Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem az apám nem szeret,...

Úgy érzem az apám nem szeret, mit tehetek még?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Apám az utóbbi években nagyon rámszállt. A nővérem (22 éves) mindig kitűnő tanuló volt, most egyetemen is 4.5 felett van az átlaga, és mindig ő számított a családban etalonnak. Szép, kedves lány, sok fiú próbálkozik, de 3 éve stabil barátja van, a srácot is imádják a szüleim. Tipikus "szülők kedvenc kislánya".

Én most érettségiztem, nem úgy sikerült ahogy szerettem volna, és amúgy is mindig rosszabb tanuló voltam, mint nővérem. A rosszabb alatt azt értem, hogy 4,2 körüli - a matek, fizika, kémia jól ment, sima 5-ös (versenyekre is jártam matekból, megyei 2. voltam), nyelvtanból, irodalomból néha 3-as, többi 4-es. Ebből is rá lehet jönni, hogy inkább a logikai, gondolkodást igénylő tárgyakban vagyok jó, nem a magolásban. Igazából gyűlölök tanulni, tankönyvek fölött ülni, de amúgy sok dolog érdekel. Példa: magyarból lehet, hogy néha 3-as voltam, de szeretek olvasni, olyan könyveket, regényeket, amik érdekelnek.

Sportolok, 10 éves korom óta atletizálok, elsősorban futásban és távolugrásban járok versenyekre, voltam már a legjobb 15 között országos diákolimpián. Nem járok bulizni, csak haverokkal szoktam összeülni, akkor persze iszunk valamit, de nem vagyok soha seggrészeg. Amit a szüleim mondanak, azt megcsinálom, ha valamiben segíteni kell, nem vagyok bunkó, nem szólok vissza.

Apám azt akarta, hogy a műszaki egyetem (BME) egyik legnehezebb szakjára menjek. Nekem nem volt ahhoz kedvem, főleg hogy mint mondtam, utálok tanulni és az egy rohadt tanulós szak, de mivel egy évig ezt hallgattam az apámtól, megjelöltem. Én BME-re akartam menni, de egy sokkal gyakorlatiasabb (és a tapasztalatok alapján könnyebb) szakra, ahova könnyebb lett volna bekerülni, sokkal jobban megfelelt volna az érdeklődési körömnek is, de mégis BME (apám álma). De mivel teletömte a fejemet a szentbeszédeivel, meg hogy milyen szar az általam kiválasztott szak, ő azt nem támogatja, stb, így hát be sem jelöltem...csak mégegy olyan szakot ahol magas a ponthatár. Az lett a vége, hogy nem lett elég pontszámom (még nincsenek ponthatárok, de szinte 100%, hogy nem vesznek fel), és így valószínűleg egyetem nélkül maradok.


Apám teljesen ki van akadva, kiabált velem, hogy nem igaz hogy nem tudtam jobban megírni azt a rohadt érettségit (matekom 96%, fizika 84%, magyar 78%, angol 95%, földrajz 80%), így soha semmire nem viszem az életben, nem érek semmit, mehetek majd gyárba dolgozni... Ha próbálom elmagyarázni, hogy ha engedte volna, hogy beírjam az általam kiválasztott szakot is, oda simán felvennének, úgy csinál mintha meg sem hallaná. Előfordul, hogy bejön a szobámba és elkezd ordibálni, hogy kezdjek már valamit az életemmel, mert szerinte:

- lusta disznó vagyok, szégyelli hogy ilyen hülye fia van

- nagyon gáz, hogy nincs normális szerelmi kapcsolatom 19 évesen

- rengeteg időm elmegy az atlétikával, aminek semmi értelme, ha nem leszek úgyse élsportoló akkor minek csinálom

- miért iszom le magam a sárga földig minden hétvégén (igazából 2 hetente járok el, kb 2 havonta egyszer rúgok be, de akkor sem ütöm ki magam)


