Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Ma hazafelé jövet az egyik szomszéd behívott, h igyak meg vele egy fröccsöt, aztán szó szerint letámadott.Amúgy alapból sem szeretek alkoholt inni, meg nem is szabadna tkp., mert különböző olyan gyógyszereket szedek, amelyeknek alkalmazása alatt nem szabadna alkoholt fogyasztani, de már többször meghívott, én mindig visszautasítottam, és legutóbb elég sértődöttnek tűnt, h nem akarom elfogadni a meghívását, így aztán gondoltam, h nem árthat, aztán meg ő is boldog stb. VISZONT ő meg (már eléggé ittasan) elkezdett különböző dolgokat a fejemhez vágni, h miért nem dolgozok rendes munkahelyen (a mozgásképtelen édesanyámat ápolom ápolási díj keretében), meg hogy miért nem tettem még le a jogosítványt....azt mondja, h azért, mert lusta vagyok, viszont azt nem tudta, h szociális fóbiám van, elég súlyos depresszióm, régen kényszerbetegségem, bár abból már szinte kigyógyultam, elkezdtem többször is a jogosítványt, de (gondolom a szoc. fóbia miatt) nagyon szorongtam, bizonytalan voltam, így kétszer megbuktam, sajnos egy balesetem is volt oktatás közben (mondjuk sztem az oktató dolga is lett vna, h figyeljen, mindegy).....viszont ő csak sorolgatta a dolgokat, mire én elmondtam neki, h azért nincs, mert szorongok, és sz.fóbiám van stb., meg amúgy sem látom érelmét, mert jelenleg az életnek sem látom nagyon értelmét, mire ő, h akkor meg kössem föl magam.....erre elmondtam, h volt már öngyilkossági kísérletem, de sajnos nem sikerült.....erre ő összegezte a dolgot, h "zizi" vagyok, és semmirekellő.Igaz, h nem járok el dolgozni, de anyunak 24 órás fölügyelet kell, csak boltba, vagy intézni vmit megyek el, egyébként meg amúgy is legalább egy héten egyszer komolyan eszembe jut, h jobb ha már nem lennék.Tudom, h ez ilyen sajnáltatós szöveg, és így elég gáz, de most így reagáltam erre....egyébként meg az zavar a leginkább, h szinte lefagytam a meglepődöttségtől, és nem is nagyon reagáltam semmit a kijelentéseire, azon kívül, h ecsetelgettem a betegségeimet, ami azért meglepő, mert azért a betegségeim ellenére nem vagyok olyan teljesen visszahúzódós stb, csak ez annyira meglepett, h hírtelen azon kezdtem el gondolkodni, h ez most valós-e vagy vmi álom, mert egyébként eddig mindig nagyon rendes, és segítőkész szomszéd volt ő is, meg a családja, de ha így gondolja, akkor ezek szerint csak álca meg puncsolás volt az egész.....nagyon zavar, h csak hülyén vigyorogtam, és sajnáltattam magam tkp., h milyen beteg vagyok, ami ugyebár igaz, csak mégis olyan szánalmas reakció, de egyszerűen leblokkoltam teljesen.....olyat is mondott, h a k-rva nénikédet, miért nem blablabla, és eléggé érzékeny vagyok az ilyen típusú családtagokat becsmérlő sértésekre, de erre sem reagáltam semmit, mondjuk ha azt mondta vna, h a k-rva anyád, azon sztem kiborultam vna, de sztem ez is durva.Nem értem, h miért viselkedtem ilyen idióta módon, meg, h egyáltalán leálltam vele beszélni, amikor csaprészeg volt, de hát ilyenkor mondja ki az ember, amit valójában gondol....amúgy nem ilyen lepukkant alkoholisták, szép, rendezett házban élnek dolgoznak stb, csak hát a férfi eléggé iszákos.Nem tudom, h miért váltam ilyen közömbössé, komolyan úgy éreztem magam, mint vmi hülyegyerek, akit baszogatnak a suliban,én meg csak gyökér módon vigyorgok, ....lehet, h a gyógyszer miatt vagyok ilyen közömbös (Xanax, Paroxetin(paroxat), vagy a meglepettségtől, de valahogy teljesen zavarba hozott a szituáció, és csak álltam, pedig nem nagyon szimpatikus emberi tulajdonság számomra, ha vki nem mer kiállni magáért, most meg pont így viselkedtem ááá nagyon gáz.....mondjuk ő is hogy lehet ilyen bunkó, lesz---rom, h részeg, de tudja jól, h milyen helyzetben vagyok a szüleimmel, h súlyosan betegek , igaz azt nem tudta, h nekem első sorban pszichés, de testi betegségeim is vannak (szívbetegség), de mi alapon oktat ki enegem így.....nem járok el sehova szórakozni, nem szórom a pénzt, és megpróbálom a tőlem telhető legtöbbet megtenni azért, h segíthessek a szüleimen, közben meg küzdök a betegségeimmel, és akkor így vélekednek rólam mások?! Khmm....a végén az volt, h elmondta, h fogd föl, te egy lusta semmirekellő vagy, erre mondtam, h jó, köszönöm, és leléptem....hallottam, h még ott fortyog magába.Lehet, h egyesek úgy gondolják, h kit érdekel, h mit mond, de engem meg eléggé megráznak az ilyen konfliktusok,akkor is ha nem mutatom mindig ki, ma is az első az volt, amire gondoltam ezután, h jobb lenne öngyilkosnak lenni, de nem akarom itt hagyni a szüleimet, és az állataimat, meg maga az önyg. is amolyan gyáva dolog valahol sztem, meg a vallás is tiltja stb., tehát többször már nem szeretném megkísérelni.Amúgy a fröccstől meg most kicsit rosszul vagyok, gondolom, mert nem vagyok hozzászokva az alkoholhoz, meg a gyógyszerek...ááá olyan hülye vagyok.Mostanában amúgy is egyre inkább az az érzésem, h mindenki ellenem van, és be akar csapni, átverni, hülyének néz, de tudom,h ez valahol biztos nem így van, de az most mondhatni elég rosszul érintett.Mit gondoltok erről?

