Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jövök ki a szüleimmel...

Nem jövök ki a szüleimmel (bővebben lent) Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk egymást elviselni,legszívesebben elköltöznék itthonról,de nincs hova,és még csak 17 vagyok.Van egy 12 éves öcsém és az agyamra megy,állandóan idegesít,de mindig neki adnak igazat,amit én csinálok az az esetek 90%-ban rossz,és már említettem nekik hogy el szeretnék költözni és erre vagy kinevették vagy azt mondták hogy költözzek nyugodtan.Nincs egy hétvége sem 5-6 éve hogy ne vesztünk volna össze, és elvárják tőlem h változtassak magamon,de ha én mondom h nekik min kéne, vagy meg se hallják,vagy "támadnak"...
2010. júl. 18. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Ilyenek a szülők...Mi fogjuk be a pofánkat de ők nyugodtan vagdalozhatnak!! :@:(
2010. júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Az előzővel értek egyet.
2010. júl. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
remek...:S
2010. júl. 18. 20:06
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
ez így pont egy rossz életkor, ezen én is átestem. esetleg megoldás lehet hogy elmész egy távolabbi suliba ahol koliba lehetsz és ha hazamész akkor talán nem fogtok veszekedni (ha már a héten 2 napot vagy otthon). esetleg erősítsd velük a kapcsolatot (tudom most felállt a hátadon a szőr), de beszélgess velük legyél kedvesebb, és mondd el nekik normálisan veszekedés nélkül hogy, anyud a Te helyedben hogyan kezelné azt a helyzetet amikor pl. az öcséd mondjuk nem hagy netezni. És ha azt teszed mait ő mondd akkor lehet a jövőben nem lesznek ilyen problémák...
2010. júl. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sem jövök ki velük,főleg apámmal..megértelek.Nem tudom,mit csinálhatnánk..nekem a költözést nyújt majd 20-22 éves koromra vigaszt a fájdalmakra..(alholista apa,akit szívből gyűlölök..meg tudálékos..visszataszító,amit művel)
2010. júl. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Az is igaz hogy egy jó beszélgetés mindenre orvosság. :)
2010. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát, már kolis vagyok 3 éve,és csak rosszabb.beszélgetni meg nem tudunk,mert én mindíg felhúzom magam azon hogy nem vesznek komolyan,illetve azért néha ő is eléggé csúnya dolgokat mond.semmilyen szülő-gyerek kapcsolat nincs köztünk.
2010. júl. 18. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:

jé, majdnem mint az én gondom:)

igaz, hogy ez egy olyan életkor, amikor mindent kritikusabban látunk, csak... a szülők néha tényleg túlzásba esnek. Évek óta megy már a családi vita, anyám nyíltan kijelentette, hogy "elvártam tőled hogy megkapd a kitűnődre az ösztöndíjat" blabla... lehetetlen hogy kitűnő legyek, ő is tudja jól, de attól még elvárja. Elvár minimum három diplomát, emelt érettségiket... és közben gyökeresen változzak is meg.

Még három évvel ezelőtt nem telt el nap, hogy ne sírtam volna. Mára már alig...

A hugom egyidős az öcséddel, de van mégegy, egy 11 éves is xD Persze hogy nekik van igazuk mindig... nekem meg kuss...

Én a következőt tudom tanácsolni, tapasztalat alapján. Első lépésben többet ne említsd a költözést, és valahogy komolyodj meg, DE maradjon egy "gyerekes" oldalad is. Mindkettőre szükséged lesz, ha tényleg állandóak a viták. A komoly, hogy tudd kezelni, a gyerek pedig, hogy fel tudj szabadulni. Találj valakit, de csak egy embert, akivel mindig megosztod. Valakit, aki nem gúnyol ki. Nekem a fogadott bátyám az^^ Mindig meghallgatjuk a másik baját, és mindig jól esik, hogy valaki, ha csak msn-en is tudom elérni nem ikszdézik meg röhögcsél, meg "szívás" meg "egyéni szocc" -cal válaszol. Remélem sikerrel jársz... szerintem nem írtam le mindent, csak apám bömbölteti a tévét, és nem tudok gondolkozni miatta x_X bocsi... és tényleg sok szerencsét ^^

2010. júl. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Máshol is erről panaszkodnak, de én azt nem értem, hogy miért nem ír be egy többgyerekes anyuka vagy apuka esetleg mindkettő közösen, hogy minek csináltak 2 gyereket vagy többet ha a nagyobbikat meg idegileg tönkreteszik? Ezt épp ésszel még valahogy nem fogtam fel és ugyanaz a véleményem. Annyi gyereket csináljon 2 ember amennyit el tud tartani nevelni, türelemmel normálisan anélkül, hogy bárki is tönkremenne benne, vagy maradjanak kettesben!!! Ilyenek ne vállajanak gyereket. Én szüleim se voltak tökéletesek és azt érték el vele, hogy szakma után elköltöztem a páromhoz!(cirka 180km) Istenem, de jó, hogy nincs tesóm, de teljesen együttérzek minden nagyobb testvérrel! KITARTÁST!!!
2010. júl. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindig vannak ilyen idoszakok nekem is a szuleimmel, en olyankor vagy kimegyek kiszellosztetni a fejem vagy kitalalok magamnak valamit:


1.kutya setaltatas

2.zene hallgatas seta kozben

3.sport tevekenyseg (iratkozz be kezire, focira, akarmire, rajzszakkor,)

4.Baratokkal logj el, habar ezt nem surun ajanlom, sokszor a baratok csak megjobban osszekutyuljak a dolgokat, meg a szuleid is pampoghatnak miatta, hogy a barataiddal vagy "allandoan" -.-"

5.Konyv olvasas a padon egy parkban.


Lenyeg az hogy ne legyel olyankor a kozelukbe, mert akkor csak megnagyobb vita lesz.


Mennyj ki valamerre, vagy iratkozz be valamire suli utan.

Ket veszett kutya egy ketrecbe nem szul semmi jot.

2013. dec. 7. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!