Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a családom?...

Miért ilyen a családom? Bővebben alul.

Figyelt kérdés

22 éves főiskolás lány vagyok. Testvérem nincs, apukámmal és anyukámmal élek együtt. Eléggé magamba forduló lettem, szüleimmel gyakorlatilag az elmúlt 22 év alatt semmi emlékem nem született, max 10-11 éves koromban 1-1 szebb emlék.... 45 évesek mindketten, szóval még fiatalok, egyik sem iszik, anyukám szellemi munkát végez, míg apukám fizikait,de megterhelőnek nem mondható. A problémám az, hogy egyszerűen nem tudok kommunikálni a családommal, sose voltunk sehol kikapcsolódni, lehetetlen velük bármit is kezdeni, néha úgy elmennék velük sétálni, elnyalni egy fagyit, vagy leülni beszélgetni kicsit. Anyukámmal ez néha megszokott történni, de apával nem, ha kérdek tőle valamit, többnyire egy "nem tudom" a válasz, ha mesélek neki kicsit az életemről, akkor le tud egy "aha"-val. Nem tud rólam semmit, nem tudja ki tetszik, mi a célom az életbe, hány gyereket szeretnék, egyáltalán azt sem kérdi meg soha, hogy hogy érzem magam, hogy telt a napom stb. Anyával kb 5 éve azt érezzük, hogy nem szeret minket. Pl bementem multkor a szobájukba "barátkozni" a vb ideje alatt, kérdezgettem a meccsről, ki játszik, kinek szurkol, erre azt válaszolta hogy "nem tudom"... ott is hagytam, nem láttam tovább értelmét hogy erőltessem a beszélgetést. Anya szintén így áll apához, megy beszélgetni, bújna hozzá, apa vagy ellöki vagy nem válaszol a kérdéseire. Ez már évek óta megy, pedig mi nem bántottuk meg semmivel őt, anya diplomás, én szintén az leszek, azt sem lehetne mondani hogy semmirekellőek vagyunk. Apának ami mostanába fontos, az az hogy minden nap egyen édességet (elég telt sajnos), illetve az, hogy elég barna-e a bőre, és hogy mikor mehet szoliba ...

Nem járunk sehova nyaralni, pedig megtehetnénk, de nekik "nincs kedvük", heti 7 napból 7et itthon vagyunk, sose csinálunk semmit. Hétvégeken míg más család kirándulgat, sétálnak, addig apa tvzik, számítógépezik ... anya alszik, mert a ház rendben van, és gyakorlatilag "nem tud" már mit kezdeni ő se magával... régen nagyon szorgalmas ember volt apa, de az elmúlt egy évbe még azért is könyörögni kellett neki 2 héten át, hogy szereljen fel a házunkba egy villanykapcsolót .... Az új ágyuk be fog szakadni, mert apa súlyát már nem bírja el, a leceket kéne alul becsavarozni rendesen, apa nem teszi meg, én meg sajnos nem értek hozzá.

Apától soha nem kaptam egy jó szót sem, minden reggel most a szünet alatt is 7kor kelek, rendbeteszem a házat, megetetem az állatokat, elvégzem a teendőimet, mellette nyelvet tanulok, olvasok, tanulok, erre haza jön 2kor munka után és ordibálni kezd velem hogy itthon meresztem nyáron a s....gem és semmit sem csinálok! Szinte érezni hogy gyűlöl minket, anya persze mindig bevéd engem, ő látja milyen vagyok, és érezhető hogy apa anyát azért veti meg amiért a gyereke mellett áll ki ....

Én nem járok bulizni, olcsón öltözködöm, megelégszem azzal amim van, nem iszom, nem fiúzok, hétköznapi lány vagyok, mégis ezt kapom tőle.

Vannak barátaim, akikkel néha elmegyünk teázni/kávézni, de az nem ugyanaz mintha a családommal lennék, szeretnék néha velük lenni, de egyszerűen lehetetlen...