Bocs, h hosszú lett, köszönöm, h végigolvastad!!!


2010. júl. 15. 00:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Amúgy 25/f vagyok.....és nyugodtan lehet őszintén válaszolni :)
2010. júl. 15. 00:19
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Csak a feléig olvastam el, bocsi, de azt hiszem, a vége is ugyanerről szól.


Itt most az a lényeg, hogy ez azért bánt téged annyira, mert igaz, vagy csak úgy szarul esik.


Nézz mélyen magadba. Igaza volt a szomszédodnak? Az nagyon szép dolog, hogy az édesanyádat gondozod, de így akarod eltölteni az egész életed? Most azért nem dolgozol, mert segíteni akarsz /segítened kell édesanyádon, vagy mert szociális fóbiád van. Mi köze ennek a jogosítványhoz? Miért kellene neked jogosítvány, ha tkp. otthon vagy, hiszen anyád ápolod? (vagy nála, nem tudom, hol éltek, együtt vagy sem)

Tisztázd ezt magadban. aztán írj.

2010. júl. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Az ő baja, ő szerepelt le mint ember.
2010. júl. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
futólag mentem rajta végig csak. Nem kéne egy részeges ember véleményével foglalkoznod. Elég sok problémád van ahogy olvastam, keress némi elfoglaltságot, olvass vagy kösd le magad valamivel, szoc fóbia nem létezik, mert minden fóbia lekűzdhető, csak akarni kell! Tudod milyen jó dolog h az embernek jogosítványa van??? Meg kellett volna azt is csinálnod, adott volna némi sikerélményt neked. A szomszéddal meg ne foglalkozz, ne ilyenek véleményére adj, és csak építő jellegű kritikákat fogadj el, változtass az életeden!
2010. júl. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

