Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak értékelni?

Miért nem tudnak értékelni?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és nem vagyok egy rossz gyerek. Kitűnő tanuló vagyok, nem szoktam veszekedni a szüleimmel, ha kérik rendetrakok a szobámban, takarítok, megágyazok, megterítek, gondozom a kutyát stb.. Tegnap fordult elő először hogy valamiben nem segítettem. Anya el akart küldeni a boltba, én meg nem mentem el mert meleg volt és rosszul voltam. (Amúgy a szüleim elváltak) Nah anya rögtön felhívta a mamát panaszkodni hogy rám nem lehet soha számítani meg egész nap úgy kezelt mintha egy utolsó szemét dög lennék. Ma is elkezdett esni az eső, anya meg elkezdni hogy: Kimegyek leszedni a ruhákat gondolom te úgy se segítesz. :O Erre úgy kiakadtam . Először fordul elő hogy rosszullét miatt nem csinálok meg valamit erre anyám elkezd panaszkodni hogy milyen lusta állat vagyok. Meg hogy valamit nagyon elrontott a nevelésemben. Persze ezer különórára járok, felkészítőkre, sohase lógok sehonnan, néha még betegen is elküldenek az iskolába és akkorse panaszkodok. De apa is ilyen. Én mindig mondom neki hogy milyenek a jegyeim, de azt se titkolom el ha rossz jegyet kapok. (ilyen mondjuk nem túl sokszor van). Csak úgy megemlíteném hogy évközbe milyen egy napom:

Reggel hatkor felkelek (anya hétkor kel) reggelizek, készülődök elmegyek a suliba. Délután kettőkor hazaérek, ebédelek, aztán megyek is külőnórára. Ha hazaérek megvacsorázok, aztán tanulok (átlagban 3 órát) aztán megcsinálom a gyógytornát (gerincferdülés miatt kell) aztán anya elküld zongorát gyakorolni (járok zenesuliba) aztán fürdök és megyek aludni. szombatonként apa mindig elráncigál otthonról (amikor lenne végre szabadidőm) vasárnap pedig tanulok, takarítok, rendetrakok stb. De engem folyton csak szidnak hogy milyen lusta vagyok meg ha hulla fáradt vagyok akkor sem hagyják ám hogy pihenjek vagy valami. És ha beteg vagyok akkor is elvárják hogy takarítsak stb. Ha hiányzok a suliból akkor is otthon tanulok 4 órát. Egy rossz szavuk se lehetne. Igykszem jó ember lenni, ezek meg folyton csak szidnak és szidnak. A nagymamám is folyton azt hajtogatja hogy bárcsak felnőnék már. Amikor én kerültem kórházba fulladásos roham miatt azt senki le se szarta (mert hörgőszűkületem van). De van a Dani meg a Zsófi (kisunokatesóim) 2-3 évesek. A nagymamám folyton róluk áradozik hogy milyen jó gyerekek meg minden. Fú tényleg.-.- Mikor lejönnek és tépik, nyúzzák a kutyát akkor is csak mosolyog mindenki hogy jajj de édesek. Nekem ebből elegem van. Próbálok jó ember lenni, és mindenki csak a rosszat látja bennem. A tanárok is folyton csak azt osztják hogy milyen szótlan vagyok. És csodálkoznak?? Meg mindenki folyton csak panaszkodik hogy miért vagyok mindig rosszkedvű meg szótlan. Miért van az hogy senki sem képes értékelni azt aki vagyok? Ja és meg kell jegyeznem hogy a kutyát is szoktam sétáltatni vinni.


