre... Ha közlöm velük, hogy én elhasználtam 6 félévet a 12 állami félévből, hogy nem érettségiztem a világ összes tárgyából és emiatt nem tudok csak úgy rábökni akármire ahová fel is vehetnek, hogy nem tegnap jártam középiskolába és már nem számítanak az akkori eredményeim mert azóta nagyon sokat felejtettem, hogy valószínűleg nem tudnék csak úgy hipphopp emeltezni akármiből és engem alapvetően nem is érdekelnek ezek a területek, akkor csak pislognak és néznek rám értetlenül, mintha valami google fordítózott szanszkrit varázsigét mondtam volna vagy nem tudom...és hápognak, hogy "hát de ez milyen jó, mert mennyit keres az xy is", és jön a szokásos "sz*@&t se ér, amit tanulsz" duma. Nem képesek felfogni azt, hogy ez nem így működik vagy legalábbis én nem így működök. Lehet, hogy pl. választhattam volna akkor egy piacképesebb szakot is, mert mindenből jó jegyeim voltak, de szerintem ha még esetleg sikerült is volna felvételt nyernem mondjuk pl. orvosira, akkor sem lennék orvos soha mert egyszerűen semmi moitivációm, semmi ambícióm, semmi érdeklődésem nincsen ezirányba. Én teljesen más beállítottságú is vagyok, mint ők. Nekik az a fontos, hogy legyen egy papírod, dolgozz, keres pénzt, vegyél autót, házat, kutyát, szüljél gyereket, legyen unokád és akkor tökéletes az életed, teljesítettél mindent. Az ő szemükben a tanulás sem egy lehetőség, nem érték, nem pozitívum, hanem valami szükséges rossz, kényszer, út a pénzhez. Én nem úgy képzelem el az életemet, én nem így gondolkozom és ők ezt sem képesek megérteni. Emiatt is állandó vita megy, mindenről és nyilván én vagyok elmondva minden idiótának, mert én vagyok a legfiatalabb és akkor nyilván hülye is vagyok.
2020. jan. 26. 14:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%

Mondjuk a nyelvszakokat őszintén szólva én sem értettem soha: egy nyelv, legalábbis számomra, egy szükséges, de nem elégséges eszköz; nem lehet önmagában cél.

Még ha valami különleges nyelv lenne, amit alig beszél itt valaki, akkor talán meg lehetne élni fordításból meg tolmácsolásból, de angolul már millióan tudnak tökéletesen, akik mellette közgazdászok, orvosok, mérnökök, jogászok... is. Nem bántani akarlak, ez csak az én véleményem.

Anno szívesen tanultam volna én is német és/vagy angol szakon, mert imádom mindkét nyelvet, és nagyon érdekel az irodalmuk, kultúrájuk. De mentem másra, mert nem tudtam elképzelni, hogy attól, ha a hobbimat tanulom, hogyan fogok megélni!?

Úgyhogy képzem magam ezek irodalmában autodidakta módom, de van egy jól fizető szakmám, amit amúgy szintén szeretek és jól élek belőle. Az adja meg a lehetőséget például arra, hogy londoni színházban előadást élőben hallgatva gyakoroljam a shakespeare-i angolomat egy iskolapad helyett, ahol táblára írva magyarázzák a tegezés kihalt formáját. Szerintem többet ér.

Kivéve persze, ha neked van terved az angol szakkal, és tudod pontosan, hogy mit akarsz vele kezdeni.

2020. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%
Te megint az anglisztika szakos vagy, aki most amerikanisztikát akar tanulni?
2020. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
Meg akinek a szülei nem nagyon szeretnék már finanszírozni az egyetemet pusztán örömszerzési céllal.
2020. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%

Javaslom, kezdj el még nyelveket tanulni pluszban. Elsősorban szakszókincsed legyen, gyűjts össze minél több szakszót, és menj el fordítónak. :))) Jó melós meló, de amennyire tudom jól fizet.


Maga a hozzáállás nem kifejezetten okés. Mert ha bajuk van az ÁLTALAD választott szakkal, miért nem segítettek pályát választani? És nem úgy, hogy "orvos leszel fiam/lányom, mert ez az álmom". Nem. Utólag a saját szuverén döntésedet már ne kezdjék ki. Amit látatlanban mondanék: Mondd meg nekik, hogy hagyjanak békén ezzel. Rád bízták a döntést, te pedig döntöttél. Ezzel a fajta viselkedéssel nem segítenek, ha ez a szándékuk.

2020. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
98%
Mert gyanították, hogy egyszer már rosszul választottál és azzal, hogy mostmásfelé indulnál ezt alá is támasztod és segíteni akarnak csak nem jó stílusban. nyilván ők idősebbek és már átlátják azt (amit egyébként sokan már a bsc után is), hogy sajnos lelkesedésből nem lehet megélni. Persze ettől még nem kéne bunkónak lenniük, de a leírásod alapján nem igazán értik hogyan működik ez a továbbtanulás történet. Te viszont már vagy abban a korban, mikor egyszerűen csak tehetnél erre. Gondold végig hidegfejjel,hogy amikre pl tudsz menni MSC_re azok között van-e olyan, amiből meg is lehet élni. Ha nincs, akkor ügyesen kell egy másik bsc-t választanod, ami kiegészíti a mostani végzettséged. Vagy egy teljesen másikat elvégezni, amihez esetleg még lenne kedved, de ha menet közben derül ki, hogy ahhoz sincs az elég nagy pofára esés lesz. Amiket ajánlgatnak, azokban az a jó, hogy tényleg biztos jövedelmet nyújtanak és ha jó vagy benne nem is kicsit. Azokkal el lehet helyezkedni, már pedig sajnos a mai világban ezt is figyelembe kell venni. Nyilván orvos ettől még nem lehetsz biosz nélkül, de a helyedben mérlegelnék olyan területet amihez elég, amid van attól függetlenül, hogy nem tudod elképzelni magad a szerepben, ha nincs jobb.
2020. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
43%
Amikor majd nem ők fognak eltartani, hanem neked kell a hitelt, a rezsit, albérletet, kajádat, kocsidat, gyerekeidet, életedet finanszírozni, akkor azt fogod kívánni, bárcsak arccal mentél volna a pénznek.
2020. jan. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Attól, hogy nem szóltak bele a választásba, meg lehet véleményük róla.
2020. jan. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg azt látják, amit mi. Hogy csak azt tudod, mint nem akarsz csinálni. És semmi terved nincs a jövődről.
2020. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
57%

Mi ez a nyelvszakos dolog? Megtanítják anyanyelvi szinten az angolt? Mert én is úgy tudom, hogy fordítóként nagyon jól lehet keresni. Plusz magán tanárként. Vannak magánvállalkozói iskolák csoportos és magánórákkal is. Azért abban is megtudja magát szedni az ember szerintem.


Kicsir járj ezeknek utána és legközelebb vágd a család fejéhez, mik ezzel a lehetőségeid és mennyi (sok) pénzt tudsz ezzel szerezni maszekban/vállalkozva/dolgozva.

2020. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%
A nyelvszakkal tudsz tanítani, meg elmehetsz fordító irányban is nem? Gondolom kell valamilyen tovabbkepzes hozza, de szerintem nem annyira rossz a helyzet. Nekem ez furcsa, barmulyen lenne a gyerekem tuti nem hagynam hogy az egesz csalad bcogassa főleg nem adnam alajuk a lovat. Egyébként van aki a fordításból egesz jol megél szoval nem feltetlen van igazuk.
2020. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!