Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nagyon gyakori az...

Tényleg nagyon gyakori az István név?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm azt mondta, ő nem adná a gyerekének, mert nagyon sok van belőle már..


Nekem viszont tetszik.


Szerintetek ?


2010. júl. 21. 22:27
1 2
 1/11 EmptySoulx1 válasza:
100%

Igen , Szep nev , es igaz sok embernek van Istvan neve.


De , az Istvan nev valahogy Elonyben reszesiti a viselojet :)


Remelem segithettem :)

2010. júl. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A környékünkön a legtöbb István apum korabeli (40-50 éves) az én korosztályomban, a 20 év körüliek között csak 2-t ismerek. szerintem most nem túl divatos, nekem személy szerint se jön be igazán így, hogy István, de a Pisti tetszik:D
2010. júl. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Tényleg sok van belőle és nem is nagyon szép, a Pisti kimondottan borzasztó. A férjemet is így hívják. Istvánnak szólítom, ez a legelfogadhatóbb szerintem. De tetszeni nem tetszik, a fiam sem kaphatja ezt a nevet.
2010. júl. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Elég gyakori. És nekem nagyon nem tetszik ez a név, ahogy a Lajos és a Jóska sem.
2010. júl. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy borzasztó. Engem is Pistiznek, nekem tetszik. Amugy lehet Isti, Pista, Sityu, Spityu is a beceneve is az Istvánnak, de még sorolhatnám. Nekem van 20-as korosztályból kb 10 István nevü ismerősöm. De van olyan is aki idősebb. De a ami kisgyereknek szerintem nem olyan sokszor adják ezt a nevet mint régebben. Ráadásul egy szép Magyar név. Szerintem add nyugodtan!
2010. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak kettőt ismerek :D

Szóval a környéken nem sok van belőle.

2010. júl. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Magyarországon a leggyakoribb férfi utónév az István
2010. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nagyon gyakori név - mellesleg nekem nem is tetszik, de ha Neked tetszik, miért ne adhatnád a Babádnak?

Nekem sem tetszenek a túl gyakori nevek: Anna; Panna; Luca; Bence; Ádám; Olivér, de a túl régiek sem: József; János; Mária.

Kedvenc neveim: Flórián, Sámuel, Abád.

Ilona - ez az egyetlen régi név, ami tetszik, Tamara, Lola - bár most ez is elég felkapott lett.

2010. júl. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Septimius ***** válasza:
100%
Szerintem szép név, és tényleg gyakori, de nem a fiatalabbak körében. Olyan gyerek, aki 20 év alatt van és Istvánnak hívják, csak egyet ismerek. Amiből többel találkoztam, az a Zoltán, Attila, Gergő. Régebben nagyobb divatja volt az István névnek, úgyhogy szerintem adhatod neki, mert mostanra megfeledkeztek róla!
2010. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
7-es válaszoló: 2002-ig valóban az István volt a leggyakoribb, de azóta már a László. Körülbelül 270000 István él Magyarországon, de egyre kevesebb, valaha 400000 körül volt.
2018. szept. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!