Rosszul esik mikor látom iwiwen, facebookon, hogy ismerőseim teszik fel a családi képeiket, és siránkozok, hogy én soha nem fogok így lenni a családommal ... persze lehetne rosszabb tudom, ihatnának a szüleim verhetnének stb, ebből a szempontból szerencsésnek mondhatom magam, hogy ilyeneket nem élek át, de nekem a mostani helyzet nagyon fáj ....

Tudom hogy apukám valamilyen szinten beteg, rendszeresen jár pszichológushoz, én próbáltam segíteni neki, de egyszerűen már nem megy, ki kéne kapcsolódni, de nekik semmihez nincs kedvük soha ... az meg még rosszabb hogy utál minket, és olyan emberekhez ragaszkodik akik őt kihasználják, és nem szeretik. (pl az öccse, ill. unokatestvére)

Köszönöm hogy elolvastál, bocsánat a szöveg kuszaságáért, csak nehezen tudom kiírni magamból a problémákat. segítsetek kérlek mit tehetnék?


2010. júl. 15. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem a családodon kéne siránkozni. Őket készen kapod. Ennyi idős korban már a saját családod kéne alakítani akikkel boldog lehetsz. Barátok, párkapcsolat stb. Nem azt kéne várni hogy majd ők jobbak lesznek. Már saját életed kéne hogy legyen.
2010. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia, hát nem könnyű a helyzeted, sztem próbálj meg barátokat szerezni, új hobbikat keresni, társaságba járni, anyukáddal kettesben is elmehettek valahova. Vagy otthonra is szervezhetsz valamit, társasjáték, vagy ha anyukás főzz menj oda, segíts neki, mesélj nekik magadról, akkor is ha először nem érdeklődnek. Mondjuk ez szomorú...:( Nem lehet, hogy apukádnak van valakije? Miért jár pszichológushoz? Mi a baja? erről már kérdezted?
2010. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
hát nézd. nekem elváltak a szüleim már régebben anyával élek. nekem igy jó. mondjuk jólenne ha apa is velünk élne de ez már lehetetlen. szoktunk veszekedni anyámmal de amúgy rendben vagyunk. én megértem a problémádat teljes mértékben. le kellene ülnötök hárman megbeszélni ezt az egészet hogy ha nem is akarnak kimozdulni legalább néha nézettek meg együtt egy filmet vagy valami. valahogyan beszélned kell velük. tudom hogy nehéz de muszáj lesz. anyukáddal próbálj beszélni apuddal. ilyet meg nbe mondj hogy utál titeket. hiszen akkor nem lenne veletek. biztos hogy szeret titeket nyugodj meg. szóval mindenképpen beszélj velük.és ha igy se menne kérj egy közeli rokonodtól segítséget hátha rá hallgatnak. remélem segítettem. puszi. 16/L
2010. júl. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

saját családon én még nem akarok gondolkodni, az életem egyenlőre a tanulás, és munkakeresés, utána jöhet a család.

Elég éretlen, lelkis tipus vagyok, és nagyon szeretetre éhes.

Fiukkal eddig nem volt szerencsém, többnyire kihasználták azt, hogy szerettem őket, és sok mindent elnéztem, amit nem kellett volna.


Az hogy apukámnak van valakije.... hogy őszinte legyek anyával gondoltunk rá, meg is lenne a célszemélyünk, hogy ki lehet az a nő .... Apa tagadja, és lehülyéz minket. De úgy érezzük, hogy mi csak egy teher vagyunk számára, és nem tudna lépni, mert önállótlan, pl nem tud mosni, főzni, takarítani, ilyen alapvető dolgokat, anya erre pont jó neki, én meg megmaradok tehernek ....

Leírom ezt is, anya elmesélte, hogy egy évben 2szer élnek szexuális életet ....

Szóval mi is gondoltunk rá hogy van valakije, de akkor hagyjon el minket, meglenne a nyugalmunk, de rettegek mindig mikor hazajön, hogy most épp miért áll nekem .... Ha délután lefekszem 1 órára pihenni (leszoktam akkor mikor megjön, mert nagyon görcsölök...) és fejemhez vágja h "döglök" ....

