Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy külföldön...

Miért van az, hogy külföldön rugalmasabban kezelik a gyerekek "kiszakadását", mint itthon?

Figyelt kérdés
Éltem már pár országban, ott teljesen más a fiatalok kultúrája: teljesen természetes nekik, hogy elmennek egy hétvégére egy másik országba vagy éppen idénymunkát vállalnak egy másik országban. Mégis hazamennek egy idő után, mert szeretik a családjukat. És ez nem csak pénz kérdése, főleg a 3000 forintos repülőjegyek és a couchsufring világában: itthon a szülők szívbajosak és sírnak és félnek a repüléstől.
2019. nov. 28. 14:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mi van az egymillió magyarral, akik leléptek már innen? Nem tűnnek félősnek. Többször annyian próbálnak elmenni innen, mint 56 után, pedig akkor még lőttek is.

Ezek mind fiatalabb, tetterős emberek. Szeretik a családjukat, ezért akarnak olyan életkörülményeket amiben meg is tudnak élni. Nem csak ma, 40 év múlva is.

Az idősebbek pedig olyanok, amilyen a rendszer volt. Már akkor is elment nyugatra az élelmesebbje, az otthon maradó pedig elfogadta azt, ami akkor volt. Persze, hogy ez a réteg félni fog minden változástól.

2019. nov. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
3000 forintos repjegy. Álomvilágban élsz. :)
2019. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Stuttgartba 2500 forintért lehet menni. olyan 6000 körül oda-vissza
2019. nov. 29. 10:46
 14/16 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Stuttgartba 2500 forintért lehet menni. olyan 6000 körül oda-vissza"


Én el is mennék, de ne kellene előtte felutazzak Pestre, meg aztán a reptérre.

2019. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Melyik kulfoldi orszagrol beszelsz?

En is kulfoldon elek de itt sokan meg nem is jartak masik orszagban, sokan nem ultek meg repulon sem.

Idenymunkat meg mindenki ott vallal ahol lakik. Ki az aki kiad egy lakast pl 5-6 honapra? legalabb 1 eves szerzodesek vannak. Senki nem fog szallast intezni mert talal helyi embert is a munkara.


Couchsurfing ha jol tudom nem arrol szol hogy elmesz 1 hetre pl Angliaba es valakinek laksz 1 hetig ingyen. Tudtommal, 1-2 ejszaka a szokas es ha nem vagy az illetonek szimpatikus akkor nem lehetsz nala egy napot sem. Vannak akik ferfikent no vendeget varnak, ha fefi vagy akkor azt mondjak bocsi de nincs szabad helyem akkorra mikor jonnel.

Nincs ez teljesen ingyen mert illik ajandekot vinni vagy elhivni kajalni a vendeglatot csereben.

Hogy hangolod ossze hogy pl Londonban 1-2 naponta masnal laksz es azon a heten mikor mesz mindig legyen couchsurfinges szallasod?


Kulfoldon a fiatalok jobban tudnak penzt gyujteni az igaz mert nem kell alberletet fizetni, szuloknel laknak, stb.

De itt nalunk draga az egyetem es arra gyujtenek ha elmennek dolgozni kozepiskolaskent vagy egyetem mellett dolgoznak hogy ne keljen annyi diakhitelt felvenni. Olyan diakhitelek vannak hogy azon a penzen 2 uj autot tudna venni az ember.

2019. dec. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Stuttgartba 2500 forintért lehet menni. olyan 6000 körül oda-vissza"


Ja. A szállás, étkezés meg ingyen van.

2019. dec. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!