Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bemennétek látogatni?

Bemennétek látogatni?

Figyelt kérdés

Elég nagy gondban vagyunk. Haldoklik az egyik nagyon közeli hozzátartozóm . 6 hete minden áldott nap bent vagyunk a kórházban. Az utóbbi 1 hétben már borzasztó az állapota. Tegnap már nem ismert meg minket nem volt eszméleténél, nem is tudtuk tisztába rakni. Bekötöttek neki gyomor szondát stb...

Amint beértünk behívtak minket a nővérszobába, hogy adjuk meg az elérhetőségünket.

Férjem teljesen ki van, hogy így már semmi értelme, nem is bírja igazán látni. Egész éjjel nem aludtunk. Félek mikor csörren a telefon. Viszont ha nem hívnak, akkor be mennétek látogatni?

Semmi nem tudunk segíteni, már egy korty vizet se tudtunk tegnap megitatni vele. Azt se akarjuk, hogy azt higgyék már nem törődünk vele. De attól is félünk, hogy így marad meg bennünk az emléke.


2010. júl. 20. 11:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó. Nem vágyik az ember tiszteletre. Csak abban reménykedem ha én életem végéhez érek , nekem is lesz aki segítsen. Ezt így leírva milyen önzőnek tűnik. De hát ugye ezt nem lehet tudni. De írtál még valami olyat ami szöget ütött a fejembe. Lehet azért olyan nehéz most mert eddig minden nap tudtunk valamit segíteni neki. De tegnap már csak álltunk és bámultunk.
2010. júl. 20. 12:13
 12/18 anonim ***** válasza:

Párom nagypapája halt meg kicsit több mint hónapja...utolsó napokon már eszméletlenül feküdt gépek tartották életben...párom már nem ment be,csak az apukája (a haldokló az anyai nagypapa volt)...temetés nyilt koporsos volt,oda is csak akkor mentünk már be,mikor lezárták,nem akarta igy látni...rémálmai igy bő hónap után is vannak,de most is azt mondja,jobb hogy nem ment,a nagypapa enélkül is tudta hogy imádja az egyszem unoka (meg anyosom is,aki szintén nem volt képes bemenni,a férje volt benn csak)...neki már mind1 volt,gyogyszerekkel volt tele,nem érzett semmit...ha meg van tulvilág,akkor ugyis látja,hogy szomoruak miatta,lényegtelen hogy ezt a korházban vagy otthon teszi...


én nem mennék már be a férjed helyében,te viszont bemehetnél,vagy telefon,csodák még vannak

23/N

2010. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz érzés,átéltem én is!Mai napig bánt a lelkiismeret ha eszembe jut a nagyapám,aki csak engem ismert már meg azonnal ,és nem kellet gondolkoznia ki is vagyok!

Az utolsó napjaiban nem látogattam meg(önhibámon kívül),és ezért hiány és szégyenérzetem van felé!

Hogy is mondjam?Nem adtam meg a kellő méltóságot,és lehetőséget egy 30 éves kiváló viszony lezárásának,nem búcsúzhattunk el egymástól!

Nem a beteg nagyapa látványa az ami szembe jut,mikor rá gondolok!

2010. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%

Haldoklás közben is lehetnek valakinek tiszta pillanatai, ezért szerintem jó, ha bementek.

Sok cikket olvastam arról, hogy valakinek az is meghosszabbította az életét, ha a hozzátartozói benn voltak és beszéltek hozzá, holott a beteg eszméletlen volt.

Zárásként még egy gondolat: a pelenkázás igazából a nővérek dolga. Nektek elég lelki megterhelés az is, hogy így kell látni. Ha tisztába kell tenni, hívjátok a nővért.

Mondog egy imát a hozzádartozódért.

2010. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. A kommentet. Tegnap betelefonáltam délben. A férjem semmi szín alatt nem akart bemenni. Megértem. Este 3/4 8 előtt meghalt.

A pelenkázásra reagálva. Azért csináltuk mi, mert a nővér ugyan lecserélte, de arra már lusták voltak, hogy minden alkalommal lemossák. 2 hete ment a hasa. De mindegy...

Nekünk könnyebb volt így, hogy segítettük.

2010. júl. 21. 06:01
 16/18 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem Nektek.
2010. júl. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a történteket!
2010. júl. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
részvétem
2010. júl. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!