Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos a vendég...

Szerintetek jogos a vendég részéről, aki fél a kutyáktól, hogy sarkon fordul és hazamegy, ha a házigazda nem zárja el a kutyát?

Figyelt kérdés
Előre meg lett kérve, hogy tegye meg...

2020. jan. 19. 14:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
98%

Jogos.

Nálunk az egyik hazhozszallito fél a kutyáktól, így ha látom hogy ő jön, kissükön a kutyát, hiába van egy 3 kilós kis torpekorcsrol szó, aki jobban fél a fickótól, mint ő tőle.

2020. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
23%
Érthető, de azért nem ártana utánanézni annak, hogy a kutyafóbia mitől alakult ki.
2020. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
18%
Joga van nem vendégségbe menni. Miért ne lenne joga sarkon fordulni? Én nem venném zokon, ha ahogy jött, úgy megy is.
2020. jan. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem jogosság kérdése. Bírom azokat az EQ-mínusz kutyagazdikat, akiknél az ember fél a kutyától, hogy a félelemre annyit reagálnak: "nem bánt a kutya". Köszi, és ő is tudja?


Ha én félek a kutyától, és én vagyok a vendég, akkor a vendéglátó EVIDENS, hogy odafigyel rám, ha fontos vagyok neki. Tehát elzárja a kutyát. Ez nem is kérdés.

2020. jan. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen jogos.

Én is rettegek a kutyáktól, sokan el se tudják képzelni, hogy ez a félelem mennyi stresszel jár, ha kutya közelében kell lennem. Persze ha már megismerek egy kutyát, nem félek a közelében, de azért eeg, idegen

2020. jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
85%

Bocsánat, véletlen elküldtem:

*azért egy idegen kutyát meg kell szoknom ahhoz, hogy ne rettegjek a közelében. Tehát ha felmegyek valakihez, mindig megkérem, hogy zárja el a kutyát, ha ezt nem teszi meg, én sem megyek fel...

2020. jan. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
70%

Ha megkérte a vendég a házigazdát, akkor én is jogosnak tartom. Ha nem lett megkérve, akkor nem.

Én a kutyámat elzárom, ha jönnek vendégek és ki-bejárkálás van az utcára, nem akarom, hogy a kutyám véletlenül kirohanjon. Ha valaki váratlanul megjelenik és nem ismeri a kutyámat, de nem marad tovább 10 percnél, akkor nyílván nem zárom be, max lefogom, ha nagyon fél tőle (beagle a kutyus, oltva van, fajtatiszta). Nyílván egy rottweilertől én is félnék, de egy közepes termetű kutyustól nem igazán.

2020. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
89%
Igen, jogos kérés. Scak hát manapság olyan kutya mániás világban élünk, hogy az emberek akiknek kutyája van és imádja, az elvárja hogy mindenki más is imádja az ő kutyáját, és a másik a rossz ember, ha fél, vagy szimplán nem szereti a kutyákat. Ó, hány ilyen hozzaszolast olvastam már itt ezen az oldalon is: aki a kutyákat nem szereti, az jó ember nem lehet. Hát, számomra az ilyen ember magát minősíti az ilyen hozzáállással. És az ilyen emberhez, mint akiről a kerdes ki lett írva, nem is mennék látogatóba. Ha ennyit nem képes megtenni a vendégért, akkor ne fogadjon, hívjon vendégeket.
2020. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is jogos, én is így tennék.


Korábbi hozzászólásra: sajnos igen, ilyen világot élünk. Én mindig is tartottam a nagytestű kutyáktól, egyszerűen félek tőlök, mert nekem is volt elég sok negatív tapasztalatom korábban, ennek ellenére valahogyan "rá tudom beszélni magam", hogy nem bánt. A páromnak egy amstaffja van, bent lakik a házban... Nagyon nehéz volt megszokni, mert nem tudom, nem bízom benne. Ha egyedül vagyok vele otthon, igyekszem kerülni.. furán is viselkedik egyébként velem. Sajnálom, nem tudok mit csinálni.. és a párom nekem is mondta, hogy simogassam, meg puszilgassam, birkózzak vele stb., akkor megmondtam neki, hogy én tiszteletben tartom, hogy te úgy viselkedsz a kutyával, ahogy, (ami mellesleg szerintem eléggé abnormális), te pedig azt tartsd tiszteletben, hogy soha nem voltam "kutyás" és nem is leszek. Ennyi. Szeretem, imádom az állatokat, egy bizonyos határon belül.


25L

2020. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen jogos. Akkor is az lenne, ha nem elore, hanem ott helyben epp erkezeskor kerne meg. Sot ha nem felos ember kerne meg csak mondjuk ha ne akarja epp tesztelni a kuytat mennyire kedveli a ritkan vagy ujonnan latott idegeneket a sajat haza tajan akkor is kerheti es mondhatj na o hazamegy, ha ezt a gazda nem teszi meg.

Nekunk olyan kuytank volt, hogy igazi hamis kutya, aki ha csovalta is afarkat vagy ugy tunt semleges valakivel barmikor megis kepes volt vicsorogni, morogni e sajnos harapni is. Nem en voltam a gazdaja, de a gazdaja egyaltalan nem volt kepes felfogni, hogy a kutyaja kiszamithatatlan, szerinte nem kellett vomn sose bezarni ha jott hozzank idegen vendeg, mert majd megbekel. Aztn egyszer fenekbe harapott egy gyereket. Hat koszi.

Engem fiatalkorombn a baratom kuytaja harapott meg. At mondtak gyere be nyugodtan a kutya nem bant. En besetaltam abaratom mogott errehatam moge kerult a kutya es belemkapott. Ugy hogy szeretem a kutyakat es elotte meg is smogattatak velem. Na azota gondolom azt, hogy megbizato kuyta nincs, ha meg valaki fel, azt megerzi esrangsorban maga ala teszi e innnetol harapasra is feljogositva erzi magat, ha ugy hozza a szituacio.

2020. jan. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!