Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem az apám nem szeret,...

Úgy érzem az apám nem szeret, mit tehetek még?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Apám az utóbbi években nagyon rámszállt. A nővérem (22 éves) mindig kitűnő tanuló volt, most egyetemen is 4.5 felett van az átlaga, és mindig ő számított a családban etalonnak. Szép, kedves lány, sok fiú próbálkozik, de 3 éve stabil barátja van, a srácot is imádják a szüleim. Tipikus "szülők kedvenc kislánya".

Én most érettségiztem, nem úgy sikerült ahogy szerettem volna, és amúgy is mindig rosszabb tanuló voltam, mint nővérem. A rosszabb alatt azt értem, hogy 4,2 körüli - a matek, fizika, kémia jól ment, sima 5-ös (versenyekre is jártam matekból, megyei 2. voltam), nyelvtanból, irodalomból néha 3-as, többi 4-es. Ebből is rá lehet jönni, hogy inkább a logikai, gondolkodást igénylő tárgyakban vagyok jó, nem a magolásban. Igazából gyűlölök tanulni, tankönyvek fölött ülni, de amúgy sok dolog érdekel. Példa: magyarból lehet, hogy néha 3-as voltam, de szeretek olvasni, olyan könyveket, regényeket, amik érdekelnek.

Sportolok, 10 éves korom óta atletizálok, elsősorban futásban és távolugrásban járok versenyekre, voltam már a legjobb 15 között országos diákolimpián. Nem járok bulizni, csak haverokkal szoktam összeülni, akkor persze iszunk valamit, de nem vagyok soha seggrészeg. Amit a szüleim mondanak, azt megcsinálom, ha valamiben segíteni kell, nem vagyok bunkó, nem szólok vissza.

Apám azt akarta, hogy a műszaki egyetem (BME) egyik legnehezebb szakjára menjek. Nekem nem volt ahhoz kedvem, főleg hogy mint mondtam, utálok tanulni és az egy rohadt tanulós szak, de mivel egy évig ezt hallgattam az apámtól, megjelöltem. Én BME-re akartam menni, de egy sokkal gyakorlatiasabb (és a tapasztalatok alapján könnyebb) szakra, ahova könnyebb lett volna bekerülni, sokkal jobban megfelelt volna az érdeklődési körömnek is, de mégis BME (apám álma). De mivel teletömte a fejemet a szentbeszédeivel, meg hogy milyen szar az általam kiválasztott szak, ő azt nem támogatja, stb, így hát be sem jelöltem...csak mégegy olyan szakot ahol magas a ponthatár. Az lett a vége, hogy nem lett elég pontszámom (még nincsenek ponthatárok, de szinte 100%, hogy nem vesznek fel), és így valószínűleg egyetem nélkül maradok.


Apám teljesen ki van akadva, kiabált velem, hogy nem igaz hogy nem tudtam jobban megírni azt a rohadt érettségit (matekom 96%, fizika 84%, magyar 78%, angol 95%, földrajz 80%), így soha semmire nem viszem az életben, nem érek semmit, mehetek majd gyárba dolgozni... Ha próbálom elmagyarázni, hogy ha engedte volna, hogy beírjam az általam kiválasztott szakot is, oda simán felvennének, úgy csinál mintha meg sem hallaná. Előfordul, hogy bejön a szobámba és elkezd ordibálni, hogy kezdjek már valamit az életemmel, mert szerinte:

- lusta disznó vagyok, szégyelli hogy ilyen hülye fia van

- nagyon gáz, hogy nincs normális szerelmi kapcsolatom 19 évesen

- rengeteg időm elmegy az atlétikával, aminek semmi értelme, ha nem leszek úgyse élsportoló akkor minek csinálom

- miért iszom le magam a sárga földig minden hétvégén (igazából 2 hetente járok el, kb 2 havonta egyszer rúgok be, de akkor sem ütöm ki magam)


Nem is beszélget már velem, semmi apa-fia kapcsolat, nem kérdezi mi van velem, ha szól hozzám akkor csak bunkó hangnemben és kioktat, ordibál. Régen nem ilyen volt, de pár éve csak az a jó, amit a nővérem csinál... engem nem dicsér, semmi olyan gesztust nem mutat, mintha szeretne. Tavaly egyszer mondtam neki, hogy egy matekversenyen bejutottam az országosba, mi volt a reakció? "Azzal nem érsz semmit a felvételinél, inkább tanulnál az iskolai dolgozatokra!"

Nagyon úgy érzem, hogy már nem is szeret, semmi jelét nem mutatja. Én szeretem őt még mindig, és ezért nagyon fáj, hogy ilyen. Mintha nem számítanék neki semmit, szerintem ha valami történne velem, akkor se viselné meg nagyon...


19/F


2010. júl. 16. 17:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszokat. :)


Az fáj a legjobban, hogy hiányzik a korábbi családi élet, mikor még én is értelmes embernek számítottam apám szemében, beszélgettünk, jó programjaink voltak, sokat viccelődött velem, éreztem, hogy szeret. Mindig ezekre az évekre gondolok, és ezért szeretem még mindig, akkor is ha haragszom rá. És ezért nagyon szar érzés, ha engem meg már nem szeret az apám...

