Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lánynevet javasoltok?

Milyen lánynevet javasoltok?

Figyelt kérdés

Bár még odébb van a szülés, és azt sem tudjuk fiú lesz vagy kislány, már keresgetjük a nevet.


Fiút találtunk: Ábel, Albert vagy Adrián.

A lánynévvel bajban vagyunk. Semmiképp nem akarok hagyomános magyar nevet, nekem nem tetszenek. De Dzsenifert és hasonlókat sem.

Eddig egy befutó van, bár a fréjemnek ez sem igazán tetszik: Amina.

Van ötletetek?


2010. júl. 20. 15:53
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

lány: Polett

fiú: Benett

2010. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
Az első 16:18 as vagyok: lemaradt a Kinga név:)
2010. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Éva? A legegyszerűbb a legjobb :D. Bár már írtam másik kérdésnél ha lányom lesz az vagy Manga vagy Leona lesz.
2010. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Nekem az Elvira tetszik.
2010. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Szintén a 2. vagyok: Lemaradt ez: Szandra
2010. júl. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédunk kislányát Aminának hívják,2 éves tündéri kiscsaj. Eleinte szokatlan volt nekünk, de mára teljesen megszerettük ezt a nevet.
2010. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

köszönöm a kalkulátort

a páromnak azért nem tetszik az Amina, mert muszlim név, azt mondta szép név, de nem szivesen adná e miatt a gyereknek


a Benett az nekem is tetszene, ha az a szerencsétlen Balázs nem úgy nevezte volna el a fiát...

2010. júl. 20. 17:18
 28/40 A kérdező kommentje:

Évának nem hívnám, én is az vagyok, és útálom.

A beszézett alakjai Évi, Vica, Vicus jók, de az Éva...

2010. júl. 20. 17:20
 29/40 anonim ***** válasza:

Sztem a hagyományos magyar nevek a legszebbek... jó, az Erzsébet, Jolán, Piroska, Rozália ezek tényleg nagyon idejétmúltak, de pl a Mária, az Anna (ami manapság újra divatos lett), Klára, Júlia, Zsuzsanna, sztem ezek nagyon szép nevek, vagy esetleg egy különleges ómagyar eredetá név: Szendile, illetve virágnevek: Boglárka, Gyopárka, Hóvirág, Amarillisz, stb.


Szerintem ha már magyarok vagyunk, akkor ne amerikai és egyéb neveket adjunk a gyerekeinknek. :)

2010. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

Nekem az a bajom a régi magyar nevekkel, hogy olyan csúnyán lehet őket becézni.

pl. ott a Mária, mondhatod hogy Marika, az még el is megy, de a Maris, mariska....

julis stb. rettenetesek.

2010. júl. 20. 17:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!