Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél az alábbi körülmény...

Mit tennél az alábbi körülmények között?

Figyelt kérdés

Otthagytad az agresszív,alkoholista férjed tizensok év után. Van két gyereked,egy kiskamasz és egy majdnem nagykorú. Eljössz a szülővárosból az isten háta mögé. Soha nem volt rendes állásod,mert férjed dolgozott,tartott el,cserébe emberszámba se vett.És itt kapod az első munkádat. Épp annyi a fizetésed,hogy megfizetsz egy kétszobás albérletet és rezsit, családi pótlékból eszel.Az apa nem hajlandó gyerektartást fizetni,csak nyomoz,mivel tudna alád tenni.Kisebb lakásba nem akarsz menni,mert úgy gondolod neked jár a személyes tér. Az idősebb gyerek különköltözik párjával kiskorúként. Neked semmi kilátásod nincs a jobb dolgokra.Külföldre nem mehetsz,mert az apa nem írja alá az útlevelet a fiatalabb gyereknek.

Gyárban dolgozol. A gyerekedre se időd nincs,se kedved foglalkozni vele,megbukik az iskolában és intézetbe akarják vinni,mert gyakran van felügyelet nélkül. Az idősebbet kihasználod,hogy ne vigyék el a kicsit.

A pasikkal sincs szerencséd. Eddig mindegyik átvágott,a mostani épp hatalmas törést hagyott maga után.

Jogtalanul megsértődsz a szüleidre,mert merik megjegyezni,hogy valamit rosszul csinálsz,és mert segítséget kérnek,mikor nagy bajban vannak. Korábban ők pénzzel amikor tudtak segítettek.


Véleményeket várok!


2010. júl. 19. 21:05
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

öcsém jár családsegítőbe pszichológushoz (elvileg) minden héten. gyakorlatilag nem tudom anyám elviszi-e.

voltunk még gyámügyön is,mikor elköltöztem(anyám feljelentgetett,később pedig én akartam hivatalossá tenni a különélést) csak ezzel annyit ért el,hogy megmondták,ne hisztizzen,mert gyereket nevelni nem úgy kell,hogy az asztalra csapunk és jó lesz.


anyám egy hihetetlenül lusta ember. bulizni van pénze,a gyerekére nincs"nekem jár" alapon. Közben olyan tartozásai vannak,hogy az csak úgy cseng.

Nem tudom,foglalkozik e a válással,az tuti hogy apámat szidja mint a bokrot.


válasz az off-ra: párommal az életkorunktól függetlenül jól megvagyunk :)

2010. júl. 20. 12:06
 22/24 anonim ***** válasza:
Bocs, de ilyet még nem hallottam, hogy egy szabályosan megirt válókeresetet visszadobjanak!!!
2010. júl. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
olyan okon dobták vissza,hogy a kérvény,miszerint a helyszín a mi városunkban legyen mert apám nem biztos hogy megjelenne és a fölös pluszköltség lenne anyámnak, egyben volt fogalmazva a válási kérvénnyel. hülyeséget sem akarok írni,de valahogy így volt.
2010. júl. 20. 22:15
 24/24 anonim válasza:
_szegény....:S az anyukád felelőtlen
2010. júl. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!