Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják úgy az anyósok...

Miért gondolják úgy az anyósok, hogy a menyüknek vagy vejüknek anyukának kellene szólítani őket?

Figyelt kérdés
15 éve vagyok együtt a férjemmel. Nagyon jó viszonyom volt a párom szüleivel egészen a nyárig, amikor anyósom kitalálta, hogy anyunak szólítsam. Én nem szeretném, mert nekem van már anyukám! Méghozzá egy csodálatos nő és senki mást nem szeretnék annak szólítani. Teljesen bele van ebbe kattanva és most haragszik rám emiatt. Szerencsére a férjem és az apósom az én oldalamon állnak. Az én anyukámnak meg sem fordult a fejében, hogy esetleg a férjem anyunak szólítsa és a férjem sem szeretné annak szólítani.
2008. nov. 16. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,miért gondolják, de én a családban is így látom, hogy mukodik, csak nekem megy nehezen, 2éve vagyunk házasok. Az anyukámon kívul nem tudok mást így hívni, nekem elég komoly ez a szo, akármilyen joban is vagyunk. De azért probálkozok. Most, hogy megszuletett a babánk, most már átváltunk papára, mamára, na ez egész jol megy, remélem, nem veszik naygon észre a csalást:)
2008. nov. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudom így szólítani az anyósomat.Anyunak nem hívhatom,mert ugye van anyukám.Anyukának megint nem hívhatom hiszen az anyámat sem becézem ennek,így furcsa lenne.Maradt tehát az Ica néni,de ez is fura,mintha a szomszédnak szólnék,pedig szeretnék kedves lenni hozzá,mert szeretem.A megoldás nálunk is a gyerekáldással jött,most egyszerűen Ici mamának hívom,szerintem kedves.Ami fura viszont,hogy a férjem nagyszüleit simán Mamának és Papának szólítottam,és így is érzem,hogy mintha az én nagyszüleim is lennének.
2008. nov. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami berögzült agyrém... :) 24 éves vagyok, fél éve vagyunk házasok a férjemmel. Anyósom kívánsága az volt, hogy ha összeházasodtunk úgy tekintsek rájuk, mint a szüleimre, és szólítsam őket anyunak-apunak. Elég nehezen megy... Hogy mondhatom valakinek hogy anyu - ha nem is az anyám, vagy apu - ha nem is apám.

Az jó, ha apósod és a férjed kiállnak melletted, talán az Ő segítségükkel sikerül megtörni a gonosz varázst. :)

Kitartás mindenkinek, akik hasonló helyzetben vannak!!!!

2008. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Én hál'Istennek nem vagyok olyan jóban anyóssal, hogy erre kérjen:)De nekem is furcsa, hogy a két veje anyukázza. Megmondtam a páromnak, hogy ne is várja, hogy mondjuk "csókolommal" köszönjek az anyjának, vagy nénizzem. Felnőtt nőként nem akarom magam az oviban érezni.
2008. nov. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Én sem tudtam soha Anyukának szólitani az anyósomat, haragudott is érte egész életében. A férjem, viszont kezdettől anyukának és apukának szólitotta az én szüleimet, neki nem volt furcsa, nekem igen. Most, hogy már Én vagyok anyós, kezdettől tegeződöm a menyemmel és kértem, hogy a nevemen szólitsom igy sokkal jobb.
2008. nov. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt kéne még...

Most készített ki épen idegileg az anyósom.

Az én szüleim kevesebbett foglakoznak velem az igaz mint ö, de akkor sem állna rá szám.

Szerencsére nem is várja el.

Ezek a szavak azokat illeti meg aki a világra hozott, felnevelt, aki az elsö lépésemnél szavamnál,stb... ott volt.

2008. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem egyedül vagyok ezzel a problémával. Köszönöm a megerősítést, hogy nem bennem van a hiba. Szerintem lehet tisztelni és szeretni a másikat megnevezéstől függetlenül. Remélem anyósom is idővel belátja majd.
2008. nov. 16. 12:57
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ők ezt nem feltétlenül tolakodásnak szánják, csak azt a gesztust akarja kifejezni vele, hogy elfogad téged, és szinte úgy szeret, mintha a gyereke lennél. Eddig semmi baj nincs, mondjuk a saját édesanyádat szólítod Anyának, vagy Anyunak, őt meg Anyukának, aztán legyen boldog vele.... A baj akkor kezdődik, amikor rosszindulatú az anyós. Ha csak ennyi a "kérése", hogy így szólítsd, akkor ne sértsd meg! Te úgyis tudod nagyon jól, hogy az édesanyukádat imádod mindennél jobban!! Régen, tudod, ez volt a "divat", aztán az ő fejükben még ez maradt meg.

Ha viszont rossz a viszonyod anyósoddal, akkor én se szólítanám a helyedben anyukának.

2008. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!