Nem is beszélget már velem, semmi apa-fia kapcsolat, nem kérdezi mi van velem, ha szól hozzám akkor csak bunkó hangnemben és kioktat, ordibál. Régen nem ilyen volt, de pár éve csak az a jó, amit a nővérem csinál... engem nem dicsér, semmi olyan gesztust nem mutat, mintha szeretne. Tavaly egyszer mondtam neki, hogy egy matekversenyen bejutottam az országosba, mi volt a reakció? "Azzal nem érsz semmit a felvételinél, inkább tanulnál az iskolai dolgozatokra!"

Nagyon úgy érzem, hogy már nem is szeret, semmi jelét nem mutatja. Én szeretem őt még mindig, és ezért nagyon fáj, hogy ilyen. Mintha nem számítanék neki semmit, szerintem ha valami történne velem, akkor se viselné meg nagyon...


19/F


2010. júl. 16. 17:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy ilyen hosszú lett, meg igazából nem is kérdés, de jólesett kiírni magamból, bár nem sokan fogjátok végigolvasni, de mindegy, legalább egy kis feszültségoldó volt...
2010. júl. 16. 17:57
 2/15 A kérdező kommentje:
ja elírtam, a 80% az töri, nem földrajz
2010. júl. 16. 18:01
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

azt hiszem, tipikus esete annak, amikor a szülő megálmodja, eltervezi gyermeke életét, s amikor szembesül azzal, hogy ez nem feltétlenül egyezik a gyermeke által elképzelttel, nem tudja elfogadni, kudarcként éli meg...

szerintem bele fog ez még telni egy kis időben, hogy elfogadja, hogy nélküle is helyt tudsz állni az életben, boldog vagy stb.

legyél még türelmes vele, de jó lenne talán leülni, akár egy pohár sör mellé, s elmondani neki, hogy mit érzel, előrebocsátva, hogy nem bántani akarod, de fontos, hogy tudja, hogy benned mi van

2010. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem az apukád éli le az életed, hanem te, úgyhogy állj a sarkadra és azon a téren tanulj tovább, ami érdekel. Nincs is annál jobb, mint amikor valakinek az a munkálya, amit szeret. Menj el a te általad kiválasztott suliba és szerintem ha lediplomázol, akkor megenyhül majd. A te életedrôl neked kell döntened.
2010. júl. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

szar apa :(.. bocs,h ezt mondom.

én már rég otthagytam volna,mentem volna inkább a híd alá és a saját álmaimat élem meg.

hha ilyen az apád nem érdemes törni magad:)

2010. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

Ne nagyon gyötörd magad emiatt.

A kérdésed alapján úgy érzem értelmes gyerek vagy, meg fogod állni a helyed az életben.


Azt a néhány évet, ameddig a saját lábadra állsz, próbáld meg minél kevesebb konfliktussal kihúzni.

Utána meg már az édesapád gondja lesz, ha esetleg majd úgy érzi, hogy nem szereted teljes szivedből.

Nem kivánom neki sem, de hidd el, az Ő problémája lesz a nagyobb.


Számodra pedig legyen ez tanulság, a leendő gyermekeiddel való kapcsolatban.

