Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy nem jár táppénz?

Hogy lehet, hogy nem jár táppénz?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak, tegnap volt egy parodontológiai beavatkozása és még lesz neki 3. Állkapocscsont implantátumot kapott. Ma a háziorvos közölte vele, hogy erre nem jár táppénz. Ápolónő édesanyám, szóval tényleg nem tudna dolgozni, jegelnie kell egész nap, és ha elmozdul akkor ki kell szedni az egészet, és újra betenni, persze a TB nem támogatja szóval az egész saját zsebből. De bezzeg az alkoholistának jár táppénz...felháborító. De mégis, hogy lehetséges ez?
2010. júl. 15. 16:55
1 2
 11/19 anonim válasza:
61%

A válasz írója 79%-ban hasznos

válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja:

ma 17:19


a tesóm soha nem dolgozott még, mégis kap járulékot...

Kérdezőnek: talán a háziorvos másképp állna a dolgokhoz ha kapna egy kis pénzt, sajnos én is tapasztaltam már, hogy az orvosoknak vannak elvárásaik

2010. júl. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
A paradontologia fogagy/ fog koruli (beleertve az allkapcsot) betegsegek gyogyitasaval foglalkozik. Sajnos a kodja az esztetikai mutetekkel megegyzik, csak indokolt orvosi esetekben tesznek kivetelt pl ha virusfertozesrol van szo es az immunrendszeret is veszelyezteti.
2010. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%
17:35 a tesód legfeljebb keresetpótló támogatást kap, ha munkaügyi központ által szervezett tanfolyamra jár...esetleg segélyt az önkormányzattól, de nem munkanélküli járadékot, mert az csak akkor jár, ha min 200 napot dolgozott a megelőző 4 évben
2010. júl. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem meg tök egyszerűen kiirattathatná magát: Mivel ápolónő, BETEGEKKEL dolgozik, így jobban ki van téve a fertőzéseknek. Úgy ahogy BETEG ÁPOLÓNŐ NEM ápolhat betegeket, úgy szerintem egy műtött ápolónőnek sem szerencsés betegekkel foglalkozni, nemde?


Amúgy meg ha van magán fogdokitok ,menjetek el hozzá, és mondjátok el a dolgot, és kérjétek meg, hogy írjon egy olyan dokist amin az van hogy begyulladt. Ha nem akkor, meg el kell játszani, hogy az annyira fáj...


Vagy egy kedves orvos kolléga...


(amúgy milyen osztályon van?)

2010. júl. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Most kell mennie, majd ahhoz az orvoshoz aki elbírálja ezeket a dolgokat, ki kaphat táppénzt ki nem, sajnos nem tudom, hogy hívják őket. Aztán meglátjuk. Idegi kimerültség vagy valami hasonlóra fog hivatkozni. De persze ez az orvos is tudni fog róla, hogy mi a helyzet. Egyébként teljesen egyértelmű, hogy ezzel így nem lehet dolgozni. Egyébként nem hazugság ez az idegi kimerültség sem, nagyon ki van készülve az utóbbi pár évben. :/ Teljesen megváltozott.


Belgyógyászaton dolgozik. Miért?

2010. júl. 15. 18:04
 16/19 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdeztem, mert gondoltam segítek valamilyen jó megalapozott kifogást "gyártani". De az idegi kimerültség szerintem is jó lesz.


(ha meg belen dolgozik, akkor meg ott a Hepatitis - tudom van védőoltás- de az sem véd mindegyik ellen. Amúgy meg a belen egy csomó fertőzést el lehet kapni, mert ott sok a műtétes, a friss seb... egyszer én is majdnem megjártam: szakmai gyakszin voltam, aztán az egyik ápolónő szólt hogy cseréljem le az egyik beteg lepedőjét mert váladékos lett. Persze gumikesztyűt nem kaptunk, mert nincs arra pénz, hogy a gyakornokok az ágyneműcseréhez felhúzzák. Az illető kartonja meg nem volt az ágyán. Majd miután áthúztam, bejön a főnővér, hogy mi a francokat csinálok ott. Elmondtam, erre meg nekem esik, hogy hogy merészelem áthúzni egy Hepatitises emberke ágyát...a nővér meg bejön, aztán röhögött rajtam...de az ő fejét is leordította :) Kb. 4 évig szívtam az ilyenekkel, aztán pályát váltottam, nekem biztos nem kellenek ilyen "jó akaratú kollégák" és ilyen környezet ráadásul éhbérért. Még sok hasonló történetem lenne... csak már nem szívesen beszélek róluk, mert a belem is kifordul az ilyenektől (mármint attól hogy hogy ki tudják játszani a gyakornokokat miközben jót szórakoznak...)


Na csak ezért kérdeztem :)

2010. júl. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, anyuék osztályán nem szoktak gyakornokok lenni, nem engedi a főorvos. De nagyon durva dolgok mennek, jaja csomó hepa c-s van..gumikesztyű persze nincs. Meg csomó minden nincs, iszonyat nagy a csóróság, mert oda megy el a pénz ahova nem kéne..na mindegy. Nem is csodálom, hogy nem bírtad, anyu 27éve nyomja, de már pár hónapja olyan szinten kész van, hogy csak az öngyilkosságon gondolkodik, csomót sír, hogy ő ezt már nem bírja idegekkel. Kutyába sem nézik őket.
2010. júl. 16. 11:51
 18/19 anonim ***** válasza:

6:57 vagyok ismét!


Ja ja, így igaz, ismerős ágytálmosás gumikesztyű nélkül (ha nincs ágytálmosó gép, vagy éppen bedöglött)... stb.


Amúgy eü szakközépbe jártunk ezért voltunk ott gyakszin. Azóta "váltottam" közgázra (fősuli). Iszonyat nehéz volt mert a diáktársaim már tanulták azokat a dolgokat amikről én csak ott először hallottam, de megérte.


Ha anyudnak is tele lett a zsákja és szeretne váltani, de szeret emberekkel foglalkozni, akkor már nyugodtan beadhatja az önéletrajzát az egyik bankba is, mint ügyintéző! Tapasztalatból mondom (ott is dolgoztam :) sokszor az van, hogy nem szakirányú végzettséggel rendelkezőt vesznek fel. Legutóbb egy tanárt vettek fel, de voltak a munkatárak között pl.: óvónők is, és hidd el jobb a fizú, légkondi is van és csak egy szak van.


Ha szeret csevegni akkor egy call-centeres hirdetésre is pályázhat. (ilyen helyen diákként dolgoztam), és ott sem volt olyan hogy diploma kell hozzá. Volt olyan hogy akik előtte takarítónőkként dolgoztak, felvették, mert nem érdekelte őket, hogy honnan kerültek oda. Lényeg hogy jól végezze a munkáját.


Na remélem valamiben azért tudtam segíteni!


Üdv.

2010. júl. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom mert ő soha az életbe nem dolgozott de mindig van pénzük meg mennek levenni a pénzt..

Lehet hogy segély de mi az anya pics@jáért nem megy el dolgozni?

2010. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!