Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfakutatás - Mi van a...

Családfakutatás - Mi van a levéltárban? Mit kell hozzá tudni? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Tudom, hogy volt már ezer ilyen kérdés, de nekem még mindig nem egész világos a dolog. Csak a nagyszüleimig ismerem a családfát, de ők már nem élnek. A szüleimet nem szívesen faggatom erről, mert anno nagy viták voltak ilyenekből a családban(hogy ki honnan származik....), de engem érdekel. Szóval csak bemegyek az Országos Levéltárba (az amúgy hol van?) , és közlöm, hogy engem így meg így hívnak, és a családfámat szeretném kikutatni? Onnan hogy tovább? Keresgélhetek az anyakönyvi papírok közt? Vagy egyáltalán mit adnak a kezembe, vagy mit találok a levéltárban? Az anyakönyvi papírokat? Vagy leveleket? És mindin anyakönyvi papírból van az országos levéltárban, függetlenül attól, hogy ki hol született? Mit tartalmaz pontosan az anyakönyv? És aztán hogy tovább? Megtalálom a nagyszüleimét, azon rajta van a szüleik neve, akkor megkeresem az övékét, amin meg rajta van az ő szüleiké....és így tovább kitérve a tesókra meg minden? A levéltár olyan mint egy könyvtár? Bemegyek és nézelődhetek? Vagy hogy van ez egész pontosan? És mindez ingyenes?

Előre is NAGYON szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítenétek velük!!!!!


2009. dec. 19. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Kezdetben menj el az anyakönyvi hivatalba pl ott kikérheted megtekintésre a szüleid anyakönyveit házassági ,születési stb. Így megismered a nagyszüleid. Aztán menj el abba a templomba ahová jártak és ott is nézd át az anyakönyveket ( születés, házasság, keresztelés, temetés). Utána mehetsz a levéltárba, de nem kell az országosba hanem a helyibe vagy ami legközelebb van hozzád.
2009. dec. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha vallásosak volta, vagy valamely felekezethez tartoztak, érdemes előbb a lakhely szerint illetékes plébániára menned, mert ott mindent megtalálsz (keresztelési anyakönyv, halálozási anyakönyv) Ezek a régebbi időkben sokkal részletesebben voltak kitöltve, mint manapság. Pl: a keresztszülőnek nem csak a neve szerepelt, hanem lakcím, foglalkozás, születési idő stb. Így könnyebben el tudsz indulni. Ha pedig előzetesen összeszeded, hogy mely sírokon milyen nevek és születési-halálozási évszámok szerepelnek.

Vagy ha a szüleidből indulsz ki, akkor visszafelé felrajzolhatod. (van erre program is)

A levéltár egyébként tudtommal ingyenes (legalábbis tavaly még az volt a Heves Megyei), de érdemes előbb helyileg kutatni, kérdezősködni idősebb emberektől, mert a levéltárba csak konkrétummal érdemes menni.

2010. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!