Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen? Mit csináljak?

Mi legyen? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Párommal most akarunk össze házasodni,de páromnak van egy 13 éves kislánya,nekem pedig

egy 5 éves kislányom. Szinte már közösnek tekintjük őket.

Amugy 4 éve vagyunk együtt.

De a kislány mindig azt mondja hogy azért akarok az apukájával össze házasodni,

mert helyetesíteni akarom az anyukáját. Mert sajnos ő meghalt :(..

De azt mondja nekem még hogy azért nem akar elveszíteni mert szereti a húgát.

De ha már a kislányom húgának tekinti akkor engem mért nem tekint anyukájának?

Nem kell ahoz hogy azt mondja anya csak lenne jó kapcsolat.

De sajnos akár milyen programokat szervezem,úgy hogy ő döntheti el hova megyünk,

az sem segít.

Néha elbeszélgetünk de ha rá tör a roham akkor minden szemét vagyok.

:( Mit tegyek? Nem akarom el venni az anyukája helyét!! Csak szeretném ha jól

érezné magát.


2010. júl. 18. 12:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a kislányban elevenen él az édesanyja és az elvesztése miatti fájdalom. Ezt el kell fogadnod. Másik oka az időszakos kiborulásának az is lehet, hogy - mint minden kislány - félti az apukáját is. Valamilyen szinten féltékeny. Mindezeken csak lassan, szisztematikus módon, nagy türelemmel és szeretettel lehet változtatni. Ha látja, hogy szereted az apját, a saját kislányodat és őt is, idővel megszokhatja az új helyzetet és elfogad téged is.
2010. júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a kamaszkor is kozre jatszik. mondtad mar neki, hogy nem akarod at venni ay anyja helyet? es meg azt is mond neki, hogy nem kell h ugy szolitson h anyu.. :)
2010. júl. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon aranyos vagy remélem így lesz
2010. júl. 18. 12:42
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen mondtam neki
2010. júl. 18. 12:42
 5/16 anonim ***** válasza:

Tárgyilagosan magyarázd el neki, hogy nem akarod az anyukáját helyettesíteni. Kérd meg többször, hogy beszéljen róla, hogy te is megismerhesd. Soha ne hasonlítsd magad, vagy a tetteidet hozzá, se jó se rossz értelemben. A lényeg, hogy tudatosuljon benne, hogy ti két különböző személy, és kapcsolat vagytok/voltatok az életében. Ne "hódolj be" neki, ne legyen mindig igaza, ne az ő kénye-kedve szerint alakuljon minden, mert csak megerősíti benne a gondolatot, miszerint te kárpótolni akarod őt, amiért elvetted az apukáját.

Ami pedig még fontos: higgadtan és határozottan szögezd le, hogy elvársz bizonyos dolgokat tőle, például azt, hogy ilyen hangon nem beszélhet veled még akkor sem, ha ideges. Ha nem is szülő-gyerek, de egy normális felnőtt-gyerek kapcsolatot ki kell alakítanotok, ha együtt akartok élni.

2010. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

szerintem egyáltalán ne várd el, hogy anyukájának tekintsen, ahogy írod - mert sajnos soha nem leszel az, de később, ha idősebb lesz akkor meg pláne lehet nagyon jó viszonyotok.


testvérré fogadni valakit teljesen már, testvérei korlátlanul lehetnek az embernek, sokan szoros barátságban is testvérként tekintenek egymásra...azzal hogy valakit a testvérének fogad az ember, nem túrja ki a másik testvért a helyéről, de apa, anya csak egy van.

2010. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod helyettesíteni az anyukáját akkor miért írod hogy tekintsen anyukájátnak? Egy 13 éves lány nem kislány.... Szerintem hagyjad. Nem értem miért nem jó így. Szereti a gyereked, téged sem utál, ennyivel elégedj meg.
2010. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!


Utolsóval nem értenék egyet: Mert nem beszélhet mindig így ha düh rohamot kap.

Nem várom hogy anyának szolitson,és nem akarok az anyukája helyébe férközni,

de kéne egy kis kapcsolat ha mást nem akar akkor legalább barátság.

De sajnos nem tudok rá hatni..

2010. júl. 18. 13:03
 9/16 anonim ***** válasza:

Minden tini kap dührohamot néha. És nem hinném hogy jogod van egy ekkora gyereket nevelni amikor jóformán közöd sincs hozzá. Nem ő kérte hogy legyél az apja barátnője.

Neveld a saját gyereked.

2010. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de ez nem volt szép!! Én nevel őt is,és nem parancsolok a másiknak!! :)
2010. júl. 18. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!