Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél az alábbi körülmény...

Mit tennél az alábbi körülmények között?

Figyelt kérdés

Otthagytad az agresszív,alkoholista férjed tizensok év után. Van két gyereked,egy kiskamasz és egy majdnem nagykorú. Eljössz a szülővárosból az isten háta mögé. Soha nem volt rendes állásod,mert férjed dolgozott,tartott el,cserébe emberszámba se vett.És itt kapod az első munkádat. Épp annyi a fizetésed,hogy megfizetsz egy kétszobás albérletet és rezsit, családi pótlékból eszel.Az apa nem hajlandó gyerektartást fizetni,csak nyomoz,mivel tudna alád tenni.Kisebb lakásba nem akarsz menni,mert úgy gondolod neked jár a személyes tér. Az idősebb gyerek különköltözik párjával kiskorúként. Neked semmi kilátásod nincs a jobb dolgokra.Külföldre nem mehetsz,mert az apa nem írja alá az útlevelet a fiatalabb gyereknek.

Gyárban dolgozol. A gyerekedre se időd nincs,se kedved foglalkozni vele,megbukik az iskolában és intézetbe akarják vinni,mert gyakran van felügyelet nélkül. Az idősebbet kihasználod,hogy ne vigyék el a kicsit.

A pasikkal sincs szerencséd. Eddig mindegyik átvágott,a mostani épp hatalmas törést hagyott maga után.

Jogtalanul megsértődsz a szüleidre,mert merik megjegyezni,hogy valamit rosszul csinálsz,és mert segítséget kérnek,mikor nagy bajban vannak. Korábban ők pénzzel amikor tudtak segítettek.


Véleményeket várok!


2010. júl. 19. 21:05
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Nos akkor leírom: én a nagyobbik gyerek vagyok.


Annak ellenére amit velem csinált apám és anyám azon töröm a fejem,hogy tudnék anyámnak segíteni. Apámat nem akarom látni,korábban gyakran súlyosan bántalmazott.(Ő másik városban él,messze innen).


Úgy gondolom öcsémnek intézetben jobb lenne. Sajnos nem reménykedhetem,hogy anyám megváltozik.

én vigyáztam öcsémre hónapokig,azokon a heteken anyám délutános szakban dolgozott. Akkor még nem tiltották a fizetését,és úgy beszéltük meg,hogy akkor az utánam járó családi pótlékot ideadja. Mi is csak 90ezer forintból éltünk albérletben és nagy összegnek számít az a +15ezer.Én nem kaptam munkát,17 éves vagyok.(Múltkor a családitól függetlenül elvittem öcsémet strandolni,mert tudom,hogy nem viszik sehová,otthon ül.Ösztönzésként beígértem,hogy levisszük nagyszülőkhöz pár napra nyár végén plusz még egy strand ha átmegy a pótvizsgákon.Ő 12 éves.)Én egy éve jöttem el anyámtól.

Sok adóssága maradt,és elkezdték tiltani a fizetést,és egyszercsak úgy döntött,nem adja többet oda a családit.


Anyámék nem váltak el csak 2 éve különköltöztek.Azt nem látom se én se anyám jónak hogy öcsém találkozzon az apjával,mert beszámíthatatlan. De nem is keres minket.


Nagyszüleim(akik számomra nagyon sokat jelentenek) nagy katasztrófát éltek át nemrégiben. Majdnem összedőlt a házuk. Kérték anyámat,hogy menjen le,segítsen egy hétvégén takarítani,ő arra hivatkozott,hogy főz a pasijának(aki egy hónap után lelécelt).


Most erre a szitura ha kérhetem,írjatok véleményt.

