Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hagynom kéne,...

Szerintetek hagynom kéne, hogy ezek után lássa?

Figyelt kérdés
1 éve külön vagyunk a volt élettársammal, most 15 hónapos a babánk, az 1 év alatt talán ha 3-szor kíváncsi volt rá-utoljára novemberben látta. Azóta ugye volt mikulás, karácsony, névnap, szülinap...hadd ne soroljam tovább. Gyerektartást persze nem fizet, mert hol dolgozik hol nem, de inkább nem, ha van pénz a telefonján felhív, ha nincs úgyis jó. Próbáltam vele idáig fenntartani az úgymond jó viszonyt, engedtem találkozni a lányával akkor is, ha nem érdemelte meg. Az elmúlt 2 hónapban nem telefonált, de most megint előkerült, írt e-mailt és még engem nézett hülyének, hogy nem kerestem. Tudom, hogy joga van látni, de nehogy már ő diktáljon miközben lesz.... a gyerekét? Nem olyan válaszokat szeretnék, hogy miért nem néztem meg jobban kinek szülök gyereket, mert én sem gondoltam, hogy ez lesz belőle. Csak arra gondoltam, ha most azt mondja látni akarja, én megmondom neki, hogy menjen a bíróságra láthatásért, intézze el hivatalosan. Ti mit tennétek a helyemben?
2010. júl. 13. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, nem lehet szórakozni senkivel sem és ez a kicsinek sem jó. Menj el a bíróságra, jelentsd be majd ők intélzkednek és gyerektartást is köteles lesz fizetni. Eddig is el kellett volna menned, de jobb később mint soha!
2010. júl. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Abban mindenképpen igazad van, hogy igy nem igazán jó. Intézzétek el hivatalosan a gyerektartást és láthatást is, a biróságon van panasznap, ott segitenek szabályosan irásba foglalni a megállapodást. Ha netán az exed nem akarja békésen, akkor menj tovább, mert a gyerekednek jár a gyerektartás, és késöbb emiatt ne kerüljön hátrányba.
2010. júl. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jobb lenne ezt jogi úton tisztázni.Akkor meg lesz szabva,hogy mikor és milyen körülmények között találkozhat a gyerekével.Így neked is könnyebb lesz,mert nem kell mindig készenlétben állni,hogy ő vajon mikor óhajt megjelenni érte!A gyerektartás pedig alap,azt nem neked adja,hanem a gyerekének,így kötelességed kijárni az utat,hogy a lányotok valóban megkapja,ami neki jár.

Jobb mindenről hivatalos végzést csinálni,így egyikőtök sem tudja a másikat a gyerekkel manipulálni.

2010. júl. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
az én véleményem szerint, a gyereket vagy látogassa rendesen, vagy egyáltalán ne! félévente előkerül, a gyerek azt sem tudja kicsoda, mert már nem emlékszik rá, és sokkal nagyobb sérülés ez, mintha egyáltalán nem találkozna vele. elég gáz, hogy néha beállít, mert a gyerek meg majd nem érti, miért nem megy többet. ha egyáltalán tudja majd kicsoda, mint írtam. sztem is menj bíróságra, vagy próbáld vele megértetni, hogy ez így nem megy.
2010. júl. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Akarja az a férfi a gyereket? Ha nem (és el tudod tartani), akkor javasolhatod neki a lemondó nyilatkozatot is. Szerintem azzal járnátok a legjobban. Akkor enm jöhetne többször.


De ha akarja látogatni, meg nevelni, akkor fizessen is érte. Irány a bíróság.

2010. júl. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
En is azt gondolom, hogy birosagi uton rendezzetek ezt. Ezt tisztazni kell. Ha nem erdeklodik a kislany irant, talan tenyleg le kellene mondatni. Ha meg megis erdekli, javasolni kellene neki, hogy latogassa. Es ahhoz nem kell penz sem, hogy kifejezze, hogy a lanya erdekli...
2010. júl. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 14. 19:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!