Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 4 nappal ezelőtt jött meg a...

4 nappal ezelőtt jött meg a műtéti behívóm és anyám nem mondta el. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Valami megérzésem volt h tuti jött már a levél...elkezdtem kutatni anyáék szobájábaan és hopp..megtaáltam..az én nevemre jött és 4 napja nem voltak hajlandók elmondani!!! és most nem is a levéltől érzem magam rosszul, hanem attól, hogy nem tájékoztatott engem erről senki..2 nappal ezelőtt is kérdeztem anyát, hogy : nem tudod jött e már a levelem? azt mondja nem, nem jött még..előttem úgyis minden titok kiderül..és ez szemétség volt tőle..ha hazajön munkából én......ugy kiosztom..vagy mégis mit mondjak neki?
2010. júl. 20. 10:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle miért nem adta oda.Tuti van oka.
2010. júl. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is volt ilywn mütétem, bár ilywn behívóm az nem volt.

Na de elöször is kívánok neked legalább akkora sikeres mütétet mint magamnak, és nyugi e miatt ne idegeskedj, nagyon jó orvosok vannak manapság.


na de hogy a kérdésre is választ adjak: szerintem ne mondj anyukádnak semmit.

Szerintem (ezt persze lehet én gondolom furán)

ő csak azt akarja hogy még ne idegeskedj a mütét elött és addig is kímélni akar!

Nyugi te már tudod az időpontot és várd meg míg ő mondja, a borítékon meg úgyis rajta van a dátum szóval akkor még fény is derül rá!

NYUGI!

2010. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
utolsó mesélnél egy kicsit a műtétről?:) milyen, fájdalmas e, az altatás milyen, ébredés stb..nagyon kíváncsi lennék :)
2010. júl. 20. 10:50
 14/18 anonim ***** válasza:
70%

szia sztem azért mert félt nagyon téged, és még neki is fel kell ezt dolgozni...

Biztos nagyon rosszul esne neki...

2010. júl. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen esetben akármennyire is félt Téged, nagyon csúnya dolog volt ezt eltitkolni előled. Én bizony nagyon határozottan rendreutasítanám, hogy többet ilyet soha, mert a Te életed és nincs joga neki dönteni arról, hogy mikor készülj fel a dolgokra.. Nagyon mérges lennék rá az biztos.
2010. júl. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyugis, felhőtlen nyarat akar neked:)



Retteg a műtét gondolatától, és azt hiszi, te is.

2010. júl. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze,szívesen mesélek!

2007-ben mütöttek,14éves múltam.

64°-os volt a ferdültség.

És az ok hogy meg kelletett müteni az volt mert kb mostanra 18éves koromra megfulladtam volna mert összeszorult volna a tüdőm.


Befeküdtem január 14én.

Este kaptam egy kúp szerüséget amit felkelletett dugnom a sejhajomba.

Az kicsit kellemetlen volt.

Másnap reggel, adtak egy gyögyszert bevettem, majd szurit.

Na már innen jönnek nekem is a homályok nem nagyon emlékszek rá!

Megmütöttek.

Majd az orvosok elkezdtek velem ordítozni, hogy mozdítsam meg a lábam, én eléggé nehezen tértem magamhoz.

Kb. 5napig az intenzív osztályon feküdtem megfigyelésen.

A mütét után voltak fájdalmaim, de már igy visszaemlékezve nem volt vészes.

A lényeg az hogy kb este 8ig kérj altatót mert én nem kértem csak olyan 22-23óra fele és akkor már nem adtak.

kb az 5ig napon már kivették azt a (nem jut eszembe a neve) amibe kelletett pisilnem.Felkerült rám a füző, ami tartja a gerincet na meg valami zokni.És elkelletett sétálnom a wcére,nekem úgy volt ha tudok pisilni kimehetek a korterembe, ha nem akkor még mindig intenzíven maradok.

Sikerült pisilni, igy hát kimehettem, na onnantól kezdve nagyon jó világom lett, tetszett az egész helyzet, 4cm magasabb lettem :P

Hmm igy hírtelen nem nagyon tudom mit meséljek.

A lényeg viszont az hogy nekem ott volt a kockázat az orvos kerekperec meg mondta hogy 3 lehetőség van ha megmütenek és igy döntsük el a mütétet.

1:sikeres mütét

2:lebénulok

3:meghalok

Szerencsre nekem sikeres mütét volt, na de a kockázat veszélye mindig ott van.Lehet akármilyen jó egy orvos. na de altatóorvosnak is van szerepe ebben.

Egyébként Én Hajdú-Bihar megyei vagyok, igyhát Debrecenbe mütöttek Dr Csernátonyi oltán,ő nagyon profi!


Ha bármi kérdésed van még szívesen válaszolok nyilvánosan is de privátban is!



Ha vannak hibák azért előre elnézést!

2010. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted miért? Szerinted rosszat akar neked, hogy majd a műtét előtti napon mondja meg? Gondolkodj légyszi, szerinted mi lehet az a nyomós ok, te miért várnál a bejelentéssel a saját gyerekednek?


Nekem a felelősség súlya ugrott be elsőre.

Úgy tudom, neten is olvasni lehet róla, hogy minden műtét előtt aláiratnak a pácienssel (valószínűleg 18 éves alatt a szülővel) egy papírt, ami jogilag levédi az orvosokat, hogyha bármi nem az elvártak szerint alakul, akkor ne támadják őket a bíróságon. Ennek pusztán ennyi az értelme, hogy le legyenek védve, ezért írásban tájékoztatják a pácienst a lehetséges következményekről. De természetesen nagyon ritkán fordul elő, hogy valami nem simán megy, így szóban erről nem sok szó esik. Emiatt lehetséges, hogy anyukád a levélből értesült róla, és így sokkolóan hatott rá, hogy mik is történhetnek. Minden műtét végződhet halállal, és pl. a császármerszés előtti injekciónak is lehet a következménye teljes vagy részleges lebénulás. Ezeket egészségügyi tanulmányaimból tudtam, és mégis más volt ezzel akkor szembesülni, amikor alá kellett írnom azt a papírt! (Arra gondoltam, hogy mi lesz, ha... a gyermekemet ki neveli fel, hogyan, milyen lesz hozzá az, aki nem is az édesanyja...stb??) Akár innen, akár már korábban tudta ezeket anyukád, akkor is hatalmas felelősség a mások sorsáról dönteni egy ilyen súlyú kérdésben, hát még a saját gyermeke sorsáról, akinek a legjobbat akarja!!! Felmerülhet benne, hogyha bármi nem az elvártak szerint lenne, ő aláírta, a hozzájárulását adta, és a saját lelkiismeretén kívül Te is vádolhatod, szóval ez iszonyú felelősség, hidd el, és értsd meg anyukádat!

Szerintem ha nagyon-nagyon érdekel, akkor mond meg neki, hogy megtaláltad a levelet, és bánt, hogy nem beszélt róla, kérdezd meg, miért, de csak normális hangnemben, csak az érzéseidről beszélj és NEhogy vádold, és számíts rá, hogy lehet, nem is tud rá normálisan reagálni, mert talán nincs rá felkészülve... Lehet, hogy azért várakozik, mert nem tudja, hogyan mondja meg, valami segítséget vár, talán valakitől megkérdezné, hogyan, vagy maga sem tudja, aláírja-e ezt a papírt?? Az is lehet persze, hogy tényleg csak felhőtlen nyarat akar neked.

Valami oka biztos van, én inkább elfogadnám, hogy vár vele, figyelném a reakcióit, a lényeget meg úgyis tudod a levélből.

2010. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!