Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lehet házasság után új...

Mikor lehet házasság után új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit tegyek.33 évesen összetörten 11 év házasság után elhagyott a férjem,2 hónapja.1 éves a gyermekünk. Nem tudom, hogy bízhatok-e vagy bízom-e még valaha is férfiban, illetve lesz-e kapcsolatom. Sajnos nem vagyok egy tökéletes nő kinézetre sem. Igazi indoka nem volt, csak annyi hogy a kolléganő rábeszélte, hogy mi nem is élünk jó házasságban, majd ő megmutatja. Sajnos a gyermekünket is egyre jobban elhanyagolja, de mégis ragaszkodik hozzánk. Jön, számra adná a puszit, meg ilyenek, simogatja a karom. Nem igazán értem. Az elején még nagyon szerettem volna ha visszajön, de most már nem tartom értelmét. Vannak férfiak, akik szeretnének közelebb kerülni hozzám, de nem tudom mit tegyek. Szerintetek egy nálam 10-12 évvel fiatalabb férfivel érdemes komolyan foglalkozni? Vagy ez ember függő? Mi van, ha ezután bárki is csak azért foglalkozik velem, mert én vagyok az ügyeletes idióta? És ha vissza akar jönni a férjem? Ti mit tennétek? Hasonló szituációban voltatok már?
2010. júl. 16. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Várj még egy újabb párkapcsolattal. Még össze vagy zavarodva. Mutasd meg te nem vagy ügyeletes idióta. Nincs értelme nálad 10-12 évvel fiatalabb pasival öszeszűrni a levet: elhiszem, ezek után a férjed sem kell igazán. Ő hagyott ott,mit simogatna már. Én azt tudom neked ajánlani, légy határozott, erős nő, neveld szépen a kicsi gyerekedet. Egymásra most nagy szükségetek van a ggyermekkel. Azzal törődjél igazán, ezek az átjáróház pasik meg tünjenek el az életedből. Erősödjél meg lelkileg, majd aztán jöhet a pasizás. Erős jellemmel hamarabb kitudod szűrni ki is lesz a hozzád való férfi.
2010. júl. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

10-12 évvel fiatalabb bikák,nagyon szeretik a harmincas nőket,tehát csak kufircot akarnak tőled,ezt hidd el nyugodtan.De ha egy kicsit gondolkodsz magad is rájössz,1 éves gyerekkel nem te vagy az ideális egy huszas évei elején járó tacskónak,viszont szeritük tapasztalt lehetsz a sexben....hát ezért hajtanak rád.


Férjed meg elég idióta lehet,ha egy qrva kolléganő miatt képes hülyét csinálni magából...

2010. júl. 16. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

annyira fiatal vagy még, hogy várni is van időd, akkor ugorj bele egy kapcsolatba, ha tényleg úgy érzed, hogy készen vagy rá, de nem sürget semmi. ha már egyből készen vagy rá, az is jó...

ha átélted a fokozatokat, szomorúság, harag, közöny - ha már közönyös vagy a volt férjed iránt.


ui: ...ha már ennyi esze volt, hogy elment, ne engedd vissza az exférjedet... ahhoz hosszú hónapokig kéne kaparnia az ajtót, és utána, talán kaphatna egy próbát.

2010. júl. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia, hát én nem szoktam leqrvázni senkit, de ez a kolleganő elég közel áll hozzá, hogy megtegyem. Hogy a fenében veszi magának a bátorságot egy munkatárs, hogy beleszóljon bárki magánéletébe? Én ezért se mondok magamról szinte semmit a munkahelyemen, kinek hiányoznak az ilyen karvalyok. Figyelj kérdező, a huszas évei elején járó fiú csak szexet akar tőled, a tapasztalt nőtől, neked viszont a gyerekedre is gondolnod kell. Szerintem válassz korban magadhoz illő férfit. Huszas évei végén járó férfi, 28-29 éves szerintem már megfelelhet neked, de 20-22 éves... szerinted meg akar állapodni egy 10 évvel idősebb, gyerekes nő mellett? Őszintén szólva nem hiszem. Ja, és új életet bármikor kezdhetsz. Férjet nem fogadnám vissza, mert ha újra jön egy másik nő, újra le fog lépni. Megbízhatatlan, és a gyereknek is jobb, ha most váltok, amikor még nem fog fel az egészből semmit, mintha 8-10 éves lesz, mert akkor már komolyan sérülhet. Van egy mondás: "once a cheater, always a cheater" (aki egyszer csaló, örökre csaló marad - szebben fordítva: aki egyszer megcsalt, mindig meg fog). Én ebben hiszek, mert a megcsalás moralitás kérdése szerintem, és nem attól függ, hogy a partner éppen milyen fizikai/lelki állapotban van (tehát szép/csúnya, okos/buta, kedves/gonosz). Mert én megértem azt, ha valaki már nem akar együtt élni a párjával, de mondja meg neki becsületesen, ne alázza meg, ne csalja meg, menjenek szét, és utána mindenki szabadon ismerkedhet. Ja, és az új életed ma is elkezdődhet akár, hiszen szabad vagy - férjétől különélő, válás előtt álló fiatal nő. És vannak rendes férfiak is, nem mindegyik olyan, mint a férjed, ne add fel.
2010. júl. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Emberfüggő. Ne mondj ilyet, hogy többé nem bízhatsz férfiban, mert neked se esne jól, ha egy előző csalódás miatt te kapnád már indulóban a fekete pontot. DE: soha nem lehet vakon bízni. Ha az idősebb pasi független, társra, családra vágyik, pontosan annyi esélyed van vele, mint egy 30 évessel. De ehhez meg kell ismerni, nem egyből bemászni az ágyába. Persze ha te csak ez utóbbira vágysz néha (30 évesen az embernek vannak és lehetnek vágyai), akkor azzal sincs semmi gond, de tudd, hogy akkor ez csak kaland.