2-3 éve változott meg, azóta ilyen, de az elején még nem volt ilyen rossz, idén csúcsosodott ki. Szerintem vannak problémái a munkahelyén, nem beszél róla sokat, de pont 3 éve helyezték át más pozícióba, ez nem tetszett neki. És azóta lett más egy kicsit, de miért pont rajtam tölti ki a dühét?!


Anya is velünk él, de apa a főnök minden téren. Szerintem azért is, mert apa diplomás mérnök, anya meg bolti eladónő, és ő maga is mindig úgy viselkedik mintha ettől sokkal kevésbé lenne értékes ember, és "elbújik" apám mögött, nincsenek is viták köztük, mert mindenben neki ad igazat... De ő szeret engem, ő megdicsér ha valami jól megy, meg kedves, megértő, de apámtól szerintem fél, és nem mer kiállni mellettem, pedig beszéltem már vele erről. Akkor ő is elkezdi mondani, hogy milyen fontos hogy jó diplomám legyen, és amit apám kinézett, az a legjobb szak.

Nővéremmel jóba vagyok, nincsenek rossz érzéseim iránta, ő nem tehet róla hogy apám ilyen. Ő is megpróbált már beszélni apámmal, de szerintem ő se elég bátor hogy vitázzon vele. Meg keveset van otthon, messze jár egyetemre és sok időt van a barátjánál is.


Az a tervem, hogy keresek munkát erre a tanévre, talán találok majd valamit, valamiket, aztán újra jelentkezek egyetemre. De most azt írom be, amit én akarok... Ennél rosszabb már nem nagyon lehet apámmal a kapcsolatom úgyse... bár én még szeretem, ha ő már nem is...

2010. júl. 16. 18:56
 12/15 anonim ***** válasza:
Úgy látom, tényleg jólesett kiírni a bánatod, és végigolvasni a válaszokat. Én írtam a rokonaimról. Kihagytam, hogy azért ne vedd biztosra, hogy nem szeret. Biztos, hogy szeret, csak nem tudja kimutatni. Vannak apák, akik a kamaszkortól nemigen tudnak mit kezdeni a fiukkal. Már nem kisfiú, de még nem felnőtt. Ilyenkor lesznek a srácok még inkább anyásak. 1-2 év, és apukád rájön, hogy felnőtt fia van. Írtad, hogy a munkahelyével is van gondja, de azt még nem tudja veled megbeszélni, mert nem érez elég érettnek, bár minden bizonnyal az vagy. Tudom, hogy nagyon nehéz, de próbálj meg még toleránsabb lenni. Pl. 2 havonta sem kellene berúgni, mert minek, az nem old meg semmit. Tarts mértéket a piával, anélkül is lehet szórakozni. Különben is sportolsz, a kettő kicsit üti egymást. A lányokra meg mondhatod, hogy ha majd megtalálod azt, akit érdemes bemutatni otthon, apád lesz az első, aki megtudja. És pozitívan gondolkodj mindig. Látod, ide is bármikor leírhatod a gondjaidat, és sokat próbálnak segíteni.
2010. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne gondold, hogy nem szeret az apád! Ez nagyon fontos! Biztos normalizálódni fog a kapcsolatotok, csak türelem...

Ha meg sejted, hogy ő sem érzi annyira jól a bőrében, akkor legyél te az, aki rákérdez, hogy mi van vele, milyen volt az aznapja, keress olyan beszédtémákat, amik őket érdekli; lehet, hogy most neked kéne "felnőttebbnek" kell lenned! S úgy tűnik, képes is volnál rá!

2010. júl. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs mit szégyellned, ilyen sznob apa előtt sem.
2010. júl. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Sajat tortenetemet tudom leírni. Nekem soha nem is volt kapcsolatom az apammal. Igaz egy hazban eltunk de elmentunk egymas mellett es ez szerinte teljesen normalis. Az a baj hogy apam nem tud kozeledni felem semmilyen formaban. Mindig ugyanazt az 5 kerdest teszi fel 2 hetente es ennyi. Regebben sem volt maskepp. Szerencsere sikeres ember lettem es mindenre van penzem amit az ember fia megvehet, de a csalad maga mint szo ismeretlen szamomra. Megtanultam elfogadni a helyzetet. O probal valtoztatni de nem ismer, nem tudja, hogy mit szeretek-mit nem szeretek. 18-k szuletesnapomra repulogepmakettet kaptam. Azota is a garazsban van bontatlanul mivel nekem 0 kezugyessegem van. Szomoru de en sem tudok rola semmit. Az elmult 3.5 evben kulfoldon voltam de most koltozom vissza tole jo messze. Mar erzem hogy banja, hogy nem tudta megismerni a sajat fiat de ez keso banat.
2016. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!