Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is gáz pénz...

Szerintetek is gáz pénz nélkül élni?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős család, ahol férj és feleség is dolgozik, viszont a feleség a fizetése 100%-at átutalja a férjének és a gyerekének. A nő 1000 Ft-tal a tárcájában járkál. Ha meglát egy cipőt 5000 Ft-ért, már nem tudja megvenni. Ez milyen felfogás? Ti is ismertek ilyet? És a férj nem alkoholista vagy ilyesmi hogy elmegy rá a pénz, a nő asszisztál hozzá, a fia nem dolgozik (21 éves).
2019. nov. 24. 18:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
14%
Állitólag a pénz nem boldogit..
2019. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Ha NEKIK így megfelel, akkor miért problémázol ezen?
2019. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Vannak emberek, akik nem alkalmasak pénz kezelésére és ezt önmaguk is tudják önmagukról.

A férjem is ilyen, képtelen gondolkozni, ha pénz van a zsebében. Ha 100ezet Ft-al küldeném el egy zsemléért, akkor a 100ezret tolná el minden felesleges dologra, de lehet a zsemlét el is felejtené.

Ő ilyen és kész, ezért nem is akarja, hogy legyen nála több. Pedig volt, hogy szerettem volna ha változik, ezért kértem, hogy legalább egy hónapig próbálja meg ő kezelni a pénzünket, hogy beleérezzen a felelősségbe. Teljesen kétségbe volt esve, kapálódzott a lehetőség ellen kézzel-lábbal. Így aztán ő is ki van porciózva a napi szükségletei szerint és ez már így megy 35éve.

2019. nov. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is így van a férjem miatt. Egyszerűen nem tudja kezelni a pénzt. Egy darabig magyaráztam mit hogy meg hogy ő is vásárol. Hááát...szerencse hogy nálam maradt mert a 6.napon semmi sem maradt neki. De igazából neki ez meg is felel, utál vásárolni mindent együtt vagy épp én veszek.
2019. nov. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
12%

Ez fordítva szokott lenni. A nő veszi el a érj fizuját.

A sok marha meg odaadja, ahelyett, hogy 1 feleség helyett tartana 1 szeretőt meg 2-3 prostit. Verebek.

2019. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
10%
A fiő keressen melót, a pasi szintén, a nő meg ne játssza tovább a családi mártírt. Ilyen egyszerű.
2019. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Sokkal rosszabb, ha valaki nem fogja fel, hogy nem képes bánni a pénzzel és mégis ő kezeli, aztán sosincs pénz semmire, mert önző módon elkölti magára és leginkább kidobja az ablakon.
2019. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

Oh...de hat nincsen penz nelkul a no. Gondolom egy helyen laknk a ferjevel es ezek szerint a ferje vasarol be, van ennivalojuk, fizetik a rezsit.


Nagypapam ilyen volt. Onala epp csak "zsebpenz" volt, amin egy egy doboz cigit megvett 2-3 naponta. Azt is talan heti beosztassal es a nagymamamtol kerte el. Gyerekkent furcsalottam, amikor mondta na anyukam add ide a heti zsebpenzemet, de nehogy sokat adj, csak az ujsagra meg a kis cigire. Es nekunk mindig buszken mondta o bizony minden fizeteset, kesobb nyugdijat odaadja a nagymamanak.

Aztan mar nagyobb (felnott) voltam es megkerdeztem nagymamam, hogy a nagypapanal miert nincs vagy nem is lehet penz??? Erre elmeselte, hogy amikor ok osszekoltoztek es eltelt par honap a nagypapam kiakadt, hova megy el az a sok penz, amit odaad nagymamanak es mi az, hogy ha o ker tole, akkor mindig azt mondja arra nem fogja futni?! Erre nagymamam mondta rendben semmi gond apuka koegkezo honapban forditva csinaljuk. Es odaadta nagypapamnak a fizeteset es mindent rabizott. (Volt ket gyerekuk...) Honap kozepen elfogyott a penzuk. Nagymamam nem szidta, nem mondott semmit, valahogy kibirtak kovetkezo fizetesig. Akkor nagypapam hazahozta a fizeteset es doaadta neki es csak annyit mondott, anyukam tobbet nem szolok, nekem eleg csak egy kis zsebpenz. Es soha tobbet nem veszekedtek ezen. Szoval akar igy volt akar nagymamam mar szepiti, de lehet a szoban forgo feleseg is ugy erzi jol magat, ha nem az o vallan van a penzbeosztas felelossege.

2019. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Kicsit off, de olyan jo sztorikat irtok (kulonosen az elottemszolo nagyszuleirol), en meg sose hallottam ilyenrol :D elkepzelem a szuleim arcat, ahogy egyik elkerne a masik fizujat majd zsebpenzkent visszacsorgatna belole :D
2019. nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
#8, ez de cuki!!! 😍😍😍😍 Nekem is volt olyan parkapcsolatom ahol a másik fél odakoltozott hozzam, persze rezsibe, kajába nem szállt be, mégis hónap közepén hozzám jött pénzért (35 éves "úriemberről" beszélünk) Na pénz helyett tőlem megkapta a kis kabátját, bőröndjét, mehetsz vissza anyucihoz. Szerencsére a férjem is és én is felelősségteljesen bánunk a pénzzel.
2019. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!