Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan védekeztek az utcai...

Ti hogyan védekeztek az utcai zaj ellen?

Figyelt kérdés
Lehet rendőrt hívni ha egy részeg csapat megy el az ablak előtt? Éjjel sokszor (főleg hétvégén) egy-egy részeg csapat megy el az ablak alatt, ez még tűrhető, de akik ki ülnek a padokra és órákig isznak, cigizgrtnek, zajonganak az felháborító. Melyik rendvedrlmi szerv hívható ki akik tesznek is valamit?
2019. aug. 21. 19:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok, meleg időben lehetetlen nyitott ablaknál aludni, mert a házunk mellett van egy kocsma, mivel bent nem lehet cigizni, a járdán cigiznek, beszélgetnek. A rendőrség azért nem megoldás, mert ugyan rájuk hívhatom párszor, de ugyanúgy zavar, ha egy társaság hangosan beszélgetve végigmegy az utcán, vagy ha a szemben lévő házban szintén nyitott ablaknál beszélgetnek (sajnos áthallatszik). Pofonokat osztogatni szintén nem mehetek le 50 kilós nőként. Két éve van klímám, azóta csukott ablaknál alszom, jobb a helyzet.
2019. aug. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%

Könyörgöm menjél le és kérd meg őket szépen... Kismilliószor jelentettek már fel minket mert BESZÉLGETTÜNK valahol. Egyetlen egyszer fordult olyan elő, hogy lejött egy fiatal csaj és normális hangnemben megkért, hogy folytassuk már máshol. Semmi probléma nem volt vele, elnézést kértünk tovább álltunk.

A többi alkalommal kijöttek a rendőrök mosolyogva mert valóban komolytalan az ilyen, épeszű ember nem fog azzal foglalkozni éjszaka, hogy valaki ittas odakint. Mondták ők is hogy a tökük kivan már vele, hogy feljelentgetik a nyuggerek a fiatalokat és egész éjszaka indokolatlanul kell rohangálni a fontos esetek helyett. A TV azért gondolom megy este full hangerőn mert azzal lehet aludni.

Normális embert ez nem zavarja, alszik szépen. Engem sem zavar, akárhány értelmes emberrel beszéltem mindenki azt mondta, hogy meg se hallja és nem érdekli az ilyesmi. Itt a szomszédságban csak egy ilyen megkeseredett öregasszony van akinek leginkább az fáj, hogy más jól érzi magát. Az egész lakótelepen senki mást nem zavar, hogy itt járnak el a fiatalok.

2019. aug. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%

Engem is zavarnak dolgok. Utálom, ha meleg is van nyitva tartanám az ablakot, és állandóan a duruzsulás jön be kintről, ami nem normális, mert nem hiszem el, hogyha valaki nem kiabál, hogy azt fel lehessen hozzám hallani! Mondjuk én sajátosan kezelem a helyzetet, van egy rakat tahó idióta gyerek nálunk, akikkel nem foglalkoznak a szülők, és az úttesten játszanak a parkolóban, illetve a parkoló autók közt! Meg üvöltenek mint a sakálok, és ez nem csak este zavar, hanem délután 5kor is. Részben mert üvöltenek, részben mert nincsenek tisztában azzal, hogy az autók értékek, múltkor is kirúgták az egyik üvegét, kijöttek a rendőrök mert az egyik szomszéd nőjé volt a kocsi, akkor felháborodottan mondta a rendőröknek, hogy kaotikus itt a helyzet. Nem lett semmi. Én lementem egyszer a gyerekekhez és odaordítottam nekik, hogyha nem takarodnak el a játszótérre, kiszúrom a labdáikat és még le is keverek néhány pofont nekik, ha a szüleik nem teszik meg.


A másik sztori éjjel volt múltkor, hogy hallottam, hogy valaki duruzsol az utcán. Kb 15 percig bírtam, mondom ez hallatlan, nem igaz, hogy nem lehet halkan beszélni és akivel telefonon beszélt még azt is kihangosította! Mondom nem igaz. Bluetooth headset, füldugó van hallgassa azon. Lemegyek nézek mint a hülye gyerek sehol senki! Hanem az alattam levő szomszéd nyitott ablaknál. Na mondom elmész a fenébe. Visszamentem vagy 10 percen keresztül ugráltam, hogy érezze a törődést! Azóta nem telefonált éjjel, vagyis nem olyan hangnemben, amiben zavart volna.


Visszatérve a gyerekekhez én rájuk uszítottam a rendőrséget, közterület felügyeletet, és nem érdekel kinek mi a heppje mi tetszik a rendőrségnek mi nem! Ez a dolguk, ezért vannak tartva, hogy rendet tartsanak! Az más kérdés, hogy alkalmatlanok arra, hogy a gyerekek szüleit elővegyék, mert megtehetnék ilyen helyzetben, ugyanis azzal, hogy kiengedik a gyerekeket 6-9 évesek az utcára játszani a parkolóba álló és közlekedő autók közé, azzal privát vagyont, és kiskorút veszélyeztetnek! Tehát lehetne mit kezdeni. Nálunk kijöttek a rendőrök és járnak is még naponta többször. A közterület felügyelet eleinte komolytalan volt, de jeleztem nekik, ha nem tesznek semmit akkor egy feljelentés keretein belül találkozunk a helyi rendőrörsön. Ha a helyi hatóság nem kezdett volna semmit az üggyel, akkor meg mentem volna a megyei hatósághoz!

Szerencsére erre nem volt szükség, de ha lesz a szükséges módszerekkel bevonom őket is! Figyelemmel kell lenni a lakókra! Nem arról van szó, hogy a gyerekek nem játszhatnak, sőt az sem érdekel, ha kiabálnak. Erre van kijelölt hely, melyet játszótérnek neveznek! 3 percre a tömbtől. Gyanítom mivel 3-6 gyerek szokott játszani ráérne valamelyik szülő felügyeletet biztosítani! Amíg kicsi volna a gyerekem, addig én is felügyelném, megbeszélve a többi szülővel, hogy ebből ők is vegyék ki a részüket!

2019. aug. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Normális embert ez nem zavarja, alszik szépen."

hogyne persze. kiveve ha az ablakod az utcara nez, semmi nem valaszt el a jardatol es az uttol, hajnali 3 van, 28 fok es masnap kelned kell mert munka van. es 4 kocsog uvoltve rohog fel meterre az ablaktol. a felso szomszednal uvolt a zene, az ajton folyamatosan duborognek, rohangalnak fel ala. kedd hajnalban.

2019. aug. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"Normális embert ez nem zavarja."


Szerintem meg a normális ember nem óbégat mások ablaka alatt.

Ha befingok a teletömött buszon, akkor is mondhatjuk, hogy a normális embereknek szépen lehet tovább lélegezni, nem ám a fokmagymás-hurkás-tojásos-lángosos fingommal van a baj, hanem azzal, hogy nem kértek meg normális hangnemben, kulturáltan, hogy: "Öreg, nem lehetne egy utcával arrébb?"

2019. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ti hogyan védekeztek az utcai zaj ellen?"


Ellen zajjal

Ugyanolyan frekvencián csak ellentétes hullám hosszon.

Így ki oltják egymást

2021. júl. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!