2010. júl. 15. 14:59
 5/10 A kérdező kommentje:
a pszichológus depresszióval kezelte, most csak gyógyszer íratás miatt megyünk hozzá, különböző depresszió elleni gyógyszert szed, ill. rivotrilt.
2010. júl. 15. 15:00
 6/10 A kérdező kommentje:

még valami, ami lényeges lehet:

folyamatosan eltűnik a pénz, megkapja a fizetését, illetve azt amit dolgozik, 2 nap múlva nincs meg a pénz, anyának azt hazudja, hogy csekket fizetett belőle, aztán pár hét múlva jönnek a felszólításaink...

mint írtam, jól élünk, de sajnos olyanokra költ amikre nincs szükség, és más fontosabb dolgokat hanyagol

pl minek egy vásárlás alkalmával 10 csomag cukrot, és 5 jégkrémet venni(nem túlzok!!) hogyha tudja, hogy a telefonszámlánk nincs befizetve?

2010. júl. 15. 15:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor sztem van valakije, de ezt nyilván nem fogja bevallani, ehhez nem elég egyenes a leírtak alapján...Meg egyébként is ez így kényelmes neki. Ha nem jó ez a helyzet és úgy érzed, hogy nem is tudsz ellene mit tenni, akkor pedig neketek kellene elhagyni őt anyukáddal, persze ez nem egyszerű, de ha nem tudjátok apukáddal máshogy megbeszélni, akkor muszáj változtatni. Anyukád is fiatal még, keressen magának mást, aki szereti, ne legyetek boldogtalanok. Vagy esetleg beszélgetjetnétek apukáddal, hogy miért depressziós, vszleg ő sem bolgod akkor ebben a helyzetben, lehet, h a munkája miatt is vagy azért mert mást szeret, csak nem tud változtatni, mindenkinek jobb lenne, ha megbeszélnétek és ha máshogy nem megy, menjen mindenki a maga útjára.
2010. júl. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Figyelj és amíg nincs munkád stb, addig nem lehet saját életed, hobbid, barátaid, párod? Ez azért nem így megy. Hidd el, a szüleid nem fognak megváltozni.
2010. júl. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

de azért mikor kicsi voltam jó volt minden .... mindig büszkélkedtem hogy milyen jó a családom, nézegettem 2001es karácsonyi képeket amin apával vagyunk, faragja a ceruzáim stb ... :S

lehet hobbym stb, van is pl szeretek rajzolni, olvasgatni, barátokkal lenni, mindenféle tudományos dolgokkal foglalkozni, de azért a család az család, és szükségem lenne rájuk, egész tini koromban szükségem lett volna, mert a problémáimat nincs kivel megbeszélni, azért a barátaim nem tudnak olyan tanácsokat adni, amiket tapasztaltabb emberek igen.

Sok dolog fáj, például térd sérült vagyok, műtötték a térdem sokat, és van mikor csak lábujjhegyen tudok közlekedni, mert ha telitalppal járok, akkor húzódik a térdem, és múltkor apa beszólt nekem, hogy mit képzelek magamról, minek járok lábujjhegyen, mint valami nagy nő .... hát egyáltalán nem vagyok nagy nő, nem is nézek ki úgy, és a viselkedésem sem olyan, elmagyaráztam hogy fáj a lábam néha kegyetlenül, magamnak kezelem, de főleg időváltozáskor csak úgy tudok járni... erre kaptam megint a flegma "aha"-kat ....


de igazatok van, új életet kell kezdenem amiben én vagyok a főszereplő, csak rossz h a jövőmet illetően semmi támogatást, semmi jó szót nem kapok tőle ... hogy csináld, ügyes vagy, büszke vagyok rád kislányom.... semmi .....

2010. júl. 15. 16:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad teher vagy neki,anyukád meg rabszolga a pénz meg kell a szeretőre,ennyi,lépj tovább,ez csak rsszabb lesz,állj a lábadra bármennyire is fáj.
2010. júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!