Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom hogy kezdjem el az...

Nem tudom hogy kezdjem el az új életet?

Figyelt kérdés
Férjemmel 15 éve élünk eggyütt van 2 gyerekünk! El szeretnénk válni! Próbáltuk megmenteni a házasságot de nem ment! Kérdésem az lenne hogy csokkot igényelhetek e egyedül álloként 2 gyerekemre? Jelenleg Katás vállalkozó vagyok!
2019. dec. 15. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
A CSOK nem 3 gyerekre vonatkozik? 😂
2019. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Milyen háttérrel indulsz? Közös ingatlan, vagyon? Neked kell költözni a lakásból a gyerekekkel?
2019. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
KATA-ra nem sok mindent adnak, az annyira ultrakedvezményes adózás, hogy semmire nem jogosít fel. (én is katás vagyok)
2019. dec. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

#3

Hiába ultrakedvezményes, nem az adó, hanem a jövedelem (adóalap) után bírálják el a hitelt, mert abból törleszt.


Sajnos a kérdéshez érdemben nem tudok hozzászólni, mert nem vagyok érintett, hülyeségeket meg nem akarok tippelni.

A legegyszerűbb lenne holnap annál a pénzintézetnél megkérdezni, ahol az ügyet intéznéd, úgyis az lesz a mérvadó.

2019. dec. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Közös ingatlan eladása felezése kb 3millii
2019. dec. 15. 16:27
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

A CSOK-ot azok igényelhetik, akik megfelelnek a 16/2016.(II.10.) vagy 17/2016. (II.10.) számú Kormányrendeletben (ú) előírt feltételeknek.



Az új támogatást nemcsak házastársak, élettársak, hanem akár egyedülállók is igényelhetik. Mindenkinél feltétel, hogy


magyar állampolgár, vagy

a szabad mozgást és a három hónapot meghaladó tartózkodási jogát Magyarország területén gyakorló személy, illetve

bevándorolt, letelepedett, hontalan személy legyen.


Már egy gyermek után is igényelheti, aki lehet

meglévő (vér szerinti, örökbe fogadott)

vagy vállalt (a későbbiekben születendő).


Csak olyan gyermek után vehető igénybe a támogatás, akire még nem vettek igénybe korábban támogatást, vagy azt megelőlegező kölcsönt.

Vállalt gyermekre kizárólag olyan fiatal házaspárok igényelhetnek CSOK-ot, akik közül legalább az egyik fél nem töltötte be a 40. életévét. [link]


Használt lakás esetén legalább egy, legfeljebb kettő gyermeket, új lakás esetén legalább egy, legfeljebb három gyermeket vállalhatnak.

Egy gyermek esetén négy év, kettő gyermek esetén nyolc év, három gyermek vállalása esetén függetlenül attól, hogy a három gyermek teljesítéséhez egy/kettő vagy három gyermek vállalására van-e szükség 10 év a teljesítési határidő.

2019. dec. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hétfőn felkeresek egy bankot!
2019. dec. 15. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!