Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy barátom aki füvezik....

Van egy barátom aki füvezik. Nagyon féltem, hogy rászokik vagy bármi. Szeretném elmondani valakinek hogy ne csinálhassa tovább. Ha ez kiderül akkor mit tenne a rendőrség/gyámügy stb?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Már rászokott.És majd jönnek a keményebbek..(teatyaúristen-kokain,heroin,lsd,extasy,speed)..és akkor 4-5 év múlva tudod hol végzi..szólj valakinek mindenképp!!Rendőrségnek is lehet szólni,hogy figyeljék ezt a fiút,mert gyanúd van rá,hogy drogozik..akkor elkapják:D és kérhetsz névtelen feljelentést!Ez a legcélravezetőbb.Majd ők lehet,hogy bevonják a gyámhatóságot,de nem tudni..és akk majd gondolom a szülőket is felelősségre vonják..de egyébként nem történhet más,csak intézetbe vihetik a gyereket,vagy pedig a dutyiba..(javítóintézetbe vagy börtönbe)..nem kaphat sok évet,ha nem árulta..szerintem fogyasztásért se igen kap..:P csak a terjesztésért..
2010. júl. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

volt egy olyan kérdésem, hogy mennyire káros a fű

nem lehet rászokni, nem jönnek a keményebb drogok, ennyi, de lehet rosszul tudom

2010. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Semmiféleképpen se a rendőrségnek szólj. Inkább a szüleinek. Inkább kapjon 2 pofont, mint felfüggesztetett, vagy suliból kicsapják ez miatt. Nem akkora bűn,h utána esetleg tönkre tegye az életét.
2010. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem maguktól jönnek a keményebb drogok..nem azért,mert kívánja,akarja az illető!Hanem azért,mert tudják a dílerek,elkönyvelték magukban,hogy ez a fiú drogos,ha megkínáljuk,biztos elfogadja!A FÜVET IS ELKELLETT NEKI FOGADNI!!Nem tömték a szájába,szerintem..vagy a barátok..nem kötelező dílerekkel társalogni ehhez..
2010. júl. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

3. vagyok. Mi is kipróbáltuk nem egyszer, amikor fiatalabbak voltunk, nem egy ismerősöm, és senki se ment egy-egy extasynál tovább. Senkiből se lett drogfüggő. Nem tudták a szüleim, és szerencsére nem dobott fel senki se a rendőrségen. És normális ember lett belőlem:-)

Van diplomám, jól fizető állásom...ha vki köpött volna, lehet nem alakult volna ilyen jól a sorsom. És nem anyuciék fizették a fősulit, bekerültem államira, és dolgoztam is mellette.. Inkább csak figyelj oda erre a barátra, és ha látod,h komolyabb drogok felé nyúl, akkor szólj.

25/l

2010. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
21.58-cal értek leginkább egyet. Nem tudom milyen a barátod, te ismered, hogyha úgy gondolod, hogy van annyi akarat ereje és esze, hogy nem szokik rá csak párszor kipróbálta, akkor csak figyelj rá, de hogyha "eldurvul" a helyzet akkor szólj a szüleinek, de szerintem se a rendőröknek.
2010. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
81%
Testi függőséget nem okoz, és tévhit az, hogy mindenki aki füvezik, automatikusan más keményebb drogokat is kipróbál. Maximum "lelki" függőséget okoz. Ha problémája van és ebben látja a boldogságot jelen pillanatban, akkor beszélgess el vele, segíts megoldani a a bajait. De ha csak néha néha jól esik neki, hagyd rá. Ez olyan mint hogy az se lesz alkoholista aki néha-néha iszik.
2010. júl. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Hülyeséget nem kéne írni! Aki nem tud valamit, az miért válaszol? Hiába szoksz rá a fűre, attól még nem következnek a keményebb drogok! Ha valaki mégis tovább lép, akkor az igen csak gyenge jellem, és utána csak annyit tud mondani amikor szarban van, hogy de nem lehet megállni! Hülyeség! Tapasztalatból írom, régebben keményen szívtam, mást eszembe sem jutott csinálni.
2010. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

valóban nem lehet rászokni tőle a keményekre, nem 1 ismerősöm füvezik rendszeresen és mégsem használnak mást.

én is próbáltam jó párszor de magamtól eszembe sem jut csinálni, csak ha valakinél épp van de sokszor még akkor sem, egyáltalán nem függök tőle :)

a rendőrségnek NE szólj, max a szüleinek ha úgy érzed eldurvul a dolog

2010. júl. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%
Hagyd ott a p.icsába, a fűtől romlik a memória, teljesítőképesség, ha ilyen fiatalon elszívja az agyát, lúzer munkanélküli lesz belőle mindenféle egzisztencia nélkül, legkésőbb néhány év múlva ezt észreveszed és kirúgod. Jobb lenne előbb megszabadulni tőle.
2010. júl. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!