Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek még a bevált...

Mit tehetek még a bevált módszereken kívül, ha a baba nem szeret hason lenni 5 hónaposan és még nem forog?

Figyelt kérdés
Kisbabánk 5 hónapos és még mindig nem fordult meg. Amúgy mindent csinál, nagyon jól fog, a szájához veszi a lábát és eldől oldalra, sőt háton már kúszni is tud, de megfordulni nem akar. Hason sem szeret lenni, pedig jól tartja a fejét, de 1-2 percnél nem bír többet és elkezd sírni. Sokat tornáztatom, próbálom inspirálni és naponta többször hasra tenni, de semmi. Mit tehetek még???
2009. jún. 30. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj!

a fiam ugyanaz amit leírtál, őt sosem tettem hasra mert sírt, nem erőltettem,

5,5 hósan fordult hasra először, és nem tornáztattam.

biztos a te babád is megfog fordulni, csak kicsit később

most lesz 6 hónapos a fiam de még vissza fordulni nem tud ja és még most is sír ha hasra fordul vissza kell fordítanom.

tehát ne aggódj, gondolom a súlya is befolyásolja egy kicsit a fiam lassan 9kg

nyugodj meg!

2009. jún. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt a helyzet, mindent kipróbáltam. Aztán egyik napról a másikra, 5,5 hónapos kora körül egyszer csak átfordult egyik, majd másik irányba. Azóta folyton forog, 7 hós és még kúszni nem akar, bár hason elvan, ha ő fordul át. Ez van, úgy tűnik, ők ilyen későn érők.
2009. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne aggódj! Párom unokahúga most 7-8 hónapos, és csak pár hete fordult meg. Hátáról a hasára. És ő sem szeret sokáig hason lenni.

Ne aggódj, jönni fog a forgolódás nemsokára! :)

2009. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, akkor próbálok még egy kicsit türelmes lenni. :-)
2009. jún. 30. 11:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, az én kisfiam 4 hós és 1 hetes. Ugyan én boldogan számolok be, hogy ma reggel rajta kaptam a kisfiam hogy hason van. Hozzá kell tenni 3 hónaposan azt hittem ez a gyerek sosem fog megfordulni. Feküdt mint egy kis deszka. Aztán egyszercsak azon kaptam hogy az oldalára fordult. Kb 1 hónapja. Mindenki mondta hogy tegyem sokat hasra, már az elejétől kezdve, de ez nekünk nem ment mert nagyon nem szerette. Volt hogy napokig nem tettem hasra mert elfelejtettem, vagy egy nap kb 1-2 percet volt hason. Szóval nem erőltettem én sem. Ezért is gondoltam hogy soha nem jön el ez a pillanat. Kb 2 napja amikor látom hogy lendül oldalra, segíteni szoktam neki a hasra billenést, hogy tudja hogy a fejét meg kell hozzá emelni stb. Ma reggel is ezt játszottuk és amikor magára hagytam kicsit, át is fordult. Persze aztán jött is a nyüszögés, mert úgy meg nem szeret lenni :) szóval ne aggódj, a génekbe kódolva van és amikor itt lesz az ideje, meg fogja tenni, ha szereti ha nem :)
2009. jún. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Legnagyobb örömömre nektek lett igazatok. Teljesen váratlanul tegnap megfordult, ma pedig már vissza is a másik irányba. :-) Még egyszer köszönöm a megnyugtató hozzászólásokat!
2009. júl. 8. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok!

gratulálok látod nem kell aggódni, ügyes az én fiacskám még csak a hátáról a hasára tud, de nem aggódom majd vissza is megtanul, remélem... :)

szép napot!

2009. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!