Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy valtozast...

Mit tehetnék hogy valtozast erjek el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azthiszem mostanra belebolondultam a kialakult helyzetbe. 23 éves lany vagyok, jelenleg kollegiumban elek szegeden. A problema az, hogy kb most lett normalis kornyezetem eletembe eloszor, a koli szobam amiben 4-en vagyunk. Otthon az a helyzet hogy egy 3 szobas hazban elek a szuleimmel, de szegyellem az egesz hazat. A butorok nem viccelek 27-30 evesek, nagyon regiek es nem szepek. Festve egyszer volt a haz kb 15 evvel ezelott. A 16 nm-es szobamban talalhato: 4 szek (kulonbozoek es regiek, szakadtak) 2 szekreny szinten ezer eves, ket iroasztal, egy egyszemelyes agy es egy kanape. A hazban talalhato osszes szekrenyben nem hsznalt, 30-40 eves ruhak talalhatoak, illetve a szobamban levo szekrenyekben (igazabol ket polcon) a gyermek ruhaim es a jelenlegi euhaimat amiket hordok azok a szeken foflalnak helyet mivel a szekrenyek fullon vannak. A kanape tetejen regi tankonyveim, illetve a ket asztalon is. Talalhato meg a szobamba egy hasznalaton kivuli orias boraju (torott) lampa. A szoba kozepen 1 nm hely talalhato. Mozofni keptelenseg, rendet rakni, tisztasagot tartani lehetetlen. A szekrenyeken meg kiskori mesekonyvek, jatekok, plussok vannak, alt. Isk. Fuzeteim, konyveim. Minden tiszta kupi, por. A lakas tobbi resze ugyan ez. Semmi nincs felujitva, lelakott piszkos. En egy igenyes, szep euhakban jaro lany vagyok. Nem vagyunk szegenyek, csak a szuleim nem koltenek a hazra,el akarnak koltozni (ugy 10 eve ha nem tobb) es erre a hazra mar nem koltenek, minek kifestetni stb majd az uj lako kifesti ugy ahogy akarja, lehet nem is tetszene neki a sarga fal stb.. (nincs hordetve a haz) ide nem is johet be senki mert ez egy szegyen! Senmi de senki nem gondolna ezt rolam, hogy ilyen helyen lakom. A kad, a csaptelep, a wc repedezett, elszinezodott, mar ki sem lehet takaritani! En peobalkozom, de semmit nem dobhatok ki, mert majd jaj azt eladjuk, pont ilyet keresett valaki a neten meg hasonlo szovegekkel jonnek. Senki nem johet hozzank, nem rudom bemutatni a baratomat es baratnos csacsogas sem lehet nalam. Nem aluhatott is soha senki. Mindig csak en masnal. Az agyak es a falak kozott kupacokban allnak a sosem hasznalf ruhak. A muanyag wc uloke is 30 eves, repedezett es nem lehet kicserelni. En mar komolyan a sajat kis penzembol elkezdenen felujitani de nem engedik. Nem fofunk soha elkoltozni, a cuccok nem lesznek eladva mivel ilyen sz.rok nem kellenek senkinek. Elavult kavatok, a ruham kimentek a divatbol. A szekrenyek elejen fogasokon lognak a ruhak. Meg az a nagy dobozos tvnk van de a szekrenyek tetejen is 2-3 minimum. Tobkre ment de kisobni nem lehet. Mit csinalhatnek megis? Baratom nyaggat hogy jonne hozzank de en inkabb elasom magam minthogy ezt meglassa hogy hol elek. Beszelni peobaltam ezerszer a szuleimmel. Inkabb anya csinalja a kulot, igeegeti hogy rendet rak de nem rak es naprol napra rosszavb es mar evek ota ez megy, nem egyik naprol a masikra lett ez. Apat is zavarja de ha mondom neki hogy fofjunk ossze, pakoljik ki ha akarja anya ha nem, o sem engedi mert fel hogy anya veszekedni fog meg hogy valami “fontosat” kidobunk.


2019. okt. 2. 01:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Tankonyveket megvettek anno 20-30 ezrekert, van ami valoban ki se lett nyitva es megertem hogy abbol penzt lehetne esetleg csinalni, de 500-1000 ftert nagyon max! Erre az. Avalasza, hogy az nem annyi volt, az keves erte stb. Nem szorulunk ra.. mindig mondom neki hogy amugyis megvaltoztatjak a konyveket evrol evre, igaz sokszor csak a szamat, de akkor se lehet eladni tobbert. Mas siman dogja es kidobja a kukaba. Gardrobcserere feltettem par cuccot ami mondjuk vadi uj vagy kivalo allapotu, megadtam neki a jelszot (bizva abban hogy majd feltolt par cuccot o is es annyival kevesebb lesz itthon) erre feltolteni feltoltott de ezer eves ruhakat horror aron.. nyilvan senki ram sem nez a hirdetesre nem meg egy 40 eves oltonyt 40 ezerert meg hasonlok.
2019. okt. 2. 13:34
 12/14 A kérdező kommentje:
En ezt annyira szegyellem hogy barmennyire is joban vagyok a baratommal es ezen kivul tenyleg mindent megbeszelunk ezt egyszeruen nem birom neki elmondani. Csomo kellemetlen helyzetem volt, hogy masik varosban elo baratno bejott bulizni es nem tudott hazamenni es azt kellett mondanom hogy most nem alkalmas ezert meg azert.. esetleg nem vettem fel a telefont, pedig alap dolog hogy mondom a baratnomnek hogy persze aludj itt, ne ulj be valaki melle esetleg kocsiba. De nem mertem. Elterjedne attol felek. Teljesen megsemmisulve erzem magam igyis
2019. okt. 2. 13:37
 13/14 anonim ***** válasza:
Ahogy idősödnek, egyre rosszabb lesz. Nem tudsz semmit tenni, légy őszinte a barátoddal, hiszen erről nem te tehetsz. Ahogy tudsz, költözz el otthonról.
2020. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonymousreview60 ***** válasza:
A barátodnak előbb-utóbb el kell mondani, nincs mese. Egyszer azért érdemes lenne, hogy tudjon legalább viszonyítani, mi az, amitől félsz, honnan indultál, hova tartasz. Én ezt becsülném egy lányban. De ha nem akarod odavinni, nem kötelező. 40F
2020. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!