Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy külföldön...

Miért van az, hogy külföldön rugalmasabban kezelik a gyerekek "kiszakadását", mint itthon?

Figyelt kérdés
Éltem már pár országban, ott teljesen más a fiatalok kultúrája: teljesen természetes nekik, hogy elmennek egy hétvégére egy másik országba vagy éppen idénymunkát vállalnak egy másik országban. Mégis hazamennek egy idő után, mert szeretik a családjukat. És ez nem csak pénz kérdése, főleg a 3000 forintos repülőjegyek és a couchsufring világában: itthon a szülők szívbajosak és sírnak és félnek a repüléstől.
2019. nov. 28. 14:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Milyen statisztikai felmérés alapján jelented ki, hogy itthon a szülők mind ilyenek?
2019. nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Személyes felmérés. A munkahelyemen, ahol dolgozom itthon, maximum Görögországba vagy Németországba mennek az emberek, de repülőn szinte senki sem ült.
2019. nov. 28. 14:19
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

1. Amikor azok a szülők felnőttek, ők még nem nagyon utazhattak sehová, nincs tapasztatuk, ismeretlen számukra az egész, féltik a gyerekeiket.

2. Én sem vagyok még idős, de pl. couchsufring-re én sem mennék el. Lutri. Ha már elmegyek, foglalok egy B&B-t, az legalább tiszta ügy. Ez persze, nem jelenti azt, hogy nem barátkozom, de legalább az ágyam és a reggelim fix és nem függök senkitől.

2019. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Én is éltem már pár országban, teljesen humbug az állításod.
2019. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Nos, én külföldön élek és egyáltalán nem így látom a környezetemben, ahogy azt te leirod.
2019. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

MErt a legtöbb helyen aki megöregedik, számíthat arra, hogy akkor is lesz, aki gondozza és normálisan tud élni, akinek nincs vagy messze él a gyereke.

Itthon nézd meg, milyen otthonok vannak elérhető áron...

2019. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
34%

"Külföld" alatt, gondolom, Nyugat-Európát és Amerikát érted. Indiában vagy Kambodzsában más a helyzet.


Azért kezelik rugalmasabban, mert nem görcsölnek minden xarságon. Magyarországon több generáció óta mindig mindenből hiány van, rohadtul résen kell lenni, ha nem akarsz koppanni, bizonytalan minden, és a legtöbb ember életében az egyetlen biztos pont a családja. Ezért kezelik nehezen az öregek, ha a gyerekük saját lábra állna, és csapnak hisztikampányt. Ezért szirénáznak a mamák, ha megtudják, hogy a különben felnőtt lányuknak "fiúja van".


Nekik még nem volt szabad semmit, nekik ebből meg abból nem jutott, ők még egy szigorú rendőrállamban szocializálódtak, ezért arra alakult ki az életük összes rutinja, hogy ezeket a korlátokat kezeljék. Nem tudnak mit kezdeni egy olyan helyzettel, amikor a korlátok nincsenek jelen, tehát nem tudnak biztos tanácsot adni az ivadéknak, mit hogyan tegyen, következésképp saját magukat látják elértéktelenedni, és emiatt egzisztenciális szorongás üt be náluk.


Az utazás külön szorongási alap, hiszen a mai szülők nagy része a hatvanas években született, és a brezsnyevi pangás idején volt tinédzser. Akkoriban nem lehetett utazni, az országot elhagyni valami félelmetes és merész cselekedet volt. Úristen, hiszen ott nem magyarul beszélnek! Ott olyan magas elvárásoknak kell megfelelni, ami magyar embernek képtelenség! Hogy gondolod, hogy odamész a csillogó paloták, felhőkarcolók tövébe, és azt hiszed, megtűrnek! Na meg ott biztos elrabol a maffia, megerőszakolnak a négerek, felszeletelnek a kínaiak. Hallottuk, hogy ott van ilyen, talán még sárkányok is. Ezért fosnak attól, hogy a gyerekük utazzon, pláne egyedül.

2019. nov. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"A munkahelyemen, ahol dolgozom itthon"


És az szerinted releváns? Az én környezetben pl. szinte mindenki ült repülőn, többen évente többször is.

2019. nov. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
33%: baromság amit írsz. Szüleim a 60-70-es években születtek és nem ilyenek. Sokszor ültek repülőn, a nagyszüleim is.
2019. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
85%
9-es, az én szüleim is. De a nagy átlag nem így élt, hanem be volt zárva az országba, és lefenyítve, hogy meg ne merjen moccanni.
2019. nov. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!