Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is gáz pénz...

Szerintetek is gáz pénz nélkül élni?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős család, ahol férj és feleség is dolgozik, viszont a feleség a fizetése 100%-at átutalja a férjének és a gyerekének. A nő 1000 Ft-tal a tárcájában járkál. Ha meglát egy cipőt 5000 Ft-ért, már nem tudja megvenni. Ez milyen felfogás? Ti is ismertek ilyet? És a férj nem alkoholista vagy ilyesmi hogy elmegy rá a pénz, a nő asszisztál hozzá, a fia nem dolgozik (21 éves).
2019. nov. 24. 18:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

"A nő 1000 Ft-tal a tárcájában járkál."


Tudom OFF, de rögtön arra gondoltam, hogy ha van nála bankkártya, akkor minek is több készpénz?

2019. nov. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%
Lehet minden nap venne maganak uj cipot ha tobb lenne nala:)
2019. nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem gaz ez. Lehet igy legegyszerubb nekik beosztani.

Volt egy kollegam aki azt mondta hogy mindig amikor megkapja a fizeteset akkor odaadja a felesegenek es o intez mindet. O azt sem tudta melyik szamla mennyi mert a felesege vitte a csekkeket a postara.

Feleseg nem dolgozott, kapott vmi anyasagit es otthon volt a gyerekekkel.

2019. nov. 25. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell neked mások életével foglalkozni.
2019. nov. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
93%

Mi akkor gazdálkodzunk így, amikor fiatal házasként két kezdő közalkalmazotti fizetésből kellett megélnünk. Akkoriban még mindenki készpénzben kapta a fizetését. Hónap elején borítékokba rakosgattuk a rezsi, buszbérlet, konyhapénz, munkahelyi ebéd, ruha, tartalék, könyv,hanglemez, műszaki cikk, stb. kategóriákra szánt összegeket. Volt boríték, ami a hónap végére kifogyott, volt amelyikben hosszabban gyűlt a pénz, hiszen csak apránként tudtunk összerakni egy komolyabb zenelejátszóra vagy egy télikabátra valót.

Emellett mindkettőnknek "zsebpénze" volt, amit megbeszélés nélkül költhetett arra amire akarta.

2019. nov. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%
Nő vagyok és csak pár ezer forint van nálam (ha nem kifejezetten vásárolni megyek), pont amiatt amit írtál. Impulzív vásárló vagyok, ha meglátok valamit megveszem. Így nem, hazamegyek és áttudom gondolni, hogy tényleg kell-e (a példánál maradva) az a cipő, vagy csak hirtelen megtetszett és teljesen felesleges. Ha több lenne nálam megvennék egy csomó felesleges dolgot, amit aztán nem is vennék fel.
2019. nov. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
5%

nő vagyok, de sose értettem, mért jó ez a "szerelem"fedőnevű rabszolgaság embereknek... nem azért élek és dolgozom, hogy valami hlye, akinek kinőtt egy plusz nyúlvány a lába között, elvegye a fizetésem, lekorlátozza a szabadságomat, és pluszba még a házimunkát is végezhetem neki... szerintetek komoylan rendben van, hogy egy felnőtt embernek egy másiknak kell könyörögni, ha ,teszem azt, szeretne egy új cipőt?

ez ilyen birtokló felfogás, nagyon kényelmes, így ha akar sem tud menekülni a csaj.

2019. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
23%
Azért teljesen más ha azért nincs valakinél pénz mert tényleg nincs pénz semmire, vagy mert elnyomják es megszabnak neki mindent, kihasznaljak. Vagy azért mert amúgy felesleges dolgokra költené, így inkább leadja otthon.
2019. nov. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimnél Anyukám, Anyósoméknál Apósom kezeli a pénzt. Házasságuk kezdete óta 28 és 34 év. Apukám nem tudná ésszerűen kezelni, mindig minden hülyeséget megvesz. A számlákkal meg nem szívesen foglalkozik. Ez nem azt jelenti, hogy nem fér hozzá a készpénzhez, tudja hol van, ha kell neki vesz ki. A bankkártyája is Anyánál van, ő nem akarja kezelni, nem szereti a modern dolgokat. Nem kell neki sem bankkártya, sem okostelefon, sem tablet, sem laptop.Vettünk neki egy telefont, hogy az unokáról meg tudja nézni a képeket, de nem boldogult vele és maradt a jó öreg gombosnál. Nekünk külön bankkártyánk van és van közös is, de nem tartjuk számon, hogy mi kié, minden közös.
2019. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
18, szóval szerinted az még szabadságnak számít, hogy egy felnőtt ember az égvilágon semmit nem vehet anélkül, hogy arra neki egy másik engedélyt adna?
2019. nov. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!