Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos a vendég...

Szerintetek jogos a vendég részéről, aki fél a kutyáktól, hogy sarkon fordul és hazamegy, ha a házigazda nem zárja el a kutyát?

Figyelt kérdés
Előre meg lett kérve, hogy tegye meg...

2020. jan. 19. 14:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Jogos.

Bár szerintem alap, hogy ha vendég jön, elzárok minden állatot - nem is a vendég, az állat érdekében...

2020. jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Joga van hozzá, ahogy a gazdának is hogy ne zárja el a kutyát.

Viszont sokat elmond a kapcsolatról, hogy ilyen piti dolgot nem lehet megoldani.

2020. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonymousreview60 ***** válasza:
96%
Jogos.
2020. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Igen. Vagy nem hívom meg azt, akinek nem akarok egyáltalán megtenni ilyesmit, vagy elhívom, de akkor nem várom el, hogy végig kellemetlenül érezze magát, amiért olyan környezetben kell lennie, ahol nem tudom ellazulni, mert folyamatosan tart valamitől.

Emlékszem, kiskoromban (kb. 8 éves lehettem) külön nyelvórára jártam egy nőhöz, az ő házukba. Volt ott egy rottweiler, amitől én szó szerint rettegtem. Ő mindig elintézte annyival, hogy "ó, nem bánt ez senkit", és kész. Még azt is elvárta, hogy ne csöngessek, csak nyissam a kaput, és menjek be, cuki a kutya, nem harap. Sokszor, amíg dolgoztam valami feladaton, kiment a szobából, és én egyedül maradtam a kutyával, aki - legalábbis én úgy éltem meg - állandóan sunyin bámult, mintha szemmel tartott volna, nehogy megmozduljak. Esküszöm, levegőt venni is alig mertem, folyton stresszes voltam, és alig vártam, hogy jöjjenek értem. Egyébként hozzátartozik az igazsághoz, hogy valóban nem bántott engem a kutya soha, viszont nem volt igaz, hogy soha senkit sem támadott meg, ugyanis nem egyszer volt ebből gondjuk... Na, mindegy.


A lényeg, hogy ő persze azt csinál a saját házában, amit akar, és egy vendég sem jogosult követelőzni. Ugyanakkor a vendég meg eldöntheti, akar-e az adott szituációba kerülni, vagy sem.

2020. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
7%

Inkabb nem.

Vendegkent nem szolok bele a hazigazda dolgaiba.

2020. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
98%
Bocsánat, "nem tud ellazulni" akart lenni.
2020. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%
Nálam a kutya családtag,ennek ellenére ha lenne olyan barátom aki fél tőle,kérés nélkül is elzárnám. Hivatlan vendégek,vagy olyan akit nem kedvelek nem jár hozzám,ha beállítana mégis,akkor ő alkalmazkodjon ,a kutya otthon van :D
2020. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen jogos. Ha vki vendéget hív, tisztelje meg ennyivel.
2020. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Én például rettegek bárki kutyájátol, nekem aztán mondhatja bárki, hogy "nem bánt" stb mert engem kiskoromban arcon harapott egy kutya akire azt mondta a gazdája, hogy nem bánt! Örök életemre megmarad a nyoma, nőként elég nagy trauma egy nagy csúf heg van az arcomon!! És legjobb barátnak sem hiszem el, hogy nem bánt! Tehát, aki szeretne vendégüllátni, ahhoz szívesen megyek, ha a kutya el van zárva! Szerencsére eddig mindenki megértette, és egy esetben sem volt fontosabb a kutya joga... Szép is lenne...
2020. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%

Jaj már hányszor ki lett itt vesézve a téma.

Valaki mindig kiírja ezeket a kutya +vendégséges kérdéseket.


Írom ezt úgy, hogy felidegesítenek a felelőtlen gazdák.

2020. jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!