Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek a húgomnak?

Hogyan segítsek a húgomnak?

Figyelt kérdés
A barátja eléggé agresszív. Néha sérüléseket látok rajta, de mindig azt mondja, hogy nem volt szándékos és már nagyon megbánta a barátja, amit tett. Még csak 19 éves, nincs önbizalma, azt hiszi, hogy nem talál normálisabb pasit. Azt hiszem, még mindig szerelmes, ezért eltűri a szemétségeket. A fiú kihasználja, zsarolja, bántja, rátelepszik, nem engedi sehova, de a tesóm mindent eltűr, mert még mindig szereti. Hogyan segíthetek rajta? Nem akarom, hogy tönkretegye miatta az életét. A fiú miatt nem vették fel az egyetemre, mert nem engedte, hogy tanuljon. Nagyon önző, útálatos dög a srác.
2010. júl. 20. 03:41
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Anyukádék nem tudnak segíteni? állítsák kész tények elé. Én a szüleid helyében megfognám és haza hoznám, mert gondolom nem otthon lakik. Tudom, nem megtoldás de néha egy makarenkói pofon hlyre teszi az embert. Tiltsátok el a fiútól, vigyétek pszichológushoz, beszélgessetek vele, éreztessétek, hogy mellette álltok. Engem sosem ütött meg anyum, de én is kb egy ilyen szituban voltam, kivéve, hogy engem enm vert a barátom. Anyukám haza hozott, ott vergődtem és kaptam egy akkora átszállót, hogy majd leesett a fejem. :D Most nagyon megköszönöm az anyukámnak és azt kívánom bár adott volna hamarabb vagy 2t. Én ekkor 18 voltam. Most 19 vok, tehát viszonylag hamar rájöttem, hogy neki volt igaza. Hidd el, ő is meg fogja köszönni, ha eltiltjátok őket egymástól. 19 évesen még nagyon gyerek az ember, tudom, hiszen én is annyi vok :) Vagy állítsátok választás elé, vagy ti vagy a pasi. Nem hiszem, hogy őt választani. Ha meg igen, akkor a ti családotokban valami nincs rendben :( De ez csak az én egyéni véleményem a saját helyzetemből kiindulva a család és az érintett felek ismerete nélkül.
2010. júl. 20. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Elsö: nem tudom, te hol élsz, hogy ilyeneket tanácsolsz?

"Tiltsátok el a fiútól, vigyétek pszichológushoz"


A tilással csak az ellenketöjét lehet elérni, pszichológushoz nemegyrészt minek kellenevinni, másrészt egy felnöttet nem lehet akarata ellenére orvoshoz/pszichológushoz vinni, de ha nem akar együttmüködni, akkor úgyse használna, mégha szükséges lenne is - amit itt nem látok.


Egy 19 éves már nem gyerek, ha hagyja magát, akkor nem tudsz mit csinálni. Olyan azért nincs, hogy azért nem tud tanulni, mert egy másik ember - akivel nem él közös háztartásban - nem hagyja, ez igy csak kifogás, legfeljebb saját maga sem akarta, és igy megvan az ürügy.

Te kedves kérdezö nem tudsz neki segiteni, neki saját magának kell belátnia, hogy ez a kapcsolat csak ártalmas neki. Esetleg megpróbálhatsz vele beszélgetni meg a szüleid is, de nem hiszem, hogy sokat érne, ha ennyire szerelmes és függö.

2010. júl. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos amíg a húgod el nem határozza magát, nem tudtok segíteni, neki kell akarnia. Amíg azt hiszi, hogy szereti (mert valójában ez nem szeretet, csak félelem és függés), nem tehetsz semmit.


Vagyis... vedd meg neki a Kamu kérő c. könyvet. Ott ugyan egy kicsit másról van szó, de a bántalmazás és a lelki folyamatok követhetőek belőle. Talán megvilágosodik.

2010. júl. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy 19 éves lány még úgy gyerek ahogy van. És igen is el kell vinni és el kell tiltani. Mert ha a te gyereked lenne te sem így beszélnél. Néha muszáj drasztikus megoldást véghez vinni. Majd ha agyon csapja egy széklábbal akkor már késő bánat. Egy anyuka meg amúgy is tud hatni a saját kislányára.
2010. júl. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. válaszoló, te aztán nagyon értelmes lehetsz. Ezt a szerencsétlen lányt veri a barátja, valószínű segít majd rajta, ha a szülei is verni fogják. Makarenko meg egy frusztrált pszichopata volt. Olvasd csak el az életét - ugyanolyan színvonalú, mint a másik gyökér, akinek az idézgetésével állandóan okoskodnak a félműveltek ha az agressziót és a primitívséget akarják megideologizálni, a Machiavelli nevezetű barom. Igazán be lehetne már fejezni a vele való példálózást, csak saját magadat járatod le vele.


Kérdező, tesód érzelmileg függő, esetleg társfüggő. Olvasd el ezt a kiadványt, arról szól, hogyan segíthetsz a hozzá hasonló helyzetben lévő nőknek, illetve kihez fordulhatsz.


[link]

2010. júl. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nane egyesülettől kérj tanácsot
2010. júl. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó hát nekem ez segített. Most lehet, hogy rajta nem fog, de nekem igenis segített. Ismerem makarenkót, mert tanár szakon vagyok. Persze egy gyereket nem ütnék meg. Én azért kaptam egy nagy fülest mert anyum meglátta, hogy vágdosom magam. És engem helyre rakott.
2010. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem szó szerint veri, csak elég durva. Elég, ha mérgében "meglöki" már az is tud sérüléseket okozni. Én próbálok beszélni vele, a család többi tagja is, de ez úgy tűnik kevés.
2010. júl. 20. 10:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!