Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengedjem a nagymamához? Mit...

Elengedjem a nagymamához? Mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
3 fiunk van, 5,3 évesek és 8 hós. Nyár eleje óta ostromol a nagyi, hogy a legnagyobbat engedjem hozzá néhány napra. Több mint 100 km-re lakik. Most jól összejöttek a nagyobb gyerekeim, végre szívesen és sokat játszanak egymással, ritkán zörrennek össze. Reggel az az első, hogy keresik egymást, tudom, hogy a kisebb hiányolná a nagyot. El kéne vinni-200 km aztán néhány nap múlva értemenni+200 km...
2010. júl. 13. 08:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat, igen a férjem anyukájáról van szó:-), de még ennél is árnyaltabb a kérdés. A 3 évest nem akarja hogy menjen, kérdeztem. Attól fél, hogy nem lenne el nélkülünk. Ritkán jön el hozzánk, 2-3 havonta! Elvárja, hogy mi menjünk, akkor meg egész nap főz, a gyerekekkel nem foglalkozik.Ha ő jön hozzánk, mindig én készülök, szerintem ez a természetes, itt én vagyok a háziasszony, csak a gyerekekkel kéne lennie...Csak az zavar az egészben, hogy több fronton "támad", szólt a férjemnek, nekem, sógornőm is fűzött, szerintem ő van a dolog mögött. Mindezt úgy hogy a gyerekkel nem úgy bánik, mint ahogy kéne...nem értem mit akar. Az elő unokája 4 hónappal idősebb csak az első gyerekünknél, ő is fiú. Többször nyaralt már a nagyinál, ő a mindene. Nem egyforma mércével méri őket...azt szeretné, ha akkor menne a kisfiam, amikor ő is ott van, menjen játszótársnak.
2010. júl. 13. 13:21
 12/13 A kérdező kommentje:
Ha a másik unoka szeretne valamit, egyből mindent megengednek, mindent elnéznek, ha az egyém nem ad oda pl. valami játékot akkor egyből jön a "ne legyél irigy", ott nincs tesó, nem is várják el, hogy megosszon bárkivel bármit, az unokatesókkal sem. Ha rosszalkodik, 3 éves korától harsogja a nagyi, hogy "buta gyerek", a "még ezt sem tudod" minden alkalommal elhangzik, ha valami olyan témába fut, ami nem ismerős, aztán jön a bezzeg a másik unoka. 3 évesen egyszer nem húzta le a pisit, másmilyen a lehúzó mint nálunk, felnőtt is nehezen működteti, jött a nem szégyenledmagadmiértnemhúztadle...szóval nem egy léleképítő a nagyi nevelése, egyszerűen nem érzem, hogy biztonságba lenne, se fizikailag, se mentálisan, túl kicsi még és sérülékeny. Ha ilyenek hangoznak el, amikor mi is halljuk, mi lenne, ha a közelbe sem vagyunk?
2010. júl. 13. 13:37
 13/13 A kérdező kommentje:
Volt, hogy vett egy-egy kisautót a gyerekeknek. A másik unokája előbb ért oda néhány órával és átjött egy másik kisgyerek hozzá. Odaadta a két kisautót a gyerekeknek játszani, és amikor mi odaértünk elővette a homokozóból, és ahogy volt csupa homokosan a gyerekem kezébe nyomta, hogy tessék ezt kaptad a nagyitól...kinek hogy esne az ilyen? Amikor finoman próbáltuk megbeszélni vele, akkor meg azzal védekezett, hogy a másik kisgyereknek is akart adni...Alapból én is azt gondolom, hogy jó ha a nagyi is foglalkozik a gyerkőccel, szeretném, ha más is szeretné rajtunk kívül. Az én anyukám akkor halt meg, amikor az első gyerekünkkel pár hetes terhes voltam. Apukám egész másként beszél a gyerekeimmel, érzem, hogy szereti őket...
2010. júl. 13. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!