2010. júl. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam. Elkeseredtem. 2 lánygyerekes anya vagyok. Nincs 2 egyforma gyerek, még ha testvérek, akkor sem. Max. 1 petéjű ikrek. A rokonságunkban történt hasonló dolog. Ott a fiú az idősebb, a húga a jobb eszű. Mivel apuka-anyuka diplomás, elvárták mindkét gyerektől, hogy iskolaelsők legyenek. Nem is volt baj, míg a hugica el nem kezdte a sulit. Könnyen tanult, eszméletlen jó feje van, olyan mint a szivacs, és szeret is tanulni. Na, ezt várták volna el a 3 évvel idősebb bátyjától is. Neki viszont nem ment olyan könnyen. Nem voltak igazából barátaik, barátnőik, nem mehettek a többiekkel játszani, hozzájuk se senki. Később is rövid pórázon voltak tartva. Csak a tanulás számított, semmi szórakozás. Kínkeservesen a fiú is befejezte a tanárképző főiskolát, a húga meg könnyedén, lazán végezte el. A lényeg midebben: a fiú rokkant-nyugdíjas, idegrendszeri gondok vannak vele, pár hónapot tudott csak dolgozni, mint pedagógus. A húga nem tudom, hányadik diplomáját szerzi, már dr.xy, még mindig képzi magát. És a szülők későn jöttek rá, hogy tönkretették a fiukat, sokat követeltek, a fiúban ott volt a bizonyítási vágy, meg a kényszer, hogy ne cseszegessék, hogy persze a húgod...

Egyértelműen meg lett állapítva, mi okozta a fiú betegségét, és én szívből sajnálom őt. A szülei meg verik a fejüket a falba, hogy ha annak idején szakácsnak, vagy péknek tanulhatott volna a fiuk, ma teljes életet élhetne.

Vigyázz, nehogy ez történjen veled is. Sok szülő nem látja be, hogy nem született zseni a gyereke. Együtt érzek veled.

2010. júl. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem segítség, de ilyen helyzetben sokan előkotorják a szekrény mélyéről a szülők egykori bizonyítványait, érettségi eredményeit... Valószínűleg apukád sem volt tökéletes, ahogy senki sem.


Mondanám, hogy beszélj vele, de abból amiket leírtál nem biztos, hogy lenne értelme. Jövőre jelöld meg második helyen amit te szeretnél, ahogy írtad, oda valószínűleg felvennének, ahogy idén is megtették volna. Majd ha húzza is a száját, akkor is látja, hogy továbbtanulsz. Ráadásul ha másik városba kellene suliba járnod és albérletbe/koleszba költöznöd, akkor a távolságnak köszönhetően talán valamennyire rendeződne a helyzet (nekem is vannak csoporttársaim, akik azt mondják, mióta nem laknak otthon, azóta érzik, hogy várják őket haza és nyugodtabb az otthoni légkör). Addig viszont munkát kellene keresned, talán azzal is tudnál neki bizonyítani, hogy nem vagy olyan semmirekellő, mint ő gondolja! Ha elegendő pénzt tudsz félrerakni, nem is lesz szükséged a továbbtanulásod szülői támogatására...

2010. júl. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

anyukádról nem írsz. egyedül nevel apukád? vagy egyszerűen neki van csak szava a családban? ha nem, akkor próbálj meg anyukáddal szövetkezni, kérd meg, hogy álljon mögéd, beszéljen apukáddal. illetve esetleg a nővéredet is megkérhetnéd erre, ha vele jóban vagy (remélem, hogy legalább vele jóban vagy, és nem utáltad meg azért, mert mindig ő volt a 'bezzeg').

szerintem butaság volt nem beírni az általad kiválasztott szakot, de ezen már nem tudsz változtatni. ha esetleg felvennének mégis, akkor is szerintem menj át minél hamarabb az 'álom'szakodra, ha nem vesznek fel, kezdd el, amilyen hamar csak lehet.

próbáld elviselni apukád, amíg még vele kell élned - pár évig, és sok sikert! ja, és az atletikát nehogy abbahagyd :) 18l

2010. júl. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha tényleg nem vesznek fel (mert ahogy mondtad, valószínű, de még mindig nem biztos) akkor találj valami alkalmi melót. És akkor majd jövőre megpróbálod azt, amit szerettél volna. Amúgy az, amibe jelentkeztés, tényleg egy rohadt erős iskola, ha ilyen eredményekkel sem vesznek fel..:O Mert ugye ha megnézed a számokat, akkor csak a magyarod van 80 alatt, és az is csak egy kicsivel.
2010. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!