Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan tennék így? (kérdésed...

Jogosan tennék így? (kérdésed túl rövid)

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel elég jóban voltunk, de amióta Pesten dolgozik (ott talált csak állást), e-mailben tartjuk a kapcsolatot, meg talizunk, ha hazajön. Én mindig írok is neki, de ő egyre kevesebbszer. A levelemre kb. egy hónapja nem válaszol, pedig újraküldtem két hete, hátha nem kapta meg. Közben meglátom, hogy egész nap be van lépve facebook-ra, és ott üzenőfalazik. Haza is jött minden hétvégén, nekem nem is szólt...

Gondoltam, hogy írok neki, de inkább nem foglalkozom vele és én sem fogom keresni. Jogosan tenném?


2010. júl. 14. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tenném másképp.
2010. júl. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2010. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan tennéd, de szerintem először derítsd ki, hogy mi az oka annak, hogy ő nem keres. Elképzelhető, hogy az új életébe te már nem férsz bele, ergo nem is voltatok igazi barátok. Sajnos előfordul, de az is lehet, hogy esetleg haraqgszik valamiért, vagy hallott valamit. Derítsd ki, lehet hogy orvosolható még a probléma.
2010. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj, nehez helyzet! O mar uj vilagban el, a jovojet Pesten latja, lassan nem lesz mar szuksege az otthoniakra.

Majd csak 20 ev mulva.

2010. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mostmár neki kellene lépnie, ha továbbra is a barátnőd szeretne lenni.
2010. júl. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem az a baj, hogy nem férek bele az életébe, ahogy valaki mondta, én is gondoltam erre. 3-an voltunk nagyon jó barátnők, nem csak nekem nem ír, hanem a másik lánynak sem, viszont látom, hogy facebook-on meg a pesti barátnőivel chatel. Én sem fogom ezek után keresni, csak azért rosszul esik.
2010. júl. 14. 16:39
 7/14 anonim válasza:
100%

Nehéz erre okosat mondani, mert nem látom a pontos helyzetet. Lehet, hogy valamin megbántódott, lehet, hogy más áll a dolog hátterében. Én mindenek előtt megpróbálnék vele nyíltan, kertelés nélkül beszélni a dologról. A "ha te így, én is így" megoldás könnyű ugyan, de nem kifejezetten célravezető. A legjobb lenne személyesen megbeszélni, de ha az semmiképp nem jön össze, akkor telefonon (vagy legrosszabb esetben facebook chaten).


Ha valakinek sok dolga van (netán valami más gondja-baja, új pasija, stb.), előfordul, hogy minden rossz szándék nélkül hanyagolja kicsit az olyan barátokat, akikkel nem fut össze rendszeresen (pl. távolság miatt).


Persze, ha a beszélgetés után nem javul a helyzet, szembe kell nézned a ténnyel, hogy nem csak rajtad múlik a kapcsolattartás, és talán nem árt, ha pár hónapig hanyagolod. Talán keres majd ő, talán nem. Sok az olyan kapcsolat, amire káros hatással van a távolság és van olyan is, amire csak ideiglenesen. De azt ne felejtsd el, hogy a barátság nem csak annak függvénye, hogy milyen gyakran beszéltek.

2010. júl. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Én a helyedben nem írnék neki. Max. annyit írj neki, hogy sajnálattal vettem tudomásul, hogy bunkó lettél.


Válogasd meg jobban a barátaidat!

2010. júl. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!
2010. júl. 14. 16:51
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ezúton szeretnék tőled elnézést kérni.

Saját hibámon kivűl nem tudtam, hogy a kérdések végén a "kérdésed túl rövid, magyarázatod túl hosszú" megjegyzést nem te írod, hanem a rendszer teszi be automatikusan, és én ezért azt hittem, hogy ezeket a kérdéseket mind te írod ki, és elötte volt pont más témakörben egy piszlicsáré kérdés.

Úgyhogy ezennel megkövetlek: Bocsánat.

2010. júl. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!