2010. júl. 19. 21:48
 12/24 A kérdező kommentje:
Ui.:Mindezek mellett én 2 hetet töltöttem nagyszülőknél segíteni,pedig mint írtam, nincs jobb anyagi helyzetünk.
2010. júl. 19. 21:48
 13/24 anonim ***** válasza:
úristen. és ha a nagyszülőkhöz költöznétek. mármint te és az öcséd, ha ez megoldható, mert nem úgy fest, hogy anyátok nagyon küzdene értetek. de hogyha, te tényleg jó helyen vagy a barátnődnél akkor csak az öcséd.
2010. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

szia!

nagyszülők jelen esetben nagyon meg vannak sértődve anyámra,és öcsémre. tavaly megrugdosta nagyapámat.Az egészségi állapotuk pedig csak romlik :(

én lány vagyok egyébként :) jó helyem van páromnál,az egyetlen gond ami nálunk van,hogy bűntudatom van mert én nem tudok egy forintot sem adni a kasszába(mostmár,köszönhetően anyámnak. volt egy közös munkánk is,de ő azt is bedobta,mert "ő nem bírja a strapát",de egyedül nekem sem ment. újsághordás.).

Páromat ugyan ez nem zavarja csak engem.


Ez már off volt :)

most azon töröm a fejem,hogy segíthetek főleg öcsémnek,de anyámnak is.

2010. júl. 19. 22:07
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a szüleid nincsenek elválva, apádnak még kellene fizetnie (de okosabban tenné anyád, ha beadná a válópert és lerendezné a dolgot, ehhez ugyanis nem kell apád beleegyezése sem, enélkül is elválasztják öket). Ha apád fizet a gyerek/ek után, attól még nem kell vele találkozni egyik gyereknek sem (söt a birósági határozatban meg lehet tiltani a kapcsolatot, ha tényleg ennyire rossz hozzátok.
2010. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Az a legjobb, ha betöltöd a 18-at magadhozz veszed a testvéred. Jobb helyen lesz nálad mint az anyádnál. Úgy látom, h te 17 évesen sokkal érettebben gondolkozol mint ő .
2010. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

sokan tanácsolták,hogy vegyem magamhoz,de ez több okból sem lehetséges

nem voltunk és nem is vagyunk mintatestvérek. kiskorunkban öltük egymást,mai napig sokat veszekszünk.

anyagilag sem állunk úgy. egyszobás lakás,albérlet. párom 29 éves,két munkahelye van,ingadozó a bevétel,de 90 körül vagyunk mindig. Ő nem akar gyereket nevelni,és ezt teljességgel megértem. készen kapni egy 12 éves gyereket nem leányálom,főleg úgy,hogy nincs is rá pénzünk(még ha a majdani családit is számítjuk).

Nem erőszakolhatom ki,és nem is akarom őszintén szólva. Én sem vagyok gyerekkedvelő,soha nem is akartam/akarok gyereket. egy egy délutánt szivesen eltöltünk vele,de ezt nem lehet napi szinten csinálni.

2010. júl. 19. 22:24
 18/24 A kérdező kommentje:
anyám beadta a válókeresetet,de a bíróság visszadobta "érvénytelen"-ként. ügyvéd által fogalmazott kérelem volt. Fellebbezni pedig nem ment időben.
2010. júl. 19. 22:27
 19/24 anonim ***** válasza:
17 éves vagy és 29 éves a párod? Bocsi az offért csak elcsodálkoztam. A kérdésedre válaszolván. Ne legyen bűntudatod amiért te elkerültél otthonról, amint látod nem tudsz segíteni az öcsédnek és az anyádnak. Sajnos ez egy ilyen helyzet ezen anyukád tudna változtatni de te semmiképpen sem.
2010. júl. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Abban próbáld meg támogatni anyukádat, hogy beláttatod vele, a válópert mindenképpen adja be újra és ne tántorítsa el semmi ettől, vigye végig. Apukádat pedig szerintem fel lehet jelenteni azért, mert nem adja oda a családit, az utánatok jár és jelenleg anyukátok tart el benneteket egyedül. Öcséddel szemben rendes dolog, hogy elviszed szórakozni, de azt a pár délutánt, amit vele töltesz, fordítsátok leckeírásra, amikor csak lehet. Próbáld meg megbeszélni vele is a helyzetet, 12 évesen talán már elég nagy és érzi is, hogy nem túl rózsás a helyzet. Gyermekjóléti szolgálatnál jártatok már?
2010. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!