2010. júl. 21. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak, ez nem a te hibád. Nálunk is ez volt.
2010. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia Nagylány! Ne keseredj el! Te élj úgy, ahogy jónak látod. Most is tudod, hogy mindent megteszel, tanulsz, takarítasz, segítesz. Ne hagyd, hogya hangulatodat anyukád, apukád befolyásolja. Legyél jókedvű és ha anyukád, ahogy írod bosszant, akkor mondd azt, hogy anya az előbb rosszul voltam, ezért nem segítettem, de most szívesen segítek. Ha látja rajtad, hogy magabiztos vagy és nem hagyod magad és nem panaszkodsz, akkor egy idő után rá fog jönni, hogy milyen jófej lánya van. A kis uonaktesókat pedig dögönyözd te is, kutyázz velük te is, érezd jól magad velük, ne foglalkozz anyukáddal, nagymamáddal! Legyél ügyes, okos, amilyen most vagy és tegyél meg mindent, ami tőled telik, de többet ne! A te életedről van szó, nem másokéról.
2010. júl. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan mondom, hihetetlen milyen szülők vannak! Nemcsak a gyereknek kéne magába nézni, hanem némely szülőnek is!Nem bántani akarom őket, de ez azért elég durva,ahogy veled viselkednek.Inkább örülnének, hogy ilyen lányuk van!
2010. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából erre én is kíváncsi lennék, mert nálunk is ugyanez volt.

Nagyon jó tanuló voltam, sokat olvastam, rengeteget segítettem. A két évvel fiatalabb húgom jóformán semmit nem csinált, de mindenki azzal ugrott nekem, ha ezt megemlítettem, hogy én vagyok az idősebb.

Amikor 13 voltam és húgom 11, rájuk hagytam. De mikor már 15 voltam, húgom meg 13. És továbbra sem csinált semmit, engem meg egyre jobban dühített az én vagyok az öregebb szöveg. Igen, és mindig az is leszek- tehát neki semmit nem kell csinálnia soha?

Én pedig egyfolytában megkaptam, hogy soha semmit nem segítek, lusta vagyok és tőlem semmit nem lehet várni. Megjegyezném, otthon folyton én takarítottam, mert anyám dolgozott, és egyik tesóm sem emelte meg a fenekét, hogy segítsen.

ÉS kegyetlenül fájt ez az igazságtalanság. Mert én tudtam,hogy igenis sokat segítek - akkor miért bántanak folyton azzal, hogy nem?


Nos, azóta sem sokat változott a dolog. Csak a családom elidegenítette magát tőlem a hülyeségeivel és igazságtalanságával, és ma már nem érdekel különösebben a véleményük. Csak azért fáj erre gondolni, most is, miközben írok.

2010. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Jó ember vagy, ne aggódj! Én nagyon megértelek!

Talán anyukád is rájön erre egy nap és értékelni fog!

Csinálj mindent ugyanilyen szorgalmasan! Kitartás!!

A szorgalmadnak meglesz az eredménye!!!

Ne szomorkodj, itt mindenki Veled van!

2010. júl. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is többé kevésbé így nőttem fel...tehát megértelek. De sajnos ők már kevés esélyel fognak változni, tudom rosszul esik ezt hallani, én is a te korodban probáltam mindenfélével változtatni a dolgon de nem sikerült. Azt tudom neked tanácsolni, (tiszta szivvel), hogy gondolj magadra tedd azt ami neked jó. Folyton szidnak téged, nem? Na most akkor azért szidnak mert kedvetlenül zongorázol vagy pedig jókedvel örömmel rajzolsz....? gondolj csak bele mekkora a külömbség. Tedd azt amitől jól érzed magad. És egy fontos kérdés: te értékeled saját magadat? Nézz önmagadba és gondolkozz el ezen, és ne feledd "Ha te nem vagy boldog, az téged zavar egyedül." Probáld meg elfogadni ezt a helyzetet, és probálj meg hálás lenni, hogy egyáltalán vannak szüleid (gondolj az árva gyerekekre). Nekem ez sokat segített. Írj pl naplót az is jót tesz ha leírod a gondolataidat...És ha esetleg szeretnél beszélgetni akkor nyugodtan írj nekem emailt.
2010. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ne szomorodj el! Próbálj arra gondolni, hogy már csak 4 év és elmehetsz. Nekem sokat segít, ha kiírom magamból a rossz dolgokat a naplómba.
2010. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nem lehet valami jó az életed!!

Így felnőni,én bizto hogy csakazért sem csinálnék semmit a te helyedben.

Anyukádék csak ugrátatnak téged és te probálsz meg felelni?

2010. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!