Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 34 évesen nem késő szülni?...

34 évesen nem késő szülni? Illetve később, mert még mindig nem érzem magam érettnek rá. Nem lehet, hogy velem van a baj?

Figyelt kérdés
Azt gondolom, hogy az anyaság egy nagyszerű dolog, becsülöm és tisztelem az összes anyát, aki életet ad egy gyereknek és vállalja az áldozatot, lemondást ami az anyasággal jár. Tudom, hogy a legnagyobb boldogság, mégis úgy érzem, hogy nem vagyok rá kész. Lehet velem van a baj.
2010. júl. 21. 17:08
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Így igaz. Az én anyukám hál Istennek megélte a 71 évet és még él,és remélem sokáig élni fog. Sajnos nem mindenkinek adatik ez meg, de talán a legfontosabb, hogy életet adjunk egy gyermeknek, aki szeretünk, amíg élünk, akkor az ő lelki fejlődése is rendben lesz.

Tudom, hogy szomorú, de nekem sokszor olyan kellemetlen volt, hogy megkérdezték tőlem az iskolában, hogy: Ő a nagymamád? Akkoriban még ritka volt,hogy valaki 30 felett szüljön. Ma már nem az hál Istennek.

2010. júl. 21. 17:52
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen..én is tudom mi az, ha lenagyszülőzik a szüleidet. Anyumra még nem mondták, mert nem néz ki 58-nak, de apukám 74 éves... gondolhatod, hogy érte még jobban aggódok. És igazságtalannak érzem, hogy a testvéreimmel több ideig lesznek (35,38,40,45 évesek):
2010. júl. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám hétfő este szülte meg a kishúgomat,pedig már 38 éves...én pedig 18 :)
2010. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz,hogy biológialilag a 30 év feletti kor a jó. Ezt csak ma divatg. Ebben a korban már nehezebb teherbe esni,nehezebb kihordani,főleg,ha ez az első.

De a legtöbb probléma akkor van,,amikor a gyerek 20 év körüli,a szülő pedig 50-60. Sokkal több közöttük a konfliktus,mert nagy a generációs különbség. Ezt tapasztalom a környezetemben. Ahol idősek a szülők,sokszor még el is kényeztetik a gyereket, a kelleténél jobban féltik.

Nem csak az anyagi biztonság a fontos,hanem arra is kell gondolni,hogy mi lesz 20-30 év múlva.

2010. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Első?

És te voltál az első gyermeke anyudnák,akit kihordott 38 évesen?

2010. júl. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

17:42..de hát épp ez az, hogy az emebrek sokkal hosszabb életűek ( a drogok, alkohol, cigaretta, génkezelt élemiszer és szmog ellenére), mint mondjuk 100 éve avgy 500éve.


az ősembereknél egy 25-30éves már aggastyánnak számított... :D


pont azért szülhetnek a nők később, mert kitolódott az átlagéletkor.

2010. júl. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
az én anyukám 40 évesen szült engem :) és semmi bajom
2010. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!