00:20

Igazából nincs más lehetőség, mert ugyan be van adva a jelentkezése szoc. otthonba, de hát hosszú a várólista, egyébként meg sajnos neki is erős pszichés problémái vannak, így sokszor nehezen kezelhető, és megmondták az orvosi rendelőben, h ha én nem gondoznám, akkor legföljebb bekerülne vmi teljesen lepukkant intézménybe , itt a környéken sajnos csak ez a lehetőség van, azt meg nem szeretném, mert volt már ott, amíg még tanultam, és nagyon rosszak a körülmények ott sajnos.Szívesen mennék el dolgozni ha ez a dolog rendeződne, van is végzettségem, több nyelven beszélek, úgy hogy nem lenne olyan nagy gond elhelyezkednem, igaz eleinte nehéz időszak lenne, mert tényleg van olyan, h nem merek szinte kilépni az ajtón, mert szorongok, de nem tehetek róla, ez nekem sem kellemes.Nem is ez bánt, mert tkp. kit érdekel, h mit gondol, csak az, h én ilyen semmilyen módon reagáltam, teljesen leblokkoltam, amúgy ő már kb. 60 éves, és azt ugye tisztelni kell, de ez így már sok sztem....

2010. júl. 15. 00:31
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

ne adj a véleményére, nehogy már egy ilyen semmirekellő, iszákos ember, aki elitta a fél agyféltekét mondja meg neked, hogy mit és hogy csinálj. a fóbiát, ha akarod letudod küzdeni, csak akaraterődön múlik. az nem baj, hogy nem csináltál semmit, én kifejezetten olyan embernek tartom magam, aki mindenkinek megmondja a magáét, de vannak olyan helyzetek amikor az én szavam is elakad, emiatt ne marcangold magad. Továbbá, az emberek gonoszak, akin látják, hogy gyenge és bele lehet kötni, azt bizony szétszedik, belerúgnak, leköpik. szóval dönts.


ui: szépen írsz

2010. júl. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Amúgy nem úgy gondolom, h most szoc. fóbiám van, és ez most így marad, és ennyi, járok pszichiáterhez, sajnos nem olyan régóta, mert magamnak sem akartam beismerni, h vmi nincs rendben, és egyébként az utóbbi néhány évben alakult ki, amióta ilyen sok sajnálatos eset történt a családban.....Tehát túl szeretnék lépni ezen, és normális, teljes életet, jogosítványt is, családot
2010. júl. 15. 00:40
 8/15 A kérdező kommentje:
és egy jó állást, de egyenlőre sztem az a dolog menete, h az aktuális problémáimat rendezzem, és higgyétek el, h ez nekem sem kellemes így, nem szórakozok, meg Tv-zek stb, mert aztem az lenne a lustaság, ha vki ezt tenné munka helyett, hanem elvégzem itthon az amúgy nem kis munkával járó ápolást, szabadidőmben meg gyakorlatilag csak várom, h vége legyen már a napnak....
2010. júl. 15. 00:43
 9/15 A kérdező kommentje:

00:39

Köszönöm :) Mondjuk most eléggé siettem az írással, örülök, hogy így is sikerült egy normális írásképet összehoznom.Azt hiszem, h holnap, amikor már józan (mert délelőtt józan még) átmegyek, és persze kulturáltan, de elmondom neki, h ez azért így nincs rendben, mert azt gondolom, hogy nem helyen való, ha valaki, akár részegen is, de így kioszt alaptalanul, és jogtalanul....ha pedig az, h jelenleg egy-két pszichés eredetű problémám van számára "zizi" meg "dilis", akkor így járt, ahogy az egyik válaszadó írta, ő szerepelt le emberileg.Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat!

2010. júl. 15. 00:56
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én átmennék és elkezdeném faggatni, hogy nem gondolja-e hogy problémái vannak az ivással, hogy mostmár az egész életét egy szerencsétlen kellemetlenkedő iszákosként akarja leélni stb.
2010. júl. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!