Ha a férjed fejét tele lehetett beszélni (vagy netán el lehetett csábítani), az nem a kolléganő hibája sajnos. Én nem hiszek az ilyenben. Előbb-utóbb borult volna a házasságod nélküle is. (De azzal se mentél volna többre, ha csak azért marad veled a férjed, mert nem talált jobbat, egyébként unatkozik melletted.)


Egy biztos: a kapcsolatot le kell zárni. Nincs simogatás meg szájrapuszi. A gyerekhez joga van, és ez a gyerek érdeke is, de te ne hagyd magad. Félmegoldással csak te húzhatod a rövidebbet, ők élik világukat, te meg szenvedsz. De... nem kizárt, hogy a férjed sem ilyen lovat akart, erre rá is fog jönni. Elmúlik hamar az újdonság varázsa, és rájön, mit veszített.

Ez esetben csak akkor fogadd vissza, ha valóban meg tudsz neki bocsátani. Elfejteni az ilyesmit úgysem lehet.


Nem hiszem, hogy neked hiányzik most egy új kapcsolat, ha még azon morfondírozol, mi lenne, ha vissza akarna jönni. Akkor keress új párt, ha lelkileg helyrejöttél, helyreállt az önbizalmad és másokban is újra tudsz bízni. Ha korábban beleugrasz valamiba, annak újabb csalódás lesz a vége, amitől még mélyebbre kerülsz.

2010. júl. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elöször is sajnálom, ami veled történt.

A kolleganö elég szemét lehet, de azért nem lehet csak öt okolni - ha igazán jó egy házasság, akkor azt nem lehet csak úgy szétbeszélni.

Az az érzés, hogy nem tudsz többé bizni valakiben idöbel elmúlik, de ne siess egy újabb kapcsolattal. Hagyj idöt, amig feldolgozod a történteket. A volt férjeddel meg csak ismerös-jellegü kapcsolatot engedj, szájrapuszi, simogatás nem fér bele. Irod, hogy mostmár nem akarnád, hogy visszajöjjön - ez az elsö lépcsö a lezárás felé. Vele csak mint a gyereketek apjábal tart kapcsolatot, már csak a gyerek érdekében is.

Egy sokkal fiatalabb férfival nem érdemes kezdeni, mert még mindenképpen sokkal éretlenebb, mint te az évek száma szerint is, meg a tapasztalataid szerint is (NEM szex, hanem a házasság/gyerek miatt)

Alakitsd ki az életedet a gyerekeddel, és idövel találkozol olyan valakivel, aki újra megtanit bizni. De ehhez az kell, hogy ne görcsösen akarj valaki magad mellé, hanem olyan életed legyen, ami egy kivülálló nélkül is normálisan müködik.

Ha egy értékes férfi érdeklödik utánad, akkor neki nem lesz lényeg a tökéletes kinézet, ha ápolt vagy, az elég - egy jó kapcsolatban sokkal fontosabb, hogy emberileg milyen a másik (belös értékek).

Ne keseredj el, idövel minden kialakul és jobb lesz.

2010. júl. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet!

Sosem a harmadik fél a hibás! Csak könnyebb őt hibáztatni, mint beismerni, hogy mi hibáztunk. A kapcsolat mindig 2 emberen múlik, sosem harmadikon, és sosem az egyik vagy másik félen. Együtt a kettőn, és csak a kettőn.

Nekem aztán beszélhetnének bármit, ha én biztos vagyok magamban meg a kapcsolatomba, kiröhögöm és elhajtom az illetőt. Ha meg nem vagyok biztos... hát az nem az ő hibája, bármennyire is fáj beismerni.

2010. júl. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jaj, bocs, félreolvastam, korán van még 10-12 évvel fiatalabbat SEMMIKÉPP. (Én azt hittem, idősebb...)

Más az életritmusa, más fázisban van, neki még csajozni és bulizni kell, ezért nem hibáztatható. Ő csak dugni akar.

2010. júl. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!!!!!

Én nem szeretnék még új kapcsolatot, ezt el felejtettem írni, hanem a környezetem szerint, csak így tudom lezárni a kapcsolatot a férjemmel, és ha nálam sokkal fiatalabbal teszem meg, állítólag valószínű megenné a penész. Én nem így gondolom, de nagyon sok ismerősöm mondta, hogy ezt tegyem...

Azt hittem már én gyepesedtem már be ennyire.....

Köszönöm mindenkinek még egyszer, megerősítettetek abban, hogy jól gondolom, csak a kisfiam, aztán majd lesz valahogy.....

2010. júl. 16. 10:07
 10/12 A kérdező kommentje:

És még valami...

A férjem szerint mind a négyen hibásak vagyunk (a hölgy is férjezett)......

csak ők ketten nem.....

Ezt a férjem mondta, és így!!!!!!

Én nem minősítek senkit, de aki a 3 kiskorú gyermekét otthagyja, és nem is látogatja őket, szerintem Őt nem is kéne....Nem anya az ilyen...

Azt mondta a hölgy -nekem- tehát nem kitaláció, hogy megunta őket.......

2010. júl. 16. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!