Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Keressem meg az apámat? Jó...

Keressem meg az apámat? Jó döntés lenne?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet,hogy amikor megszülettem hallani sem akart rólam.Aztán amikor 11 éves voltam felkeresett meg is lett beszélve 3 találkozó de nem jött el.....

Aztán kb 13 éves koromban ismét keresgetni kezdett..

Állítólag a sulimban is ott járt meg az akkori nevelőapummal beszélt...ki is hangosította nekem a telefont amikor beszéltek

(ekkoriban anyum külföldön dolgozott) és igazából nem tünt olyan rémes alaknak...arról beszéltek,hogy apum családja nagyon várja,hogy megismerhessen és hogy az egész család vár.... meg ilyenek

néha így belém jön az érzés,hogy jó lenne megismerni de amilyen hirtelen belém jön a lelkesedés olyan hamar el is megy...mert amikor belegondolok abba,hogy a megbeszélt talákozóra sem ment el arra gondolok,hogy tényleg nem lehet valami megbízható ember.

Aztán amikor 16 évesen csináltam myvip-et az apum "állítólagos fia" ...ha jól emlékszem

írt nekem meg hogy a huga vagyok ....stb

de úgy csináltam mintha azt sem tudnám,hogy miről ír és kitöröltem az oldalamat

mert anyum azt mondta hogy inkább örüljek,hogy nem ismerem mert csak felborítaná az életemet mert apum állítólag eléggé egy bajt kereső személy...

Tudom a nevét is.....szerintetek megéri felkeresnem őt vagy inkább hagyjam ezt az egészet?

Nagyon tanácstalan vagyok...anyuval már beszéltem erről de sokszor ideges ha ezt szóba hozom mert apum sok kellemetlen emléket hagyott benne ...úgy hogy vele nem akarok erről beszélni a barátaim meg jobb nem bonyolódnak ebbe bele...

Ti mit javasoltok?


Most leszek 18 éves (ha ez fontos)


2010. ápr. 9. 22:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántot meg már elégszer ujabb alkalmat akarsz rá addni? Ha a család annyira vár rád mért nem keresnek meg téged személyesen 18 évig nem sikerült se apúdnad se a családnak összehozzni pár találkát?
2010. ápr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát, én a helyedben megkeresném.
2010. ápr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Rólam annyit kell tudnod hogy van egy félnővérem, apám nem kereste mert nem engedte neki a volt felesége, a lányt meg apám ellen nevelte. Ne hagyd hogy anyud befolyása alá kerülj, ezt sose téveszd szem elől! KERESD FEL!
2010. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
ja, csak a százalékom azonos az előttem szólóval, nem ugynazok vagyunk.
2010. ápr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha az én lányom lennél azt mondanám keresd meg az apád. Tudod miért egy személyes találkozásból sok mindent le lehetne szűrni, hiszen maholnap 18 éves vagy. Áltlában egy rossz házasságban a szülők kígyót békát vágnak egymáshoz. Azon ugysem tudsz eligazodni, kinek is volt igaza. Apukád ha elfogadná a jelentkezésedet. eltudnád dönteni hogyan tovább a vele történő kapcsolat. Ha nem jól sülne el, akkor is megnyugodna a lelked, te megpróbáltad.
2010. ápr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Anyukád hogy nevelt? Állandóan szidta apukádat vagy csak mostanában, mikor szóba hozod hogy meg szeretnéd keresni?Mert ha csak most, akkor biztos van alapja.

A másik, mit akarnál tőle?Legyen az apukád?Akkor mi lesz a nevelőapáddal?Nem ő a vér szerinti apád, mégis felnevelt, szeretett, azaz szeret, a soraidból legalábbis azt veszem ki hogy jó apa.Ez egyfajta hálátlanság lenne vele szemben, ő gondoskodott rólad, most meg mégis az igazi apukádat szeretnéd apunak.Aki több alkalommal is átvágott. Ha fontos lennél neki akkor elment volna a talira 11 éves korodban.Kíváncsi rád még a családja is?Akkor miért nem kerestek még meg?Hisz egy apának joga van meglátogatni a lányát(normál esetben) ha akarja.

A fia felvette veled a kapcsot?Az nem az apukád.

2010. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

22:52


NEM VAGYOK HÁLÁTLAN!!

A nevelőapummal már nincs eggyütt az anyukám!

13 éves koromban különmentek ...

2010. ápr. 9. 23:00
 8/19 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ha elég erősnek érzed magadat, akkor keresd meg, hisz sosem fogsz igazán megnyugodni! Fontos, hogy csak akkor tedd meg ezt a lépést, ha már felkészültél lélekben egy esetleges újabb csalódásra is, hisz semmi sem garantálja, hogy ezúttal jobb apa lesz, mint amilyen eddig volt. Ha felkészültél a legrosszabbra is, akkor vágj bele, így nem érhet nagy csalódás.
2010. ápr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

22.52vagyok. Elnézést.

Igaza van egy másik válaszolónak: ha nagyon belelovalltad már magad, akkor addig fog piszkálni a gondolat, amíg meg nem keresed.De csak akkor tedd meg, miután anyukád már rábólintott.Egy olyan ember akitől lehet hogy ismét csak csalódást kapsz, nem ér annyit hogy szembe szálljál, vagyis inkább összevesszél miatta anyukáddal.

Viszont ha nem élted bele magad, akkor továbbra is az előző válaszom érvényes?)

2010. ápr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia! Nehéz döntés...egyik oldalról ott van, hogy mi lesz ha nem akarja a kapcsolatot, vagy megint nem megy el, a másik viszonyt az, hogy ha nem keresed meg, egész életedben rágódhatsz, hogy mi lett volna HA. Én mindenképp megkeresném, mert hát csak az apám és mert nagyon kíváncsi természet vagyok. A Te döntésed, gondold meg jól.

Ugye én megtenném, de azért nem árt ha tudod, még csak 14 éves vagyok és csak hasonló helyzetbe sem vagyok/voltam.


Azért sok sikert! ;)

2010. ápr. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!