Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 34 évesen nem késő szülni?...

34 évesen nem késő szülni? Illetve később, mert még mindig nem érzem magam érettnek rá. Nem lehet, hogy velem van a baj?

Figyelt kérdés
Azt gondolom, hogy az anyaság egy nagyszerű dolog, becsülöm és tisztelem az összes anyát, aki életet ad egy gyereknek és vállalja az áldozatot, lemondást ami az anyasággal jár. Tudom, hogy a legnagyobb boldogság, mégis úgy érzem, hogy nem vagyok rá kész. Lehet velem van a baj.
2010. júl. 21. 17:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nincs veled semmi baj! Mindenkinek maskor jon el a pillanat. Rossz, instabil kapcsolatba nem szabad szulni, ahogy azzal az erzessel sem, hogy te ezt nem akarod meg 100%-osan. Van meg idod. Ezt nem azert mondom, mert en is ilyen helyzetben lennek es magamat akarom vigasztalni, mert nem, nekem vannak mar gyerekeim, csak mondom, hogy ez egy egyeni dolog es nem a kor a fo donto ebben, hanem maga az ember. Mindenki mas. Van, aki 20 evesen kesz, van, aki meg 38 evesen vagy kesobb. Ez nem baj. A lenyeg, hogy jo anya legyel. Lehet, hogy 2-3 ev mulva mar jobban akarod. Van meg idod donteni. Ne ugy menj bele, hogy ugy erzed, te nem akarod, csak a korod miatt teszed.
2010. júl. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%

Valószínűleg nagyon egészséges lehetsz, ezért gondolod, hogy még ráér, lehet, hogy testileg és lelkileg is fiatalos vagy.

Nem késő 35-40 évesen szülni, de ha most sem érzed, hogy érett vagy rá, akkor később sem fogod. Én majdnem 36 évesen szültem, nem éreztem érettnek magam rá, most sem érzem, hogy az vagyok.

Nagyon szabad a lelkem, lehet, hogy a tiéd is az.


Nem jár akkora lemondással, mint gondolod, rá fogsz jönni, hogy a gyermeki szeretet végtelen és a legmélyebb a világon, végtelenebb, mint az anyai szeretet. Ha egy gyerek nem szereti az anyját, az anya rontott el valamit.

A gyerekek okosabbak, mint mi gondoljuk és érzékenyebbek is. Ösztönösen tudják, hogy mikor vagyunk fáradtak velük foglalkozni.

A két rossz közül a kevésbé rossz, ha vállalsz egy gyereket.

2010. júl. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyám 38 évesen szült. Nem volt komplikáció, pedig az akkori orvostudomány még távol volt ettől.
2010. júl. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj. Jobb az, hogy tudjál biztosítani a feje főlé tetőt, mint az, hogy 16 évesenes megszülöd, aztán az egész életét szülők nélkül töltik el... nevelés és család nélkül!
2010. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
25%

Hova szülj ha nincs rá keret?

Hol tud szülni egy 20-on éves? Esetleg ha a szülei jómódúak....

2010. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Legalább addig még tudsz tapasztalatot szerezni esetleg a már anya barátnőidtől.:) Nem vagya semmivel lemaradva,én most 36éves vagyok és 3 hó múlva fog megszületni a gyermekem.
2010. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Arra azért figyelj, hogy nem minden terhesség sikeres. Egy magzat elvesztése az 5. hónapban már egy 35 fölötti nő szervezetét annyira megviselheti, hogy nagyon nehezen tudja kihordani a következőt.

A 35-40 vagy feletti gyerekvállalással csak akkor van gond, ha nem jutsz el a 9. hónap végéig!

2010. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
67%

Biológiailag talán optimálisabb a 20-as éveidben szülni, de társadalmilag, emberileg jobb a gyereknek az érettebb harmincas anyuka, mint a tapasztalatlan, éretlen, félig maga is gyerek 20 éves. Még nem késtél el.:-)


És ne feledd: nem kötelező szülni.

2010. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat.


A helyzet az, hogy 2 éve van vőlegényem és vele tervezem az életem és még sem érzem, hogy itt az ideje. Ezért gondolom, hogy valami nem stimmel, hiszen minden feltétel adott lenne.

2010. júl. 21. 17:35
 20/27 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Nem akarlak lebeszélni, nehogy félre értsd! Engem 37 éves korában szült anyukám, amit köszönök is neki. De ha belegondolok, akkor rossz egy kicsit a gyereknek. Egyre korábban halnak meg az emberek és mindig félek, hogy anyukám bizony már 58 éves és mi lesz, ha meghal. :S Szóval érted. Ha mondjuk valaki idősebben szül gyereket, az lehet, hogy nem is látja felnőni.
2010. júl. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!