Ha egy zsidó hangzású név tulajdonosának (ami lehet sváb név is) az ősei már II. József előtt is ezt a nevet viselték, attól még lehet zsidó származású az illető?
Figyelt kérdés
Ha jól tudom II. József idején volt kötelező a zsidóknak német nevet felvenniük.
Ha van egy német nevű egyén, pl. Braun, akinek az ősei az 1750-es években is viselték pl. Magyarországon is ezt a nevet, akkor - mivel II. József 1780-90 között uralkodott - kizárható a zsidó származás?
2014. nov. 27. 23:43
1/7 Kiss Norbi válasza:
Lehet igen, névváltoztatást bárki kezdeményezhet, ha nincsen kizáró ok, ami azt jelenti, hogy történelmileg védett nevet Rákóczi, Kossuth nem vehet fel, de amúgy bármit felvehet ami megtetszik neki, sőt élete során többször is változtathat nevet valaki. A "hangzás" tehát nem jelent semmit.
2/7 anonim válasza:
zsidó származás majdhogynem mindenkiben van...ha picit utánanézel a nagyszülők nagyszüleinek,testvéreinek és így tovább....ennek nincs szinte már jelentősége,ha csak nem az illető anyukája zsidó és gyakorolja is a vallást!
3/7 anonim válasza:
2. valaszolonak igaza van.
Igy van, a magyarok egy nagyon keveredett nep, tatar, kun, mongol, torok, nemet, zsido, es meg ezer fajta keveredett a tortenelem soran. A genek vizsgalata adhat valaszt arra, hogy milyen osokkel rendelkezel.
4/7 anonim válasza:
Miután izraelita vallású emberek előbb laktak ebben az országban mint a magyarok, és nem is mentek el, így 1000 éve keverednek a magyarok a zsidókkal és másokkal. Ha nem keverednének, kicsi, görbe lábú, fekete hajú és vágott szemű ázsiaiak lennénk mind.
5/7 anonim válasza:
A név nem mindig jelent valamit... Lehetett 1-2 generációval korábban névváltoztatás, örökbefogadás, stb. Szóval én nem adnék a JELENLEGI névre. Igazából a régire sem... Sok példa van, ami cáfolja azt, hogy egy adott személy nevének feltétlenül köze van a származásához.
6/7 anonim válasza:
A zsidók éppen azért mert nem igen keveredtek, tudták megőrizni évszázadokon átt szórványban (diaspora) is az identitásukat. És Magyarországra többségük a 19. században költözött Galíciából, ahová pedig a 18. századól menekültek az orosz pogromok előll. A magyar városokban csak az 1890 utáni években engedték be őket.
7/7 anonim válasza:
A Braun német eredetű családnév, amit elsősorban németek viselnek, de a zsidók pont azért kaptak gyakori német családneveket, hogy asszimiládhassanak. Stein, Steiner, Braun, Bauer, Stark, Hoffer, Hoffman, stb. ezek mind tucatnevek, amiket viselhet keresztény, evangélikus, zsidó, vagy egyéb származású. Braun-ként valószínűleg nemzetiségi településről kellett származnia, ill a vallását is gondolom feltüntették az ősnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!