Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen sorrendben...

Szerintetek milyen sorrendben ideális (jobb)?

Figyelt kérdés
Párommal 3,5 éve vagyok együtt,fél éve már jegyben is járunk.Tervezzük az esküvőt,a jövő évben szeretnénk megtartani(még csak terv).Babát is szeretnénk már. Sokan mondják,hogy előbb a házasság aztán a baba.Eleinte én is így voltam vele,de aztán elbizonytalanodtam.Eddig valahogy 50-50% az állás.
2010. júl. 18. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elösször Esküvő... és utánna szabadon gondolkozhattok a kisbabán is
2010. júl. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

nálam a sorrend: 1. esküvő 2. baba

nem csak azért,mert az úgy szokás, de több okból is. mindet nem részletezném, de ott van például az,h ha házasság előtt születik a baba, akkor a párodnak kell apasági nyilatkozat,h a nevén legyen, plussz amíg nem a férjed,addig nem rokon, így nehezebben adnak ki neki információt és nehezebb (sőt valahol nem is tud) intézkedni helyetted stb.

2010. júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1. esküvő

2. baba

Persze ha véletlenül becsúszik a baba előtte, nem kell kétségbe esni, de jobb előtte az esküvő.

Nem vallási vagy becsületbeli dolgok miatt, de egyszerűbb.

Ahhoz, hogy egy gyerek élvezzen egyesküvőt és kibírja a lagzit is, több évnek kell eltelnie.

Gondolom nem szeretnél a menyasszonytánc alatt elugrálni szoptatni, vagy épp az egyik nagyira bízni, hogy ne vehessen részt. Végig aggódnál és a babára gondolnál. Ha már van pár éves, akkor zűrt kavar, és a saját esküvődön nem a legjobb még utána is szaladgálni.

Vittem esküvőre fél év körüli fiamat, de hamar hazajöttünk, amit ugye a saját esküvődön nem igazán tehetsz meg, és nagyon nehéz volt elaltatni, ami szintén nem a legjobb nem vendég szerepen.

2 és fél éves volt a fiam, mikor összeházasodtunk az apjával, nem is volt templomi rész, aztán mindenki szétszéledt, de így sem élvezte túlzottan, hogy nem jöhet oda ő rajcsúrozni.

Hidd el, jobb a megszokott sorrend. Boldog, nyugodt álomesküvő, azután boldog, nyugodt babavárás.

Sok boldogságot mindkettőhöz! :)

2010. júl. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Nehogy már a nyúl vigye a puskát! Először házasság, azután gyerek! Kérdezd meg a szüleidet, vagy nézz körül az erkölcsösebb emberek között.
2010. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
erkölcsösebb???hát ha körül nézek akkor a legtöbben már nem is tervezik az esküvőt,ez a szomorú igazság.nem az erkölcsi részére vagyok kiváncsi.Nem 100 évvel ezelőtt élünk,hogy aki házasság előtt szül gyereket azt majdhogynem megkövezik...
2010. júl. 18. 11:08
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Akkor szülj, akár ötöt is. Ha egyszer rádjött, hajrá!!!
2010. júl. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

pici babával nehéz esküvőt tartani, akkor legalább utána még 2-3-4évet várni kell...


egyszerűbb, ha összeházasodtok, ha amúgy is az a terv, nem?


persze nem erkölcs miatt LOL csak így egyszerűbb. vagy ha nem, akkor vártok vele pár évet, ha amúgy nem sürgős.

2010. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Előbb esküvő. Szomszéd párnál a nő azt szeretné párja a gyermekáldás előtt vegye el, mert Neki az olyan lenne, mintha a pasi a gyerekért kísérné oltár elé őt. Szeretet, szerelem tarson össze 2 embert ne a gyerek. Ez is egy érv lehet. Mondjuk szerintem is az esküvő, mert előbb szórakozzuk bulizzuk ki magunkat! Egy gyerekkel míg majnemhogy ovis lesz nem lehet bulizni nyaralni menni kettesben hacsak nincs nagyszülő.
2010. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Szia.Akkor itt vagyok én ellenpéldának:)Nálunk először jött a baba.Tervezett!!!Valahogy nem volt kérdés.Jegyben jártunk,mikor úgy éreztük mindketten,hogy MOST.És elsőre összejött:D Jövőre lesz az esküvőnk,lányunk akkor lesz másfél éves.Ő is ott lesz,aztán este a helyszínen egy külön szobában fog aludni,ahol vigyáznak majd rá,míg mi ünneplünk.Este a nagyiékkal lesz,ők megreggeliztetik.Szerintem meg lehet oldni "babával" is az esküvőt.Mi örülünk,hogy így döntöttünk.Imádjuk a lányunk.Ez sokkal erősebb kapocs,mint egy papír.
2010. júl. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

Jóbarátoméknál előbb jött a baba, de már nem akartak kapkodni az esküvővel, így a baba 7 hónaposan vett részt, nagyon örömteli volt az egész. Igaz, hogy utána "csak" egy közös ebéd volt, nem hajnalig tartó mulatság, de nem is az a lényeg... nekik jó volt így is.


Anyukám pedig 6 hónapos várandósan ment hozzá apukámhoz: nagy csokra volt, így a képeken egyáltalán nem látszik a pocakja. Ember tervez... ugye... az élet meg diktál.

2010. júl. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!